RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #190518  Szerző: Snake05
 
Béci09 írta: 2021.03.12. 10:28 Szerintem lassan zárjuk a primitív morning show-k és az ezer éve megszűnt kerrádiók témáját, vannak ennél fontosabb kérdések is. Pl. ki mit gondol, vajon lesz-e országos R1 a 89.5-tel? Ha nem, milyen frekiktől fognak megszabadulni, és azokon mi lesz a R1 után?
Szerintem sem lesz országos, a 89.5 mellé megmarad a Balaton, meg a fontosabb nagyvárosok. A legtöbb feleslegessé váló frekin szinte biztosan Best FM lesz valamilyen úton-módon. A legolcsóbb módszer az lenne, ha regionális hálózatokat csinálnának, így szerintem ezt fogják tenni. A hajdúságiakat nyilván a 104.6-hoz fogják kapcsolni, a Heves megyeieket a 100.7-hez, Velencét a 101.8-hoz, Nagykanizsát a 88.9-hez, Abádszalókot az Amadeushoz, Kazincbarcikát pedig az M-hez. A nagyobb, de stratégiailag nem fontos városokban szerintem önálló Best-eket fognak indítani, a kisebb, szigetszerű vételkörzettel megáldott frekiket pedig értékesítik vagy egyszerűen felmondják.
Persze ez csak tipp, aztán meglátjuk, mi lesz, nem erőssége a logikus gondolkodás ennek a cégnek.
 #190504  Szerző: Redfox81
 
Béci09 írta: 2021.03.12. 10:28 Szerintem lassan zárjuk a primitív morning show-k és az ezer éve megszűnt kerrádiók témáját, vannak ennél fontosabb kérdések is. Pl. ki mit gondol, vajon lesz-e országos R1 a 89.5-tel? Ha nem, milyen frekiktől fognak megszabadulni, és azokon mi lesz a R1 után?
Én továbbra is azt gondolom, hogy a 89.5 mellett nincs szükség a jelenlegihez hasonló "országos" hálózatra. Ez egy rétegrádió, elsősorban a nagyvárosi fiatalok igényeire szabva, ami vidéken ott is csak mérsékelten sikeres, ahol nincs helyi konkurencia.
 #190503  Szerző: Béci09
 
Szerintem lassan zárjuk a primitív morning show-k és az ezer éve megszűnt kerrádiók témáját, vannak ennél fontosabb kérdések is. Pl. ki mit gondol, vajon lesz-e országos R1 a 89.5-tel? Ha nem, milyen frekiktől fognak megszabadulni, és azokon mi lesz a R1 után?
 #190500  Szerző: Redfox81
 
Adam írta: 2021.03.11. 20:49 A korábbi hosszabb hozzászólásom, amiben kicsit összekavartam a dolgokat, lényege, hogy teljesen felesleges azon rágódni, hogy mi lett volna a Piritóssal, ha a Danubius és a Sláger nem szűnik meg. Mert egy az egyben átkerült a két új induló rádióra a két konkurens reggeli műsor. Ráadásul még a rádiókat eltekerni sem kellett máshova.
Éppen a rádiók körüli változás borította fel az erőviszonyokat. Egyrészt eleve Balázsék kapták a jobb térfelet, másrészt ők a Danubiuson nem igazán kommentálták a történteket (miközben már tárgyaltak a Class FM-mel), míg Bochiék gyakorlatilag lábon lőtték magukat azzal, hogy elkezdték a dudálós, piros szalagos "maradjatok a Slágerrel, le az új rádiókkal" akciójukat, majd az online Slágeren már nem folytatták és erős két hónap múlva épp az egyik, addig kritizált rádióhoz mentek.
 #190496  Szerző: troll
 
Azzal, hogy itt történelem órát tartotok, végülis mit szeretnétek elérni?
 #190495  Szerző: Adam
 
Redfox81 írta: 2021.03.11. 09:28 Balázsék szerették volna tovább vinni a Classra a Pirítóst, de a név a Danubiusé volt és nem adták oda nekik. Egy darabig név nélkül mentek, majd kitalálták a nagyon kreatív Morning Show nevet (ami a Danubiuson soha nem volt). Az esetből tanulva Balázs szerette volna levédetni, de akkor ezzel falakba ütközött, ha jól emlékszem azzal utasították el, hogy ez egy műsortípus általános megnevezése. Később az állítólagos társának valahogy mégis sikerült levédetni és Balázs háta mögött eladta a Class FM-nek. Ezért kellett újra nevet váltaniuk, mikor az R1-re jöttek. Na meg még egyszer, mert a Reggeli Show névvel elvéreztek a bíróságon a Class ellen.
A műsor nevének semmi jelentősége nincs. A műsorvezetők adják a lényeget. Ez jól látszik a Rádió1-re való költözésüknél közvetlenül illetve a később történt műsornév váltásból is. Ezt ők maguk is ecsetelték adásban többször is. Plusz egy bizonyíték, a Danubius folytatta Morning show névvel a neten hasonló struktúrájú műsort, még netrádiós szinten is csúfos bukás lett a vége.
A Balázsék ugyanaz a reggeli műsor, ami 2009-ben a Danubiuson elindult. Igaz, hogy már a harmadik rádió és a negyedik név van, de ettől még ugyanaz. A korábbi hosszabb hozzászólásom, amiben kicsit összekavartam a dolgokat, lényege, hogy teljesen felesleges azon rágódni, hogy mi lett volna a Piritóssal, ha a Danubius és a Sláger nem szűnik meg. Mert egy az egyben átkerült a két új induló rádióra a két konkurens reggeli műsor. Ráadásul még a rádiókat eltekerni sem kellett máshova.
 #190477  Szerző: Redfox81
 
Adam írta: 2021.03.11. 10:37 Igazad van! Én a "Piritós" című műsorral hirtelen arra az "előd műsorra" gondoltam, amit Balázs még Jani és Feri nélkül vezetett egy rövid ideig a Danubiuson reggeli Triós néven.
Igen, az valóban kudarc volt. Főleg annak tükrében, hogy Balázs részéről mentek az üzengetések a bulvárban, hogy "na majd most megmutatjuk az öregeknek...". A Pirítós indulásakor már jóval mérsékeltebben fogalmazott és ha jól emlékszem 1-1,5 évet említett, hogy kb. annyi idő lesz beérni a Bumerángot. Szerintem ez reális célkitűzés volt és ha 2009-ben folytathatta volna a Danubius és a Sláger, akkor kb. így is lett volna. Az biztos, hogy mindkét műsornak jót tett volna a verseny, mert így egy kis közös időt eltekintve gyakorlatilag csak váltották Balázsék Bochiékat, valódi kiélezett verseny pedig soha nem volt.
 #190476  Szerző: Adam
 
Adam írta: 2021.03.11. 10:37
Redfox81 írta: 2021.03.11. 09:28
Adam írta: 2021.03.10. 20:52 Nem teljesen értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Hisz a verseny alakulása ismert. 2009-ig a Bumeráng szárnyalt, a Danubius pedig 1998 óta rosszabbnál rosszabb reggeli műsorokba bukdácsolt folyamatosan. A Piritós pár hónap alatt megbukott, ki is vették a programból, helyette indult a Morning Show.
Te így ismered? Mert én úgy emlékszem, hogy a Danubius Pirítós 2009 januárjában indult és bejött a Danubiusnak. Szépen nőtt a hallgatottsága az első 8-9 hónapban, majd amikor kiderült, hogy a Danubius és a Sláger nem folytathatja, az még inkább rátett a hallgatottságukra. Balázsék szerették volna tovább vinni a Classra a Pirítóst, de a név a Danubiusé volt és nem adták oda nekik. Egy darabig név nélkül mentek, majd kitalálták a nagyon kreatív Morning Show nevet (ami a Danubiuson soha nem volt). Az esetből tanulva Balázs szerette volna levédetni, de akkor ezzel falakba ütközött, ha jól emlékszem azzal utasították el, hogy ez egy műsortípus általános megnevezése. Később az állítólagos társának valahogy mégis sikerült levédetni és Balázs háta mögött eladta a Class FM-nek. Ezért kellett újra nevet váltaniuk, mikor az R1-re jöttek. Na meg még egyszer, mert a Reggeli Show névvel elvéreztek a bíróságon a Class ellen.
Igazad van! Én a "Piritós" című műsorral hirtelen arra az "előd műsorra" gondoltam, amit Balázs még Jani és Feri nélkül vezetett egy rövid ideig a Danubiuson reggeli Triós néven. Ez még 2006-ban volt egy rövid ideig. Rajta kívül sokan megfordultak ebben a műsorban, ez a Danubius saját műsora volt, amiben folyamatosan cserélgette a műsorvezetőket, ment más néven is egy ideig de az közös volt, hogy a Bumerángl mindig tönkre verte őket népszerűségben
2009 a Danubius utolsó évében indult el ez a mostani hármas, innentől kezdve viszont már helyes amit a korábbi hozzászólásban írtam.
 #190475  Szerző: Adam
 
Redfox81 írta: 2021.03.11. 09:28
Adam írta: 2021.03.10. 20:52 Nem teljesen értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Hisz a verseny alakulása ismert. 2009-ig a Bumeráng szárnyalt, a Danubius pedig 1998 óta rosszabbnál rosszabb reggeli műsorokba bukdácsolt folyamatosan. A Piritós pár hónap alatt megbukott, ki is vették a programból, helyette indult a Morning Show.
Te így ismered? Mert én úgy emlékszem, hogy a Danubius Pirítós 2009 januárjában indult és bejött a Danubiusnak. Szépen nőtt a hallgatottsága az első 8-9 hónapban, majd amikor kiderült, hogy a Danubius és a Sláger nem folytathatja, az még inkább rátett a hallgatottságukra. Balázsék szerették volna tovább vinni a Classra a Pirítóst, de a név a Danubiusé volt és nem adták oda nekik. Egy darabig név nélkül mentek, majd kitalálták a nagyon kreatív Morning Show nevet (ami a Danubiuson soha nem volt). Az esetből tanulva Balázs szerette volna levédetni, de akkor ezzel falakba ütközött, ha jól emlékszem azzal utasították el, hogy ez egy műsortípus általános megnevezése. Később az állítólagos társának valahogy mégis sikerült levédetni és Balázs háta mögött eladta a Class FM-nek. Ezért kellett újra nevet váltaniuk, mikor az R1-re jöttek. Na meg még egyszer, mert a Reggeli Show névvel elvéreztek a bíróságon a Class ellen.
Igazad van! Én a "Piritós" című műsorral hirtelen arra az "előd műsorra" gondoltam, amit Balázs még Jani és Feri nélkül vezetett egy rövid ideig a Danubiuson reggeli Triós néven. Ez még 2006-ban volt egy rövid ideig. Rajta kívül sokan megfordultak ebben a másorban, ment más nléven is egy ideig de az közös volt, hogy a Bumeránggal mindig tönkre verte őket. 2009 a Danubius utolsó évében indult el ez a mostani hármas, innentől kezdve viszont már helyes amit a korábbi hozzászólásban írtam.
 #190474  Szerző: noartist
 
Adam írta: 2021.03.10. 20:52
noartist írta: 2021.03.10. 12:49
djlacee írta: 2021.03.09. 22:14 100% vélemény: szerintem Balázsék mindig csak egy vacak Bumeráng másolat voltak. Change my mind.
Nagyon kíváncsi lettem volna, hogyan alakul a verseny, ha 2009-ben nem cseszik szét a két kerrádiót. Pirítós vs Bumeráng. Ez azonban sosem fog kiderülni, sajnos.
Nem teljesen értem, hogy mire akarsz kilyukadni. Hisz a verseny alakulása ismert. 2009-ig a Bumeráng szárnyalt, a Danubius pedig 1998 óta rosszabbnál rosszabb reggeli műsorokba bukdácsolt folyamatosan. A Piritós pár hónap alatt megbukott, ki is vették a programból, helyette indult a Morning Show. Persze a két rádió megszűnt, de helyette indult a két új rádió, szinte változatlan stábbal, hasonló zenei kínálattal, és egy az egyben átvették a reggeli műsorokat is. A morning show szinte egyből újra indult a Class-on, míg a bumeráng hosszabb szünet után indult csak újra a NEo FM-en, de én a megtörést nem erre az okra tenném, hanem 2010 környékére egyszerűen elfáradtak Bocsiék, a Morning show átvette a vezetést hallgatottságban. Majd 2012-re a Neo bele állt a földbe teljesen és megszűnt.
Hűha, kicsit össze vagy kavarodva. :) Olvass utána.
  • 1
  • 249
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 987