RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #190643  Szerző: potyi
 
Az MR2 vs. mainstream Petőfi dilemmára ott az osztrák közmédia, mint válasz. Legyen egy FM4-szerűség, amibe belefér minden, ami a fiatalokat célozza és rétegigényt vagy mainstreamtől eltérő zenét jelenti, a mixektől az ipari technon át az indie-ig és a feltörekvő magyar együttesekig. Legyen egy Ö3-szerűség, ami igényesen szórakoztatja a legszélesebb tömeget jól szelektált, korszakokon átívelő popzenével és a hétköznapi életben legfontosabb infókkal. Legyen egy időseknek szóló regionális rádiós hálózat Korda Gyuritól magyarnótáig. Meg legyen egy klasszikus zenei + talk adó. Az utóbbi kettő kategória amúgy tetszőlegesen variálható.

Én szeretek rádiózni, de ha egy közepesen hosszú utazás során a Rádió1 és a Retro között kell választanom FM-ről, inkább a csend, vagy Spotify...
noartist írta: 2021.03.15. 12:34 (Sok Beatrice és Ákos pedig nem közszolgálat!)
Ez jogos, de attól tartok, ez a vonal csak erősödni fog.
 #190632  Szerző: kondalyuk
 
noartist írta: 2021.03.15. 12:34 Pár hónapja kidolgoztam egy programtervet a rádióhoz, majd előkeresem és bemásolom.
Milyen irányba terelnéd a Petőfit? Szerintem is az MR2-korszakból kéne építkezni, de nem teljesen azt visszahozva.
noartist írta: 2021.03.15. 12:34 (Sok Beatrice és Ákos pedig nem közszolgálat!)
ez pedig hatalmas +1
 #190631  Szerző: noartist
 
potyi írta: 2021.03.12. 18:51 Én is beszállnék a Rádió 1 topicban megkezdett tippelős játékba. :D

Szóval szerintem ez várható nyárig:

- a Petőfiből egy, hallgatottságban a Bartók-Dankó szintjét hozó propagandisztikus magyar zenei adó lesz, sok rockzenével, eddig tabunak számító nemzeti rock-kal, hazafias rappel, sok Ákossal, Rúzsa Magdival és nulla elérésű talk műsorokkal, köze se lesz se az MR2-es alter vonalhoz, se a mostani Titusz-féle Petőfihez. szerintem egy szakmailag teljesen felkészületlen, rádiót még sose látott, sőt, rádióval még hallgatóként is ritkán találkozó programcsapat fogja átvenni, aminek ugyan vannak elképzelései arról, hogy ideológiai értelemben mit kéne csinálni, de a megvalósítás lehetséges módjairól fingjuk sincs. szerintem az egésznek a célja, hogy ne egye meg a kereskedelmi rádiók hallgatóit az állomás és közben teljesítse a felülről érkező elvi-ideológiai elvárásokat, ami a választások közeledtével igen fontos a "megrendelőnek".
- a Retro arculatot vált, új logót kap, zeneileg nem változik, megemészti a Petőfi idősebb hallgatóinak egy részét, ezzel olyan 2 milliót fog hozni stabilan
- a Rádió1 marad olyan, amilyen, esetleg kevesebb mixműsorral. frekik terén szerintem mindent megtartanak, kivéve azt, amit nem is szükséges és nem is lehet majd hálózatba kapcsolniuk a 89.5-höz (pl Dunaújváros, Velence, Tatabánya stb.), megemésztik a Petőfi fiatalabb hallgatóit. ha nem nyúlnak érdemben hozzá és megkapja a nagyobb Bp-i frekit, akkor szerintem magától fel tud menni 1,7-1,9 millióra ez is
- a Best FM hálózatba kapcsolódik, beolvasztja a debreceni Bestet, Rádió M-et, Amadeust, a "kieső" R1 frekiket, meg még 1-2 helyi adót, és kvázi átveszi a Petőfi 30-40-es hallgatórétegét, illetve zeneileg erősebben épít majd a 2000-es évekre, meg szerintem alapvetően átalakítják a műsorstruktúrát is, én még egy morning show-t se tartok kizártnak
- a Manna FM-hez megy Titusz, farag belőle valami vállalhatót, bár nyilván a sok szöveggel és magyar zenével nem nagyon lehet mit kezdeni
- a Sláger FM 2023-ig marad, addig hozza a jelenlegi szintet, némileg profitál a Petőfi kivégzéséből
- a Karc FM hamarosan megújul, kap egy normális arculatot, kvázi országos rádió lesz a 95.3-al és még sok új vidéki frekivel

A Petőfis résszel kapcsolatosan nekem is ezek a megérzéseim, és nagyon mérges is vagyok miatta. Nem, a jelenlegi Petőfi nem fog hiányozni, viszont ez abszolút nem a normális irány (lenne). Csak felköpnek, majd aláállnak. Kutya sem fogja őket hallgatni. A nagyon zenés korszak alapjain kéne építkezni, de azért nem mondom azt, hogy hozzuk vissza egy az egyben, mert abban sincs sok kreativitás.

Ha egyszer lesz változás az MTVA döntéshozói szerepeiben (és az mondjuk valami csoda folytán nem a közmédia felszámolásával akar rendet tenni, ugye, András...), érdemes lenne az egészet teljesen újragondolni.

Pár hónapja kidolgoztam egy programtervet a rádióhoz, majd előkeresem és bemásolom.

(Sok Beatrice és Ákos pedig nem közszolgálat!)
 #190629  Szerző: fdm019
 
potyi írta: 2021.03.12. 18:51 Én is beszállnék a Rádió 1 topicban megkezdett tippelős játékba. :D

Szóval szerintem ez várható nyárig:

- a Petőfiből egy, hallgatottságban a Bartók-Dankó szintjét hozó propagandisztikus magyar zenei adó lesz, sok rockzenével, eddig tabunak számító nemzeti rock-kal, hazafias rappel, sok Ákossal, Rúzsa Magdival és nulla elérésű talk műsorokkal, köze se lesz se az MR2-es alter vonalhoz, se a mostani Titusz-féle Petőfihez. szerintem egy szakmailag teljesen felkészületlen, rádiót még sose látott, sőt, rádióval még hallgatóként is ritkán találkozó programcsapat fogja átvenni, aminek ugyan vannak elképzelései arról, hogy ideológiai értelemben mit kéne csinálni, de a megvalósítás lehetséges módjairól fingjuk sincs. szerintem az egésznek a célja, hogy ne egye meg a kereskedelmi rádiók hallgatóit az állomás és közben teljesítse a felülről érkező elvi-ideológiai elvárásokat, ami a választások közeledtével igen fontos a "megrendelőnek".
- a Retro arculatot vált, új logót kap, zeneileg nem változik, megemészti a Petőfi idősebb hallgatóinak egy részét, ezzel olyan 2 milliót fog hozni stabilan
- a Rádió1 marad olyan, amilyen, esetleg kevesebb mixműsorral. frekik terén szerintem mindent megtartanak, kivéve azt, amit nem is szükséges és nem is lehet majd hálózatba kapcsolniuk a 89.5-höz (pl Dunaújváros, Velence, Tatabánya stb.), megemésztik a Petőfi fiatalabb hallgatóit. ha nem nyúlnak érdemben hozzá és megkapja a nagyobb Bp-i frekit, akkor szerintem magától fel tud menni 1,7-1,9 millióra ez is
- a Best FM hálózatba kapcsolódik, beolvasztja a debreceni Bestet, Rádió M-et, Amadeust, a "kieső" R1 frekiket, meg még 1-2 helyi adót, és kvázi átveszi a Petőfi 30-40-es hallgatórétegét, illetve zeneileg erősebben épít majd a 2000-es évekre, meg szerintem alapvetően átalakítják a műsorstruktúrát is, én még egy morning show-t se tartok kizártnak
- a Manna FM-hez megy Titusz, farag belőle valami vállalhatót, bár nyilván a sok szöveggel és magyar zenével nem nagyon lehet mit kezdeni
- a Sláger FM 2023-ig marad, addig hozza a jelenlegi szintet, némileg profitál a Petőfi kivégzéséből
- a Karc FM hamarosan megújul, kap egy normális arculatot, kvázi országos rádió lesz a 95.3-al és még sok új vidéki frekivel
+1
 #190614  Szerző: kondalyuk
 
Bár nem vagyok sem bennfentes, sem Nostradamus, véleményem szerint a következők történhetnek:

Rádió1: a 89,5 kihirdetése után a vételkörzetbe eső adók a Best-hálózat tagjai lesznek. Nem tudom a Petőfi átalakítása hatással lesz-e a rádióra, viszont úgy érzem még mindig nagyban Music FM-pótlék akarnak lenni. Viszont a többséggel ellentétben nekem kifejezetten tetszik a jelenlegi állapot, sokkal jobb, mint a Fly-éra alatt...de nekem a mixműsor már sok.

Retro-Best: Én is úgy gondolom, hogy Tiszttartó itt fog kikötni előbb vagy utóbb. A Retroval el kéne dönteni mi legyen, jelenleg nagyon katyvasz. Ha nyitnak a 2000-es évek felé, akkor a Best-nek viszont nem nagyon marad lehetőség. Itt rendezni kéne, melyik rádióval mi a cél. Tituszból kiindulva viszont HOT AC-t tudok csak elképzelni a Retrón, viszont akkor teljes rebranding-re van szükség.

Petőfi: ez legnagyobb kérdőjel bennem mit fognak csinálni a rádióval, a "kulturális adó" sok mindent jelenthet. Bízom benne, hogy a jelenlegi teljes rotáció és arculat megy a kukába, viszont akármilyen tartalommal is készülnek, nehéz lesz a fiatalokat megszólítani (amúgy is, pláne ilyen vegetatív évek után). Biztos hallgatottságvesztés lesz, és az idősebbek a Retro-Best-re, fiatalabbak a Rádió1-re fognak tekerni.
 #190577  Szerző: potyi
 
Tatabányán a városon belül több ponton tényleg rosszul muzsikálnak a Széchenyi-hegyi adók, de papíron a modellek alapján szólnak ott is, bőven több lenne az átfedés 20%-nál, így valószínűleg a 96.7 megy a Best hálóba, vagy valami más lesz a helyén (igaz, vételkörzet-bővítésként beköthető lenne a 89.5-höz, de ez bonyolult történet, nem hiszem, hogy meglépik).

Amúgy a Petőfi-Retro-Kossuth-Bartók-Dankó is megvan tatabányai freki nélkül. :) Gerecse nem sokat segít a városon, mert a hegy túloldalán van, a Retronál a 100.0 max Tatán, Oroszlányon, Komáromon "segít".
 #190567  Szerző: Glenn
 
Gyurii írta: 2021.03.13. 17:54Most amiket lehet pályázni sok "lyukat" befognak tömni, legalábbis a nagyobb városok, megyeszékhelyeket tekintve.
Őszintén szólva nem nagyon követem már, az elmúlt 20 évben nem sok jó tapasztalatom volt a pályázatokkal kapcsolatban. Ha több új freki lesz, az elvileg jó, de - ne legyen igazam - úgyis Mária vagy MKR lesz rajtuk. :x
 #190564  Szerző: Gyurii
 
potyi írta:- a Karc FM hamarosan megújul, kap egy normális arculatot, kvázi országos rádió lesz a 95.3-al és még sok új vidéki frekivel
Az arculattal nekem nincs bajom, a tartalommal sem. Viszont az vicces lenne, ha a 95,3-mal országossá válna, pláne, hogy sok vidéki freki már nem maradt a vallási adók miatt. :)
Most amiket lehet pályázni sok "lyukat" befognak tömni, legalábbis a nagyobb városok, megyeszékhelyeket tekintve.
 #190563  Szerző: Glenn
 
Én ennyire nem értek hozzá, így nem is jósolok, csak véleményezek. :)
potyi írta: 2021.03.12. 18:51- a Petőfiből egy magyar zenei adó lesz, köze se lesz se az MR2-es alter vonalhoz, se a mostani Titusz-féle Petőfihez.
Ó, ha ezt a Danubius és a Sláger megérhette volna. Emlékeztek még 2007-re?
potyi írta: 2021.03.12. 18:51 - a Retro arculatot vált, új logót kap, zeneileg nem változik, megemészti a Petőfi idősebb hallgatóinak egy részét, ezzel olyan 2 milliót fog hozni stabilan
Ez tetszene nekem is, bár a logója kimondottan jól néz ki.
potyi írta:- a Rádió1 marad olyan, amilyen, esetleg kevesebb mixműsorral. frekik terén szerintem mindent megtartanak, kivéve azt, amit nem is szükséges és nem is lehet majd hálózatba kapcsolniuk a 89.5-höz (pl Dunaújváros, Velence, Tatabánya stb.), megemésztik a Petőfi fiatalabb hallgatóit. ha nem nyúlnak érdemben hozzá és megkapja a nagyobb Bp-i frekit, akkor szerintem magától fel tud menni 1,7-1,9 millióra ez is
Ez is rendben van, csak technikailag nem annyira, mert Tatabánya környékén a 89,5 élvezhetetlen (bár vehető). Ja, és a morning trolls már nem kéne tovább... :x
potyi írta:- a Best FM erősebben épít majd a 2000-es évekre, meg szerintem alapvetően átalakítják a műsorstruktúrát is, én még egy morning show-t se tartok kizártnak
Hát nekem most nagyon tetszik, a legjobb zeneileg. Morning show meg nem kéne, pont hogy az egyetlen hallgatható zenei rádió reggel. :yes:
potyi írta:- a Karc FM hamarosan megújul, kap egy normális arculatot, kvázi országos rádió lesz a 95.3-al és még sok új vidéki frekivel
Az arculattal nekem nincs bajom, a tartalommal sem. Viszont az vicces lenne, ha a 95,3-mal országossá válna, pláne, hogy sok vidéki freki már nem maradt a vallási adók miatt. :)
 #190537  Szerző: potyi
 
R1:
Elvileg bármeddig bővítheti a hálózatát a Rádió 1, marad körzeti. Országos rádió hálózatba kapcsolódó nem lehet, ez a kikötés. Tehát pl. a Retro Rádió nem kapcsolódhat hálózatba mondjuk a békéscsabai Mega Rádióhoz. :)

Hálózatba kapcsolódásnál további feltétel, hogy 20%-nál nem lehet nagyobb átfedésben két frekvencia. Tehát a Velence 90.4 ezért a Budapest 89.5-tel nem működhet hálózatban, mert kb 90% az átfedés.

Best:
Teljesen más lesz a helyzet, mint 2019-ben, és más a menedzsment is. Sőt! A tulaj is.

Titusz:
Meglátjuk, csak tipp volt. :)
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 193