RADIOSITE Fórum

  • Nemzetiségi Rádió

 #2225  Szerző: t
 
az MR3 hallgatottsága gyakorlatilag a béka segge alatt, de én folyamatosan fertőzöm a haveri kört a Muzsikáló reggellel, először hülyének néztek, aztán bulizgatásból haza reggel benyomtam az autóban, azóta maguktól is rátekernek néha :D
én nem nagyon bántanám, mert teljesen egyedülálló, viszont napközben jóval több jazz-t tennék rá meg áthoznám rá a rádiószínházat, de alapjaiban nem bolygatnám... nem is illik rá a Krónika, meg a kabaré sem. Illetve mivel minőségi zenei felvételeket sugároz, a fahangú szar 540 kHz-re rátenni hamvábaholt ötlet :)

a körzeti stúdiók meg, borzalom egynémelyik. viszont mivel baromi nehéz velük akármit is kezdeni, egyszerűbb így takaréklángra tenni. mi az egyszerűbb, ha csinálják egész nap a kutya által nem hallgatott műsorokat, és nem teker rájuk senki, vagy ha csinálnak hírblokkokat meg egy napi egy órás magazint, ami tán még üzembiztosan megy is nekik, és meg is hallgatják a kicsit nagyobb számban lévő kossuth-hallgatók?
az MR4 meg tökéletes kiegészítő csatornának, az "akit érdekel, ott megtalálja" típusú műsoroknak (nemzetiségi, vallási, nóta, parlament, sportközvetítés), és innentől két hálózat (regionális és MR1) összevonva, csomó freki felszabadítva, spórolás a sugárzási költségben is; továbbá profiltisztítás az MR1-en, sőt a vallás meg a rádiószínház átpaterolásával meg is van a műsoridő a regionális magazinnak; harmadrészt az MR4 is értelmesebben ki van használva és nem kell külön foglalkozni a baromira felesleges MR5-tel sem.

annyira kézenfekvő ez, nem is értem, miért nem így van :D
 #2219  Szerző: csabyke
 
És az MR3 mennyire nevezhető hallgatott rádiónak? Tud erről valaki valamit?

Én igazándiból az:

- MR1-ből csinálnék egy regionális rádióhálózatot 24 órában. Esetleg éjjel adhatnának valami közös zenés hírfelolvasós műsort - de nappal szépen régiókra legyen bontva... Este pedig adnék rajta nemzetiségit... Szlovák Román Német horvát Szerb 18:30 - 21:00 közöt szerintem bőven elég lenne mint régen. Most van rajta a Bolgártól az isten tudja még mi nem, ami szerintem nem egy akkora kissebbség magyarországon. Esetleg lehetne régiókra bontani, hogy ahol mondjuk nem lakik X kissebbség, ott az a műsor kimaradjon... Kilehetne ezt találni tuttiul. De a R-Burgenlandon is elég a 15 perces Horvát meg 5 perces Magyar műsor bőven szerintem... Szóval lehetne gazdálkodni az idővel szépen

- MR2 lehetne olyan, amilyen most is

- MR3 Na itt csinálnék én egy kis átalakítgatást. A klasszikus zenei sugárzási kötelezettség valamiféle "kötelező közszolgálati dolog"? Mert okés - kell a kultúra, de én még esetleg ide tenném be a krónikákat nomeg esetleg 1-2 szórakoztatóbb kultúrális vagy kevésbé kulti műsort. (Kabaré, szinház akármi) - ez menne még az 540 kHz és egyéb jelenleg MR6 frekin is.

- MR4 Ha már van egy jókis hálózat, akkor ezzel élni kellene - véleményem szerint. Van nekünk ez a Parlament vagy mi a fene című MR5 rádiónk... Szerintem lehetne esetleg azt itt adni...

Összefoglalva én az MR4 jelenlegi nemzetiségi rádiót fölösleges freki-kidobásnak tartom... Akkor már inkább parlament - azt úgyis csak műholdon/kábelen nézheti az akari akarja - elkelne igazán egy AM legalább neki

Kiváncsi lennék a véleményetekre nagyon. De én egy Regionális rádiót 35 év felettieknek egész napra + éjjelre jónak tartanék...

Az én mamán is pl. azért bánkódik az MR2 miatt, mert azok a jókis zenék meg akármi már nincsenek... Szerintem jólenne valami regionálisat alkotni

Amúgy a SLAGER országos hálózata nekem is furi.. Nem arról van szó, de én tényleg nem értem, hogy miért ragadt a Kossuth akkoriban az OIRT sávban? Mi volt ennek az oka? Szerintem tök jó lett volna az MR1-2-3 -nak az a jókis hálózat, ami akkorra kiépült :)
 #2130  Szerző: LuciFerko
 
Van körkapcsolás!! 8-) 8-) 8-) persze jókis arab aláfestéssel:P
 #2101  Szerző: t
 
vagy ott, hogy a Magyar Rádió még mindig egy katyvasz, az átalakítás után is. a körzeti stúdiók meg szeretetotthonok. vannak kiváló szakemberek, de nem tudnak meg nem is akarnak lépést tartani, nem számít a hallgatottság, akkor meg minek erőlködjenek bármivel is. a körzetik számára a jelenlegi infrastruktúra is pazarlás, bőven elég lenne, ha bérelnének irodaházban helyiséget, ott felépítenének két modern stúdiót, egy egylégterű szerkesztőséget meg hozzá még egy irodát, tökéletesen elég volna, meg fenntartani is olcsóbb.

nagyon szét kéne már csapni ott, meg az előző átalakításon is lehetett volna még csiszolni. csak így összefoglalásul szerintem:
- külön mr6-ot megszüntetni, a frekvenciakészletet összeolvasztani az mr1-ével, ahol párhuzamos sugárzás van, ott a kisebb területet lefedő frekit visszaadni, a területnek megfelelően a körzeti stúdiókból a helyi mr1 frekiken a krónikán belül sugározni helyi hírblokkot, és naponta egy 1 órás magazint;
- rádiószínházat, népzenei műsort, stb. az mr1-ről az mr3-ra áttenni
- az mr4-et nemzetiségi adó helyett egy rétegigényeket kielégítő kiegészítő csatornává tenni, a nemzetiségi műsorok mellett ide jöhetnének az mr1-ről az egyházi műsorok, a nóta, a parlament, akár a sportközvetítések is
 #2100  Szerző: Sz.
 
MikySoft írta:Ez ott lett elkúrva, hogy a jelenlegi Sláger hálózatot eladták, és nem a közszolgálati Kossuth-nak lett felhasználva a frekvencia-hálózat....
Mintha valami Danubius-vezetőség tagjától olvasnám... :D
 #2099  Szerző: rsite1
 
Ez ott lett elkúrva, hogy a jelenlegi Sláger hálózatot eladták, és nem a közszolgálati Kossuth-nak lett felhasználva a frekvencia-hálózat....
 #2097  Szerző: Sz.
 
Én úgy tudom, hogy a 100 megás Kossuth network eredetileg a helyi stúdiók részére készült volna régiónkénti bontásban (pl miskolci stúdió kapta volna a miskolci, barcikai, tokaji stb frekit), amin a nap egy részében a Kossuth adása ment volna, a többiben a helyi műsorok.

Ergo: a CCIR Kossuth hálózat az OIRT-t váltotta volna fel, nem a 0-24 Kossuth célt szolgálta volna.
Ezért hisztizett anno az ORTT is.
 #2096  Szerző: t
 
ha már nincs rá pénz, akkor fölösleges is külön regionális hálózatot csinálni. ahol URH-n a Kossuth-tal párhuzamosan adják, ott a frekit megszüntetni, ill. majd pályázaton kiírni másik rádiónak.
A körzeti stúdiókat ettől függetlenül nem kéne megszüntetni, a Kossuth frekijein sugározhatnának területüknek megfelelően, a Krónikákban lehetne egy 5-10 perces blokk a regionális híreknek, Pesten meg Solton addig Budapest és környéke hírei mennének. Emellett még délután lehetne egy egy órás regionális műsor. Oszt kész. Fölösleges többet, nem megy, nem kell erőltetni.
 #2093  Szerző: Pasa
 
csabyke írta:Előbb alakítottam volna ki egy MR6 CCIR FM hálózatot mint1 MR1 hálózatot - de komolyan... Az MR1 kibírta volna még egy jódarabig 540kHz -n és a maradék MW csatornán.
Régen valami oldalon olvastam megpályázott frekiket - pár éve... És ott voltak ilyenek, hogy Dél dunántúli hálózat meg Észak Magyarországi hálózat, frekikkel és telephelyekkel felsorolva.... Ez csak nem valami MR6 lenne?

Ezen az oldalon olvastam annó (sok éve) pl. hogy Szolnok - MW - országosnak meghírdetve ---> ez lett a KAT rádió. Szóval biztos vannak itt valami tervek, csak jó lenne tudni, hogy mennyire érintik az Em Err Hatot
Teljesen egyetértek, MR6 regionális hálózat kellett volna CCIR-en.
Amiről olvastál, már nem aktuális (sajnos), azok a hálózatok privát regionális adások lettek volna. Az se volt rossz ötlet.
Az AM országos hálózatok működnek, MKR (1341 kHz) és MR5 (1188 kHz, nemzetiségi) adások lettek belőlük.
 #2083  Szerző: djlacee
 
Az MR6ra viszont ráférne szerintem egy kis marketing. Minden magára valamit is adó állami rádiónak van normális regionális hálózata - de nekünk csak ilyen csonka - egész nap MR1et meg ismétlést adó jutott - szomorú
Egyetértek, bár itt is régiónként eltérő, valahol több, valahol kevesebb a műsor.
Például Győrben ennyi a mai műsor:
08:00 Itthon vagyunk
12:00 MR1 Kossuth Krónika
12:20 Nótaszó
13:00 Az MR1 Kossuth Rádió műsora

Így szerintem abszolút semmi értelme nincs. Ráadásul nem is hallottam még sehol szólni, vagy hogy egyáltalán hallgatja-e valaki. Azt se tudják hogy létezik, meg általában ha említettem, ez volt a reakció: "mi ez hogy -emm err hat-"
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44