RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #2827  Szerző: LuciFerko
 
mikor üres volt a 810 akkor NÉHA halványan nappal is jött a macedón. Végülis nincs annyira messze és 1,2 MW...
 #2824  Szerző: LuciFerko
 
Anno ki hallgatta az RRactual-t a 153 khz-en? Ahol most megy az Antena Satelor. Mert nekem úgy rémlik hogy régen annyira erős volt hogy kb teljesen tiszta volt, most meg ahhoz képest eléggé erőtlen.
 #2819  Szerző: LuciFerko
 
francia karattyolás nekem a 162 khz-en van :P

a Medi1 arabul is meg franciául is ad és vegyesen van "nyugati" és arab zene! De viszont mentek többször délután olyan zenék hogy csak néztem... ilyen 6-7 perces house számok
 #2803  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:itt van a DLF antennája: http://en.wikipedia.org/wiki/Sender_Donebach
363 m magas. Ilyet csak az orosz adóantennáknál láttam, hogy körülötte ki van vágva az erdő, :lol: és kinyúlik belőle hirtelen 2 vagy 3 torony.

A magassága a soltival vetekszik, a minőségről ne beszéljünk (csak hogy szapuljak ma is vmit). :D
 #2792  Szerző: Sokol404
 
Az előbb néztem a http://www.hermanboel.eu/emwg/online-lw.htm oldalon a táblázatot. Valahogy gondoltam is, h. a ruszkik belezavarnak (pontosabban a Szabad Csencsenföld Rádió). :D

Jó, akkor ezért nem jött be nekem nappal "ott a rádió elején" francia karatyolás. Viszont ez lehetett az az adó -csak hogy kedvet csináljak-, ahol tavaly nyáron egyik éjjel egy teljes Phil Collins-koncertet leadtak "Sh sh serious, oh oh...!". Király zenék voltak, még a hi-fi-t is bekapcsoltam, hogy brummogjon.

171 kHz:
KAL - Radio Rossii, Bolshakovo (600) - 0200-2200
MRC - Radio Méditerranée Int'l, Nador (2000) - 0500-0400: Arabic and French transmissions; SW parallel: 9575 kHz
RUS - Radio Chechnya Svobodnaya, Tbilisskaya (1200) - Radio Free Chechnia: 0300-2100 in Russian exc. Chechen at 1200-1210 (Mo-Sa) and 1600-1610 (Mo-Sa)
 #2785  Szerző: LuciFerko
 
Na szóval..:D amit az MKR topikba elkezdtem. a Medi1 az 171 khz-en csak 23 után jön mert addig ezen a frekin a Radio Chechnya Svobodnaya szól. Ez jön nappal is!
 #2715  Szerző: Sokol404
 
"De Olaszban azért jól jönnek FMék a hegyek között is. Ott inkább az a baj, hogy annyi rádiót sehol nem fogok mint ott (FM CCIR) és a magas hegyekben szerintem a sok távoli adó kavarodik össze."

Én ezt tapasztaltam Budapesten is.

Re:

 #2709  Szerző: Sokol404
 
Pasa írta:Az olasz adónak 1584-en nyoma sem volt, a francia 864-en meg olyan keveredésben jött, hogy nem tudtam sajnos sztereóban venni. :(
Azért köszi, hogy megpróbáltad. ;)

Felvételt -amúgy utóbb gondoltam rá-, nem is tudtál volna készíteni -autórádió révén.
 #2708  Szerző: Sokol404
 
Nos, barátaim:
szept. 30-án a mi híres solti adónk (eMeRegy) FELE teljesítménnyel fog sugározni reggel 8-tól délután 5 óráig.
Gondoltam, előre szólok. :D

Én kíváncsi vok, lesz-e vmi jelentősebb változás... [mert egyesek szerint az nappal nem 1 MW ám, hanem csak fele, mert ugye spórolni kell (meg a népet hülyíteni), így ez szerintem annak is a fele lesz, úgyhogy a Kat.Rádió is nagyobb powerrel fog nyomulni aznap. Én ezt így látom.]
  • 1
  • 393
  • 394
  • 395
  • 396
  • 397
  • 401