RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #344  Szerző: hdshouter
 
Köszi!

És öm még annyit, hogy az ország mely területein jön? :?
(mellesleg az 1170 nem a Kossuth meg az MR6 frekije? (Északkelet meg Északnyugat Mo.-n?) :roll:
 #329  Szerző: LuciFerko
 
1170 KHz :)
 #327  Szerző: hdshouter
 
Ez az Oroszország Hangja Rádió hol fogható pontosan Mo.-on? Mert szivesen belehallgatnék... :D
 #290  Szerző: Sokol404
 
Ma nem szólt rövidhullámon az Oroszország Hangja magyar nyelvű adása a 9500, 7210, vmint az 5965 kHz-en,
az 1170-es középhullámon meg ilyenkor még nincs elég sötét a terjedéshez, de azért valamit ilyenkor is ki lehet venni. Érdekes egy adó, olyan mintha még mindig hidegháborúban élnénk, és szükség lenne propagandára. :(

http://www.ruvr.ru/index.php?lng=hun" target="_blank

Akit érdekel, már csak az akcentus miatt füleljen bele! :roll:
 #119  Szerző: csabyke
 
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy újra működőképes állapotba kerültünk... Lett volna néhány mesélnivalóm, de a technika közbeszólogatott


Mult héten többször is jártam Ausztriában és picit tesztelgettem az LW és MW sávokat.

Passaui utam során érkezett egy kérdés, hogy az 549kHz DLF fogható volt -e.

Nos Linz -ben járva megnéztem (Sangean ATS606) és Linzben elég gyenge minőségben, de fogható volt ez az adó. Bár, szerintem senki nem hallgatja ilyen minőséggel, max egy DX-er nevezi foghatónak, annyira nem volt erős.
Itt nálunk a 207kHz sokkal erősebb.

Megnéztem Linzben a 153kHz -t, hogy a Román és a DLF miként viszonyul egymáshoz. Nos... A nyertes egyértelműen a DLF, de annyira, hogy szép élvezhető minőség és a Románnak se híre max hamva :)

Aztán tesztelgettem a frekiket pár nappal később a Bécstől észak-északnyugatra fekvő Korneuburg városától (kb. 15km von Wien)

Itt a 153kHz igen csak fédelt már a románnal, sőőt - mondhatni a RO picit jobban jött mint a DLF, de azért mind2 jött - nem túl erősen...
Kiforgatni pedig nem lehetett egyiket sem, mert kb. ugyanabban a szögben van kiforgatva mind2 adó. (A két adó kb. 180 fokot zár be Wien környékén egymással...)

Szintén utóbbi helyen teszteltem a 801kHz Münchent és a 810 kHz lakihegyet is. A 2 adó (nappal) mondhatni pont ugyanolyan (vacak) minőségben fogható. Egyik sem volt erősebb a másiknál.

Az 1341 viszont szerintem szebben jön Wien környékén mint az 540 Kossuth. (Viszont Linzben már nem jött, csak a Solt 540.)
 #106  Szerző: LuciFerko
 
Hosszúhullám, középhullám és rövidhullám
  • 1
  • 397
  • 398
  • 399
  • 400
  • 401