RADIOSITE Fórum

  • Rádió Aktív - Sátoraljaújhely - 100.0 MHz

 #49505  Szerző: tomee87
 
Ghee írta:Éva, nincs kicsit üldözési mániád? Nem kell mindenben a személyes sértést keresni - van akinek ilyen, van akinek olyan véleménye van, ez nem háború, hogy mindig vissza kelljen lőni, ha valami nem az elképzelésed szerint alakul. ;)

...bár az előző hozzászólásodból is az vonható le, hogy nem szereted/szeretitek, ha "beleszólnak" abba, ami Veled vagy Veletek kapcsolatos.
Így van! Jól látod a dolgokat.
Amit ő csinál az csak tökéletes lehet, még ha az csak 10-20 embernek tetszik akkor is. A többi 200000 itt élő meg hülye, mert nem hallgatja a Rádió Aktívot. De végülis az nem baj, ne is hallgassa, csak ne szóljon akkor bele, maradjon csendben magának. Ne adjon tippeket, segítséget. (ezt nem onnan vontam le, hogy ismerem őt, hanem a hozzászólásaiból ez szűrődik le, én csak összefoglaltam)
Kb. ilyen a felfogás. Ami jó, vagy nem jó? Inkább utóbbi. Nem véletlen lett a Rádió Aktívból egy iskolarádió szintje alatt lévő, földi sugárzású helyi rádió.
 #49477  Szerző: Ghee
 
Éva, nincs kicsit üldözési mániád? Nem kell mindenben a személyes sértést keresni - van akinek ilyen, van akinek olyan véleménye van, ez nem háború, hogy mindig vissza kelljen lőni, ha valami nem az elképzelésed szerint alakul. ;)

...bár az előző hozzászólásodból is az vonható le, hogy nem szereted/szeretitek, ha "beleszólnak" abba, ami Veled vagy Veletek kapcsolatos.
 #49403  Szerző: Éva3980
 
[Persze, hogy a Zemplén TV-vel nincs gond? Miért lenne? Azt már nem Éva3890 csinálja, hanem próbálják a maximumot kihozni magukból és a rendelkezésre álló forrásokból.
Nem azért vannak, ott, "hogy legyen a városnak egy helyi tv-je, Az ott dolgozók tudnak értelmesen gondolkodni és megpróbálni megfelelni mindenkinek, nem csak egy rétegnek.



Hát ez mi? Személyes kirohanás konkrétan ellenem. Meg vagyok szólítva benne.
Egyébként azt is mi hoztuk létre. Csak untuk, hogy mindenki beledumál, mert azt a két nagyobb város Újhely és Patak eltartja. Ezért beleszóltak. (beleszólhatnak)
Egy olyat akartunk csinálni, amibe nem szólnak bele, és nem kell állandóan szőnyeg szélén állni. Mert így nem lehet dolgozni. Hogy ennek tetszik, annak nem, Na kinek az ízlése domináljon? Eddig eltartókról beszéltem. Mert aki fizet, az rendel, annak kell megfelelni. Tudod?
 #49332  Szerző: tomee87
 
Éva3980 írta:
Igen Jek próbálják, mint mindenki a lehetőségeikhez mérten. De úgy látom, ahogy minket, úgy őket sem ismered. Tök jó, hogy ennek ellenére van véleményed. Egyébként mi a fene bajod van velem? Kértél tőlem egy pohár vizet és nem adtam, vagy miért ez az ellenszenv. Ismersz? Ha ismernél, tudhatnád, hogy adnék, adok, adtam. Ami képet próbálsz rólam festeni, azt biztos a tükörben láttad.
Hát komolyan ezt nem bírom. MINEK ahhoz nekem személyesen ismerni a tv/rádió szerkesztőit, hogy véleményt tudjak mondani róluk? Nem róluk hanem a rádióról mondok véleményt, amit ismerek, nagyon is jól, mert hallgatom. Miért nem lehet ezt megérteni, nem egy vagy több személlyel van gondunk, hanem magával a rádióval.
 #49288  Szerző: jimmer
 
Szerintem ezt a témát zárjuk rövidre.

1. A kritikák meg lettek értve, remélhetőleg építő jellegűek lesznek
2. Remélhetőleg a felhozott dolgokra a jövőben odafigyelnek, ha nem akkor továbbra is lehet majd erről témázni, de amondó vagyok várjuk ki a végét
3. A segítségek fel lettek ajánlva, ha nem élnek vele, ő dolguk.

Az építő jellegű kritika persze jöhetne továbbra is, de akkor szívesen olvasnék valami megoldást is rá, konkrétumokkal, csak hogy ne a levegőbe beszéljünk.

Én is élnék néhánnyal:

Állomáshangnak nem kell feltétlen drága szinkronszínészt alkalmazni. Elég lenne egy helyi casting (akár a rádióban meghirdetve), hogy állomáshangot keresünk ilyen és ilyen elvárással. Tuti lenne min. 1 ember akinek már az is elég lenne, hogy az ő hangja az Aktív. Sztem.

Az akadást ki kellene vizsgáltatni a technikussal, gondolom van ilyen. Ha az FM adásban nem olyan, akkor a problémát a streamer géppel hardware-esen illetve software-esen és Internetkapcsolat feltöltésénél keletkező probléma okozhatja.

Segítséget (streamer program, hangkártya és szoftveres adásprocesszálás beállítás stb) továbbra is technikusunk tud adni, korábban leírt elérhetőségen.

Szép napot :-)
 #49285  Szerző: Ghee
 
:gülü2:
 #49273  Szerző: Éva3980
 
jeek írta:
centerweb írta:
Egyébként szóba került itt a Zemplén Tv is, amit igaz hogy nem sokszor látok éteren keresztül, de a webes megjelenésük, tartalmuk alapján helyi tv jellegük ellenére sok panasz nem lehet rá, a hírszolgáltatásuk korrektnek tűnik.
Persze, hogy a Zemplén TV-vel nincs gond? Miért lenne? Azt már nem Éva3890 csinálja, hanem olyan emberek, akik nem azért vannak ott, hogy olyan elképzelés szerint dolgozzanak, hogy "beleköpnek valamit az éterbe és a hallgató/néző, hallgassa/nézze", hanem próbálják a maximumot kihozni magukból és a rendelkezésre álló forrásokból.
Nem azért vannak, ott, "hogy legyen a városnak egy helyi tv-je, mert eddig nem volt", hanem azért, "hogy legyen a városnak egy MINŐSÉGI, ELFOGADHATÓ helyi tv-je". Az ott dolgozók tudnak értelmesen gondolkodni és megpróbálni megfelelni mindenkinek, nem csak egy rétegnek. Na, de ez nem a Zemplén TV topic :D

Igen Jek próbálják, mint mindenki a lehetőségeikhez mérten. De úgy látom, ahogy minket, úgy őket sem ismered. Tök jó, hogy ennek ellenére van véleményed. Egyébként mi a fene bajod van velem? Kértél tőlem egy pohár vizet és nem adtam, vagy miért ez az ellenszenv. Ismersz? Ha ismernél, tudhatnád, hogy adnék, adok, adtam. Ami képet próbálsz rólam festeni, azt biztos a tükörben láttad.
 #49270  Szerző: tomee87
 
centerweb írta:
Egyébként szóba került itt a Zemplén Tv is, amit igaz hogy nem sokszor látok éteren keresztül, de a webes megjelenésük, tartalmuk alapján helyi tv jellegük ellenére sok panasz nem lehet rá, a hírszolgáltatásuk korrektnek tűnik.
Persze, hogy a Zemplén TV-vel nincs gond? Miért lenne? Azt már nem Éva3890 csinálja, hanem olyan emberek, akik nem azért vannak ott, hogy olyan elképzelés szerint dolgozzanak, hogy "beleköpnek valamit az éterbe és a hallgató/néző, hallgassa/nézze", hanem próbálják a maximumot kihozni magukból és a rendelkezésre álló forrásokból.
Nem azért vannak, ott, "hogy legyen a városnak egy helyi tv-je, mert eddig nem volt", hanem azért, "hogy legyen a városnak egy MINŐSÉGI, ELFOGADHATÓ helyi tv-je". Az ott dolgozók tudnak értelmesen gondolkodni és megpróbálni megfelelni mindenkinek, nem csak egy rétegnek. Na, de ez nem a Zemplén TV topic :D
 #49232  Szerző: centerweb
 
drkotasz írta:Szégyellem magam, mert harminckét nevem van, mint Ságvári Endrének, kicsit iróniának szántam, de ez már szükségtelen :blush:
A kisvárosi rádiózás a legszebb, hozzátok ki belőle, amit lehet, ne csatlakozzatok hálózathoz, amíg csak tehetitek, ne Pestről szóljanak a sátoraljaújhelyiekhez is, mint egy csomó más helyen... rádióztam én is kisvárosban, össze nem hasonlítható mással a személyessége és a közösségösszetartó ereje (de, a közösségi rádiózással összehasonlítható, ha tényleg közösségi az adott rádió, és nem a kisközösségi frekvenciát használja arra, hogy nem jutott más). Belefér a személyes szál is, hogyne férne bele, csak lehet rosszul fogalmaztam - a vitaindítót, magát a hír tényét egyébként nem én dobtam be, csak lereagáltam "partvonalon kívülről"... lehet, csak én vagyok érzékeny, de nem kezdem újraboncolni az esetet. Hajrá :)
Ez teljesen rendben van, de azt tegyük hozzá hogy az Aktívnak elég nagy a vételkörzete, ezért sok kisvárost lefed, és össze sem hasonlítható egy kisközösségi formátummal. Sátoraljaújhely, Sárospatak, Tokaj, Kisvárda, Záhony stb. és akár még Nyíregyháza északi részeit is ide vehetjük.

Egyébként szóba került itt a Zemplén Tv is, amit igaz hogy nem sokszor látok éteren keresztül, de a webes megjelenésük, tartalmuk alapján helyi tv jellegük ellenére sok panasz nem lehet rá, a hírszolgáltatásuk korrektnek tűnik.
 #49223  Szerző: Ghee
 
drkotasz írta:Ha leírom, hogy Dr. Kotász Kálmán vagyok, attól többet ér, amit írok? :csukottszem:
Az állami végrehajtó... :hehe:

Végülis Te hatóság vagy... :D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17