RADIOSITE Fórum

  • Vodafone

 #95589  Szerző: szemilan
 
jeek írta:Létezik az, hogy például még Miskolc, Nyíregyháza beltéri területén 2100MHz-en megy a 3G?
Mert jóval gyengébb a térerő (10-20dBm), mint a 2G hálózaton legtöbb helyen. Ha 900MHz-en menne akkor kb. azonos erősségűnek kéne lenni szerintem.

Persze, városokban 2100 MHz-en megy, sőt néhol a 900MHz-el párhuzamosan megy a 2100 MHz-en is. A torony közeliek így nagyobb sávszélességet érhetnek el. De ez jellemzően, csak a nagyméretű celláknál van így. Városokban kizárólag 2100 MHz-et használják. Ott nincs sok értelme párhuzamosan üzemeltetni a bázisállomásokat.
A 900 MHz-et csak a ritkábban lakott területeken használják, ahol egy cellának 3-5 települést is (akár 10 km-es sugarú körben) kell lefednie.
 #95582  Szerző: tomee87
 
Létezik az, hogy például még Miskolc, Nyíregyháza beltéri területén 2100MHz-en megy a 3G?
Mert jóval gyengébb a térerő (10-20dBm), mint a 2G hálózaton legtöbb helyen. Ha 900MHz-en menne akkor kb. azonos erősségűnek kéne lenni szerintem.
 #95329  Szerző: szemilan
 
Bevásárlásra készül a Vodafone
A világ legnagyobb forgalmú mobiltelefoncége, a brit Vodafone megvenné a szintén brit székhelyű Cable & Wireless Worldwide távközlési szolgáltatót.

http://www.vg.hu/vallalatok/infokommuni ... one-373677
 #94511  Szerző: Glenn
 
Párkány (Štúrovo), a Telenor magasan veri az összes szlovákot. Ezenkívül 15 éve már a Westel900 működött Nagyvárad (Oradea) nyugati szélén.
 #94504  Szerző: PooLee
 
Komarno, Subotica
 #94500  Szerző: szemilan
 
Lutzmannsburg, de beljebb is van térerő, bár nem a házak között.
Talán Unterpullendorf határáig volt jel, amikor arra jártam, igaz elég gyenge, és csak a településen kívül.
 #94498  Szerző: djlacee
 
pl Kismarton
 #94495  Szerző: LuciFerko
 
pl hol?
 #94494  Szerző: PooLee
 
Cáfolom, hogy ne lenne térereje a magyar szolgáltatóknak az ország határain túl. Több határközeli városban(!) telefonáltam már magyar hálózatra csatlakozva.
 #94379  Szerző: LazlowHUN
 
Úgy látom nálunk, az észak-keleti határszélen igencsak elspórolják a térerőt. Ok, tudom, hogy a nemzetközi frekvenciakoordinációs megegyezés még jóval azelőtt megszületett a GSM sávban, mielőtt még az UMTS900 gondolata is felmerült volna, ezért semelyik ország sem rendelkezik 5 MHz-nyi preferált sávval, csak ilyen 1-1,5 MHz-es blokkokkal, azon meg nem lehet 3,5G-t szolgáltatni.
Na meg persze nekünk magyaroknak annyira kell vigyáznunk, hogy ne terjedjenek át a határon a rádióhullámok, hogy az már szörnyű. Záhonyban a vodás tornyon csak 4 szektor van (2db 900-as és 2db 1800-as) a maximális 6 helyett, nehogyn a határ túloldalán is lehessen használni még a telefont roaming díj nélkül. Persze az nem baj, ha valamelyik szlovákra 30-35 km-re a határtól is rá lehet csatlakozni.....
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29