RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#187057  Szerző: Attis
 2020.05.07. 17:18
99,9 SSSSS már kb. dél óta.
 #187055  Szerző: zenefalo
 2020.05.07. 16:07
noartist írta:
2020.05.07. 10:41
Don't Be So Shy. :unott: Azt hittem, ezt már végre elfelejthetjük.
Ugyanez a kategória az Ocean drive. Egyszerűen kikophatatlan a Rádió 1-ről, ha kell 5000-dik alkalommal is lejátszásra kerül :(
 #187050  Szerző: noartist
 2020.05.07. 10:41
Don't Be So Shy. :unott: Azt hittem, ezt már végre elfelejthetjük.
 #187031  Szerző: Kovi02
 2020.05.05. 21:30
Adam írta: Ha a 89,5 meglenne, kapásból 6-8 környéki frekvenciát meg lehetne szüntetni, Tatabánya- Fehérvár-Dunaújváros-Szolnok-Hatvan körön belülkb 80-100 km-es körzetben mindet.
A 89,5 még nálam is bejön, pedig 200 km-re vagyok a Széchenyi hegytől, persze nem táskarádióval, de 80-100 km körzetben bőven élvezhető a 89,5. Nézzétek meg a Dankó lefedettségi térképét, a 89,5 ugyanazt tudja, mint a 100,8. Egy felesleges észak pest megyei frekin kívül nincs budsapest kb 100 km-es körzeten belül frekijük.

Gazdaságossági alapon nem kérdés, hogy megérné. A frekvenciák fenntartásán kívül a helyi tartalmak gyártása, helyi műsorvezetés sem lenne szükséges ezeknél.
Pécs környékén pedig újabb 4 freki mehetne a levesbe, ha meglenne a 101,7
Villány,Mohács környékén akkor meg megint lefedettségi problémáik lennének a 101,8-on működő 120kW-s RTS 202 miatt,ráadásul a villányi hegyek közé még a beljei adó se szór be normálisan,nemhogy a pécsi, a 100,9 a legstabilabb freki arrafelé.

A 89,5-t meg ha megkapják,akkor ha belegondolsz,rengeteg olyan területet ér el,ahol több másik frekin is szól,és a többszörösen fedett területeken pl. helyi program esetén állandóan váltogató AF-ek igen zavaróak tudnak lenni,az alap program mellett meglévő akár perces csúszásokkal együtt.
emellett akkor még sok frekire helyi programot is kéne készíteni,ami így pénzkidobás,mellesleg annak a beismerése hogy eddig pl. helyi rádiókat azért szüntettek meg hogy pár évre rá ne szóljon ott semmi.

Az R1-nél úgy érzem a fő szempont az volt,hogy egy szál dróttal nagyjából városon belül jól szóljon,erre meg a jelenlegi helyi kis teljesítményű adók a városban rendszer alkalmas.

Az általad írt frekik azért nem lennének megszüntethetőek nagyrészt,mert autóban hiába szól jól a 89,5 mondjuk Fehérváron,ha a belvárosban egy telefonnal nem. Vannak ott ismerőseim,nyugati kilátású erkélyükön szoktam rádiózni, Graz,Zagreb/Sljeme , Maribor adóiról még a DAB+ vétel is lehetséges, Bp.-ről meg zajos minden,a 95,8/102,1 még nyomokban se jön (DX-es rádiómmal),pedig 1km-el arrébb a 96,4 is RDS+ST.
Kecskeméten ugyanez a helyzet,a városon belül csak a Gong szól normálisan, a 104,9 is zajos néha.

A 89,5 abból a szempontból kiváló freki,hogy óriási területet fed le,csak az R1-nek úgy érzem az eddigi adóelhelyezésből,hogy fontosabb a lakossági,mint a területi fedés. Ezért írtam,hogy a Bp.-n belüli vételi problémákra valószínűleg inkább agglomerációs frekikkel reagálnának,mert azok nagyságrenddel olcsóbbak,és jelenleg már nincs olyan nagyobb város Bp. közelében ahová nem ér el valamelyik freki és a 89,5 powerje kéne a tökéletes fedéshez.(az agglomeráció kivételével)
mlaszlo írta: Ugyanígy Biatorbágy vagy a Zsámbéki medence felé is a velencei frekvencia jön. A 96.4 nagyon karcsú a hálózat központi tagjának.
Szerintem sales szempontból nem ér annyit nekik az a rész,hogy megérje a 89,5 emiatt.

https://fmscan.org/net.php?r=f&m=s&itu= ... reni+Radio
pl. a horvát Otvoreni is úgy oldotta meg,hogy ilyen "karcsú" központi tagja van,hogy inkább még +2 adót beüzemeltek,így Zágrábban 3 frekin fogható.
 #187030  Szerző: potyi
 2020.05.05. 21:20
Minden tudnivalót leírtam. Egymáshoz érdemes viszonyítani ezeket, nem a szubjektív érzetekhez, relatív mérésekhez. Én is ismerem az FMScan.com-ot, köszi, kellemes site.

Mellesleg csak elkezdtünk vitatkozni a hivatalos számokkal akkor, taps. :)
Én kiszállok ebből, de utolsónak még belinkelem a Kossuth tényleges, hivatalos lefedettségi térképét:

http://nmhh.hu/dokumentum/172617/mr1_ko ... ettseg.pdf
 #187029  Szerző: Adam
 2020.05.05. 21:19
Ezek nagyon alulbecsült lakosságszámok, akárki is vetette papírra. A városoknál még a lakosság számot sem érik el szinte sehol. Budapesten nem 1,2 millió embert ér el.
De Zalaegerszegen sem 37 ezret. Csak a lakosság +20 ezer.

Petőfi és a Bartók közt nincs ekkora különbség az is biztos.
A Kossuth ezzel 8 millió? Komolytalan számok ezek.
Kép
 #187028  Szerző: potyi
 2020.05.05. 20:47
"A 89.5 még nálam is bejönne", Zala megyében. Értem, amit mondasz, de ez megint olyan érvelés, hogy itt, Budapesten is foghatóak néha a lengyel rádiók. Hegyen, jó időben... Néha még a törökök is.
 #187027  Szerző: potyi
 2020.05.05. 20:44
Egyetlenegy dolgot szeretnék kérni: a számokkal ne vitatkozzunk.

Kép

Kép
forrás: NMHH

Ez így jelen pillanatban pont "annyit tud", illetve kicsivel több, mint amit a Music FM egy frekivel tudott: az 3.313.000 fő volt hivatalosan.

Ez most sztereóban 33%, monoban 40% körüli. Járulékos nyereség átlag +15%-al számolva 46% jön ki megközelítőleg, de hogy az összehasonlítás korrekt legyen, azt akkor a többi rádióhoz is hozzá kell számolni.

Tovább bonyolítja az összehasonlítást, hogy a rádióengedély kiadásakor max +10%-ot el lehetett érni jogszerűen, az akkor - nagyon erős jóindulattal, védhetetlen számítással, saccperkábé, beleértve az ajándék elérést - legfeljebb 50% körüli, de szigorúan nem hivatalosan! Hivatalosan 33%, a Retro meg 69%, azaz kevesebb mint fele a másik nagy kereskedelmi rádiónak.

A 89.5-öt ha megkapnák, szerintem csakis a hatvani, velencei, dunaújvárosi freki lenne kiejthető, a többi nem. Viszont a legerősebb gazdaságú, egyúttal legfontosabb régióban, tehát kifizetődő lenne, fel tudná küzdeni magát a rádió hallgatottságban az élmezőnybe, drágábban értékesíthetné a reklámidőt etc.
 #187026  Szerző: Adam
 2020.05.05. 19:13
potyi írta:
2020.05.04. 21:57
Tévedés, a hálózat lakossági lefedettsége 40% körüli. A Retroé 70%. Területre még kisebb. Még az autópályákon sem szól átlagos vevővel, próbáljátok ki az M1-esen vagy az M5-ösön. Vagy az M7-esen Balatonboglár-Siófok között, esetleg az M4-esen, Pilis körül.

Az Alföldön jobb a helyzet, mert jobban terjed, kevésbé kitett a domborzatnak, de valójában hivatalosan ott is csak a városok pár km-es körzetében felel meg kereskedelmi szempontoknak a vételkörzet. Ahol pedig lankák, hegyek vannak, ott teljesen instabil. Salgótarjánban például még a belvárosban is rossz. Mentségükre váljon, hogy ott a Petőfi is.
Az bőven nem 40%. Lakosságszámra csináltam egy gyors kalkulációt, 5,8 millió embert ér el, de ebben nincsen benne az adók 20 km-es körzetében lévő lakosság. Az még 1 millió van kb, szóval 70-75%-on van a lakosságszám elérés.
 #187025  Szerző: Adam
 2020.05.05. 18:56
potyi írta:
2020.05.05. 12:23
A felvetésed érdekes és részben jogos.

Egy Pécs 101.7 vs. 90.6 (alap)árban nem nagy különbség, elérésben a 101.7 papíron nem is sokkal több, mint a 90.6, viszont az eltérő adótelephely miatt a járulékos nyereség sokkal nagyobb, elérhető vele az, hogy ne szigetszerű legyen a lefedettség, és biztosított legyen a forgalmasabb utakon is. Lehet, hogy nem kell fizetni mondjuk a dombóvári vagy szigetvári lakosságért, de a 101.7 mégis eléri őket, míg a 90.6 nem, annak ellenére, hogy papíron nem nagy a különbség se hivatalos lakosságszámban, sem pedig árban.

Összességében tehát egy rádió szempontjából kell(ene) nézni a hivatalos lefedettséget és kell nézni az "ajándék" lefedettséget, de a DX vagy alkalmi vételt nem.

Budapesten a 89.5-nél megállja a helyét, amit írtál, a 89.5 sokkal drágább, 2-2,5x-ese, mint a 96.4, viszont az agglomeráció igen értékes lett az elmúlt években a lakosság változásával, a szuburbánus kiköltözési folyamatok miatt. Ráadásul pont ők azok, akik autóval közlekednek és a rádiózás pont autós vételnél tartja magát igazán.

A Rádió 1 vétele Budapest városhatárain túl lényegében nem megoldott átlag emberek számára átlag vevővel. Nem fognak sistergő-ugráló Balázsékat hallgatni, inkább kötnek egy kompromisszumot és átkapcsolnak Harsányiékra.

A 96.4 kapcsán nemcsak az a probléma, hogy alacsonyabb adótelephelyről ad, és így "megfogják a hegyek" északnyugati irányban, hanem az is, hogy Szolnok és Kecskemét felé erősen le van korlátozva. Ez mondjuk a 99.5 esetében már nem figyelhető meg, tehát ha nagyon akarnák, akár "házon belül" is tudnák korrigálni ezt a problémát, de a legjobb megoldás egy ekkora rádiónak szerintem egyértelműen a 89.5 lenne. Nagyon leegyszerűsítve a 96.4 esetében a hivatalos lefedettség tiszta sor, viszont az "ajándék" még más, Citadelláról sugárzó adókéhoz képest is minimális.

Üzleti tervezés kérdése a többi. Hogy megéri-e nagyobb frekit elvinni, vagy sem.
Ha a 89,5 meglenne, kapásból 6-8 környéki frekvenciát meg lehetne szüntetni, Tatabánya- Fehérvár-Dunaújváros-Szolnok-Hatvan körön belülkb 80-100 km-es körzetben mindet.
A 89,5 még nálam is bejön, pedig 200 km-re vagyok a Széchenyi hegytől, persze nem táskarádióval, de 80-100 km körzetben bőven élvezhető a 89,5. Nézzétek meg a Dankó lefedettségi térképét, a 89,5 ugyanazt tudja, mint a 100,8. Egy felesleges észak pest megyei frekin kívül nincs budsapest kb 100 km-es körzeten belül frekijük.

Kép

Gazdaságossági alapon nem kérdés, hogy megérné. A frekvenciák fenntartásán kívül a helyi tartalmak gyártása, helyi műsorvezetés sem lenne szükséges ezeknél.
Pécs környékén pedig újabb 4 freki mehetne a levesbe, ha meglenne a 101,7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 631

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.