RADIOSITE Fórum

• Retro Rádió

#188531  Szerző: tomee
 2020.09.24. 20:09
potyi írta:Szerintem Flyék elég szarul pozicionálták a 3 rádiót. Jól indult a Retro a 99.5-ön, ezért egy az egyben áttették országosra, de szerintem ez öreg hiba volt.
Én magam részéről akkor azt gondoltam, hogy ez egy ésszerű lépés volt, mert addigra már majdnem 9 éve nem volt betölve a Sláger megszűnése utáni űr. Országos rádión mondjuk a '60-as meg '70-es éveket akkor sem értettem, mivel ezeket a Sláger már a 2000-es évek elején kidobálta a repertoárjából, és meg voltam róla győződve, hogy erre jó oka is volt, mivel effektíve utána lett igazán népszerű.

Nem értem, a Retro-nak minek kell 20 évvel később ugyanezeket a lépcsőket kijárni, mire eljut az ezredforduló zenéihez.
 #188530  Szerző: Tomi76
 2020.09.24. 19:45
potyi írta:
2020.09.24. 18:50

Mezőőr írta:Ezért nem értem, hogy miért nem lett a többi Best ugyanolyan, mint a debreceni.
Mert akkor a legkisebb hálózat lenne a leghallgatottabb a saját vételkörzetében és nem tudnák eladni a Rádió1-et és a Retrót.
Ebben teljesen igazad van! Viszont akkor továbbra sem értem, hogy mi volt a cél a Best FM-el Egerben, Székesfehérváron és Zalaegerszegen? A nyíregyházi egész jól megy, szeretik sokan de persze ez köszönhető rengeteg olyan hallgatónak akik a 103.9-et hallgatták előtte is és maradtak a kedvenc műsorvezetőknél.
 #188528  Szerző: potyi
 2020.09.24. 18:50
Szerintem Flyék elég szarul pozicionálták a 3 rádiót. Jól indult a Retro a 99.5-ön, ezért egy az egyben áttették országosra, de szerintem ez öreg hiba volt.
Mezőőr írta:Ezért nem értem, hogy miért nem lett a többi Best ugyanolyan, mint a debreceni.
Mert akkor a legkisebb hálózat lenne a leghallgatottabb a saját vételkörzetében és nem tudnák eladni a Rádió1-et és a Retrót.
Tomi76 írta:
potyi írta:
2020.09.23. 11:09
Igen, az várható, hogy a 3. rádió az mindig gyenge lábakon fog állni, a jelen piaci helyzetben lehetetlen gazdaságosan üzemeltetni. A Sláger FM kicsinálására született szerintem, de az lényegében megtörtént.
Nem tudom miből gondolod, hogy megtörtént?
Piacvezetőből 4. - 5. pozícióba süllyedt a fővárosban. Erre csak rásegített a Best, a szakmai alkalmatlansággal kinyírta saját magát a Sláger.
 #188526  Szerző: Mezőőr
 2020.09.24. 18:16
Ezért nem értem, hogy miért nem lett a többi Best ugyanolyan, mint a debreceni. Semmivel sem került volna többe, és a Slágert tuti kicsinálta volna. Ehelyett már több, mint egy éve megy a Legjobb zenék!-es szerencsétlenkedés (ez a szlogen is marha kreatív, biztos két hétig éjt nappallá téve dolgoztak rajta), Pesten és a Dunántúlon ráadasul megspékelve az élőnek hazudott két hétre előre felvett konzerv megszólalásokkal. Ennek így semmi értelme.
 #188524  Szerző: Tomi76
 2020.09.24. 16:51
potyi írta:
2020.09.23. 11:09
Igen, az várható, hogy a 3. rádió az mindig gyenge lábakon fog állni, a jelen piaci helyzetben lehetetlen gazdaságosan üzemeltetni. A Sláger FM kicsinálására született szerintem, de az lényegében megtörtént.
Nem tudom miből gondolod, hogy megtörtént? Szerintem pont, hogy nem jött össze. A Sláger csinált egy fokozatos arculatválást, és mára áttért egy Modern AC formátumra. Tulajdonképpen a 80-as évektől napjainkig játszik zenéket, változatosan. A hétvégi slágerlista sem lóg ki igazából a sorból mivel nem csak a legfrissebb zenék szólalnak meg, hanem "visszatekintő" keretében vissza vissza kanyarodnak régebbi, pl. 90-es évek slágerlistás dalaihoz, előadóihoz. Éjszaka persze már más a zenei kínálat, de szerintem ez nem annyira mérvadó, nagyon sok rádiónak eltér a nappali playlist az éjszakaitól, ilyen olyan okok miatt. Viszont összességében a Sláger nem ellenfele a Bestnek, okosan kitértek előle, és nem egy korszakot képviselnek mint a Best. Ha a budapesti Best a debreceni arculatra váltana már nagyobb ellenlábas lenne, akkor lehet, hogy elverné. De így esélytelen, ez szerintem nem jött be a 99.5-ön. Ráadásul jobb a Sláger lefedettsége az agglomerációban mint a Bestnek. Ez saját tapasztalat. A Retro lenne talán az egyetlen amelyik le tudná nyomni a Sláger FM-et és a hasonló rádiókat, de az meg ugye nem játszik 2000-től zenéket, hiszen nem is lenne már Retro. Szóval a Best FM csak úgy van. Nem rossz, de nem is olyan nagy durranás mint aminek indult.
 #188522  Szerző: Adam
 2020.09.23. 21:32
Mezőőr írta:
2020.09.23. 18:10
A kisebb szabályszegés azért enyhe kifejezés, Bagázsék is összeszednek legalább egy büntetést minden hónapban, meg volt még olyan is, hogy a Sound-ra való jegyvásárlásra ösztönző szpotot műsorajánlóként adták le tobbszáz alkalommal, már ez önmagában is elég ahhoz, hogy ne hosszabbítsák meg a 96.4-et. Az meg szégyen, hogy egyik vezetőnek sem volt töke odamenni Balázskához, és megmondani neki, hogy ha még egy büntetést összeszednek, akkor többet nem kell műsort készíteniük.
Ez elég egyszeru dolog. Amig több az előny a műsor készítésbol, mint a hátrány addig...
 #188521  Szerző: Mezőőr
 2020.09.23. 18:10
A kisebb szabályszegés azért enyhe kifejezés, Bagázsék is összeszednek legalább egy büntetést minden hónapban, meg volt még olyan is, hogy a Sound-ra való jegyvásárlásra ösztönző szpotot műsorajánlóként adták le tobbszáz alkalommal, már ez önmagában is elég ahhoz, hogy ne hosszabbítsák meg a 96.4-et. Az meg szégyen, hogy egyik vezetőnek sem volt töke odamenni Balázskához, és megmondani neki, hogy ha még egy büntetést összeszednek, akkor többet nem kell műsort készíteniük.
 #188520  Szerző: Adam
 2020.09.23. 17:15
Tomi76 írta:
2020.09.23. 10:20
Lehet nagy hülyeség amit írok, de nekem az is eszembe jutott, hogy mi van ha a Best frekiket csak azért tartogatják, hogy menjen rajta valami hiszen menni kell. Aztán ha lejár a Rádió 1 frekiengedélye amit nem lehet majd meghosszabbítani, hiszen Balázsék bőven összehoztak annyit már, hogy ezt nem lehet feltünés nélkül a szőnyeg alá seperni, akkor jön a B terv, és a Sláger FM-hez hasonlóan átmentik a rádiót másik frekvenciára. Összeolvadnak, vagy mit tudom én, a lényeg, hogy utána a Best frekvenciáin szólna tovább a R1,( kapásból Eger, Nyíregyháza, Székesfehérvár stb.nem maradna R1 nélkül) aztán lehet megint terjeszkedni. Akad még kis rádió illetve a jelenlegi hálózatos rádiók közül is akad bizonyára több olyan amelyiknek később jár le a frekihasználat mint pl. a 96.4-nek. A Retro pedig kibővülne a Best FM zenei kínálatával és szól tovább országosan.De mondom ez csak amolyan elmerengés a témán.
Csak a 96,4-et érinti ez a dolog, hogy a kisebb szabalyazegesek miatt nem lehet hosszabbítani. A vidéki frekiket nem érinti. De szerintem már nem is cél. Valahogy úgy érzem a 89,5 van erre tartogatva, aztán ha nem jön össze akkor a 99,5, amire pályáztatás nélkül at lehet menni, illetve hozza csatlakoztatni a vidékieket.
 #188519  Szerző: Adam
 2020.09.23. 17:10
Lorenzo18 írta:
2020.09.23. 08:56
potyi írta:
2020.09.22. 21:27
Ezt harsogom már jó ideje!

Rádió1: 2000-től felfelé, napjainkra fókuszáltan, esti mixek nélkül
Retro: 80-90-es évek, csipetnyi 70-es és 2000-es évekkel
Best: helyette dance rádió, zeneileg 0-24 World Is Mine (miért ne szólhatna Roxy néven?)
Ez így szinte tökéletes lenne! Csak hát, kitudja, hogy ez mikor pattan ki a tulajok fejéből...
Szerintem is nagyon jó lenne ez a struktúra.
Ha nem pattan ki a szerkesztők fejéből, akkor legalább ezt a fórumot olvasgatnák...
 #188518  Szerző: Mezőőr
 2020.09.23. 15:20
Nagyon helyes. Annyit szólnék hozzá, hogy ketté kéne osztani a Best hálózatot az alábbiak szerint:
Budapest és Sz. fehérvár+Z. egerszeg vételkörzet bővítésben: az említett dancerádió, Roxy, Dance FM vagy akármi más néven. Erre kéne száműzni a Discoshitet (végül is danceműsor akarna lenni), a WIM pedig szűnjön meg!
Debrecenben, Nyíregyházán, Egerben, meg esetleg Szolnokon és Miskolcon is Best FM néven továbbra is full helyi rádió legyen, de klasszikus AC, 80-as évektől kezdve az újdonságokig mindennel, mint a debrecenin. Ha meg be vannak szarva, hogy a bagázsos rádiótól fogják elvinni a hallgatókat, amit meg is értenék, akkor meg játsszák a 2000-es és 2010-es évek dalait, ha a 2018 utáni dalokat már nem adnák, akkor már nem nagyon ütközne az R1-gyel, és sokkal élvezhetőbb lenne, mint a mostani legjobb zenés Bestek.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 147

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.