RADIOSITE Fórum

  • Kultúra

 #32712  Szerző: LuciFerko
 
tegnap túl sok volt a sőr meg a pálínka.
 #32710  Szerző: donder
 
rsite írta:Régen hosszúval írták, ma már röviddel.
Most meg úgy hogy "tourista" :D ne is, így írják: "turista"
 #8113  Szerző: rsite1
 
Régen hosszúval írták, ma már röviddel.
 #8111  Szerző: djlacee
 
Megint egy kis helyesírás:
túrista vagy turista?

szerintem röviddel van, jeek szerint hosszúval
http://hejes.szerver.org/index.php?szav ... At%FArista
99% (2780000) turista
1% (15000) túrista
 #6186  Szerző: rsite1
 
Akinek van egy csöpp esze, az simán ráérez, hogy J vagy LY.
 #6138  Szerző: djlacee
 
Az "ly" tulajdonképpen teljesen felesleges, viszont vannak szavak, melyeket nem lehet elképzelni nélküle, ilyen pl a "lyukas" nem nézne úgy ki jól hogy "jukas" meg "hely" <--> "hej" ...
 #6122  Szerző: Pasa
 
Amúgy teljesen igazad van, végülis IQ fokmérő csak, hogy ki mennyire tudja használni a kétféle "jét". Engem nem is zavar, csak a célszerűség miatt gondoltam. A mai gyerekek már simán ki tudnák hagyni az "LY"-t.
 #6120  Szerző: mg
 
Pasa írta:Jó, hát igen, van érzelmi oldala a dolognak. Viszont mivel értelme nincs a LY-nek, csak bonyolítja a helyesírást (bár nekem nem jelent gondot 8-) ). Megszoknád a hiányát, hidd el...
Már nem szoknám meg, szerintem neked is nehezedre esne, ha holnaptól mindent pontossal kéne írni, külön figyelni rá meg minden... a sok Gergelyről meg Orsolyáról, aki mehet személyit cseréltetni, nem is beszélve... sőt, a személyiket is le kéne szeméjikre cserélni és a többi :D
Elfér, színesíti és szépíti a nyelvet. Meg még általánosban a legtöbb ember készségszinten elsajátítja.
Egyébként egy ismerősöm magyart tanít külföldieknek, és úgy két órán keresztül azt kellett velük megértetni, hogy pl. az, hogy "fent van a repülőgépen", nem azt jelenti, hogy rajta kapaszkodik a tetején :)
 #6117  Szerző: Pasa
 
Jó, hát igen, van érzelmi oldala a dolognak. Viszont mivel értelme nincs a LY-nek, csak bonyolítja a helyesírást (bár nekem nem jelent gondot 8-) ). Megszoknád a hiányát, hidd el...