RADIOSITE Fórum

  • Telekommunikációs hírek

 #163690  Szerző: szemilan
 
Vodafone esetében 2017-től emelkedni fognak a havi adatmennyiségek, és új tarifák is lesznek, ha minden igaz. De az internet áfa változásáról már itt lehet olvasni:

http://www.vodafone.hu/afavaltozas
 #163669  Szerző: thenewdeam0n
 
mlaszlo írta:
noartist írta: Pontosan. Fejlesztik agyba-főbe a hálózatokat, de gyakorlatilag feleslegesen- leszámítva pár embert, akik nem sajnálják az akár 20 000 forintos havidíjra a pénzt.
Speciel én sokkal jobban örülnék egy 3G only adatcsomagnak pl. a Vodánál, de valamivel olcsóbban, és nagyobb adatkerettel.
Ez csak az én gondolatmenetem, de talán nem lenne hülyeség kicsit szétbontani a generációkat- nem kell mindenkinek 150 mbit/s, elég az az elméleti max 42 is. Sőt!
Én is így vagyok vele, a nagyobb sebesség arra jó csak, hogy pillanatok alatt elfogyjon az adatforgalmi keret. A többség mobilon használja a mobilinternetet, azon még a 42 Mbps-ost se tudod szerintem igazán kihasználni. Ha lenne egy 2-3-5 Mbps-os netcsomag, de korlátlan, az sokkal többet érne.
Telenornál is nyomják a Hipernetélményt, de hova, az 500 Mb-os, meg az 1 Gb-os csomagokhoz? :(
Éppenséggel, 2,4 megabites korlátlan netcsomag van, csak k*rvadrága
 #163599  Szerző: djlacee
 
Csak parasztvakításnak jó a nagy sebesség, hétköznapi embernek a 10Mbit/s is bőven elég lenne mobilon, hozzá egy 50-100GB-os, vagy akár korlátlan adatkerettel.
 #163597  Szerző: altermanus
 
mlaszlo írta:
noartist írta: Pontosan. Fejlesztik agyba-főbe a hálózatokat, de gyakorlatilag feleslegesen- leszámítva pár embert, akik nem sajnálják az akár 20 000 forintos havidíjra a pénzt.
Speciel én sokkal jobban örülnék egy 3G only adatcsomagnak pl. a Vodánál, de valamivel olcsóbban, és nagyobb adatkerettel.
Ez csak az én gondolatmenetem, de talán nem lenne hülyeség kicsit szétbontani a generációkat- nem kell mindenkinek 150 mbit/s, elég az az elméleti max 42 is. Sőt!
Én is így vagyok vele, a nagyobb sebesség arra jó csak, hogy pillanatok alatt elfogyjon az adatforgalmi keret. A többség mobilon használja a mobilinternetet, azon még a 42 Mbps-ost se tudod szerintem igazán kihasználni. Ha lenne egy 2-3-5 Mbps-os netcsomag, de korlátlan, az sokkal többet érne.
Telenornál is nyomják a Hipernetélményt, de hova, az 500 Mb-os, meg az 1 Gb-os csomagokhoz? :(
mondjuk nekem egyszer azt mondták erre, hogy van ahol ,,csak dróton jön a net" oda elvigyék a super gyors netet (de szerintem ez egy ostoba vélemény volt az illető részéről....)
 #163596  Szerző: mlaszlo
 
noartist írta: Pontosan. Fejlesztik agyba-főbe a hálózatokat, de gyakorlatilag feleslegesen- leszámítva pár embert, akik nem sajnálják az akár 20 000 forintos havidíjra a pénzt.
Speciel én sokkal jobban örülnék egy 3G only adatcsomagnak pl. a Vodánál, de valamivel olcsóbban, és nagyobb adatkerettel.
Ez csak az én gondolatmenetem, de talán nem lenne hülyeség kicsit szétbontani a generációkat- nem kell mindenkinek 150 mbit/s, elég az az elméleti max 42 is. Sőt!
Én is így vagyok vele, a nagyobb sebesség arra jó csak, hogy pillanatok alatt elfogyjon az adatforgalmi keret. A többség mobilon használja a mobilinternetet, azon még a 42 Mbps-ost se tudod szerintem igazán kihasználni. Ha lenne egy 2-3-5 Mbps-os netcsomag, de korlátlan, az sokkal többet érne.
Telenornál is nyomják a Hipernetélményt, de hova, az 500 Mb-os, meg az 1 Gb-os csomagokhoz? :(
 #163592  Szerző: noartist
 
mlaszlo írta:
altermanus írta:http://www.sat.hu/hirek/szabadda-valhat ... /4021.html
Nekem csak az a kérdésem, hogy minek? A 150-300 Mb-os, meg az 1-2 Gb-os adatkorlátú mobilinternet csomagokhoz?
Pontosan. Fejlesztik agyba-főbe a hálózatokat, de gyakorlatilag feleslegesen- leszámítva pár embert, akik nem sajnálják az akár 20 000 forintos havidíjra a pénzt.
Speciel én sokkal jobban örülnék egy 3G only adatcsomagnak pl. a Vodánál, de valamivel olcsóbban, és nagyobb adatkerettel.
Ez csak az én gondolatmenetem, de talán nem lenne hülyeség kicsit szétbontani a generációkat- nem kell mindenkinek 150 mbit/s, elég az az elméleti max 42 is. Sőt!