RADIOSITE Fórum

  • Mikrohullámú szolgáltatók

 #150809  Szerző: markfelt
 
A bp-i helyszínen pedig szintén szopok a nettel, olyan utcában lakom, ahol a Telekom ADSL-t már nem kötik, csak a meglévő efiket szolgálják ki jó drágán (szakadós, max 10 megás nettel), ugyanis a kurvadék Telekom kábelen is szolgáltat, ami viszont nincs behúzva a társasházba... MatávKábelTV volt az utcában, aztán Kalásznet, majd Vidanet lett, most pedig Telekom, Telekom és Telekom. Se UPC, se Digi.

Nincs szolgáltató, amit jobban gyűlölnék, mint a Telekomot. Pocsék, drága, lassú, szakadós, értékelhetetlen TV kínálattal.

Aztán van még 2 mikrohullámú szolgáltató, de ott ilyen 5 Mbps a legnagyobb csomag, az is 10 rugókért...
 #150808  Szerző: markfelt
 
Nálam Boglárnet és Znet van, de előbbinek 350 méterre, utóbbinak 10km-re van az átjátszója, és utóbbihoz elég böszme antenna kell (apartmanház, fontos, hogy a lehető legkevésbé csúfítson), viszont félek, hogy a Znet stabilabb. :) Majd kiderül.
 #150798  Szerző: markfelt
 
asr27 írta:Nekem is ez van, 12/3-as internet, 4190Ft-os havidíj. Probléma csak ritkán szokott vele előfordulni, ha például leáll vagy meghibásodik valamelyik átjátszó.
Most éppen ilyen:
Kép
Véletlenül nem ONS/Boglárnet? Vagy Z-net?
 #150797  Szerző: Glenn
 
Na, ez egész jó. Ha itt lenne ilyen, rögtön váltanék. :yes:
 #150783  Szerző: asr27
 
Nekem is ez van, 12/3-as internet, 4190Ft-os havidíj. Probléma csak ritkán szokott vele előfordulni, ha például leáll vagy meghibásodik valamelyik átjátszó.
Most éppen ilyen:
Kép
 #150782  Szerző: markfelt
 
Csongii írta:A háztetőn nem tudjátok kellően kiemelni?
A Gridről még nem hallottam, az mire jó vagy hogy működik?
Nagyobb teljesítményű antenna 5 GHz-re. Sajnos felesleges feljebb rakni, kurvanagy a fa. :)
 #150781  Szerző: Csongii
 
A háztetőn nem tudjátok kellően kiemelni?
A Gridről még nem hallottam, az mire jó vagy hogy működik?
 #150780  Szerző: markfelt
 
Egyelőre ott tartunk, hogy bár 350 méterre van az átjátszópont, nem elég a panelantenna a háztetőn hozzá, mert útban van egy fa. Télen ez nem baj, de ha lombosodik, instabil lehet a szolgáltatás. Griddel viszont menne a szerelő szerint, de alapjáraton olyat nem osztogatnak, mert drága nekik. Most a szerelő győzködi a főnököt. :)

Fontos lenne váltani, mert nyáron van, hogy 20 felé kell osztani a netet és a ku...dék Telekom 3,5 Mbps-t képes összehozni, szakadósan és ehhez képest méregdrágán, kábelnet nincs, a mobilnet meg korlátos.
 #150778  Szerző: Glenn
 
Na, kíváncsi leszek. Nálam egy hónapja lett ismét ADSL... :(