RADIOSITE Fórum

  • FM1 Rádió - Miskolc - 107.0 MHz

 #86774  Szerző: markfelt
 
mimi írta:
rmihaly76 írta:10 W-tal ettol azert messzebre lenne illo elszolni... valami el lehet barkacsolva ott, vagy nagyon kicsi power-al mennek. Interferencia van?
10 W a kisközöknek kiadható max teljesítmény, de osztottak már 0,4-et is.
És 0,3-at is (Fonyód)!

Kértem is, hogy legyen kicsit kevesebb, nehogy megsüljenek a közelben lakók vagy kinőjjön a 6. ujjuk.
 #86772  Szerző: mimi
 
rmihaly76 írta:10 W-tal ettol azert messzebre lenne illo elszolni... valami el lehet barkacsolva ott, vagy nagyon kicsi power-al mennek. Interferencia van?
10 W a kisközöknek kiadható max teljesítmény, de osztottak már 0,4-et is.
 #86767  Szerző: asimov
 
Teljesen maskeppen kozelitem meg ezt a kerdest.
Kizarja barmi azt, hogy vegyem az FM1-et? Vevo van, nagyon jo antenna van, az ado mukodik... Nekem ennyi eleg egy probahoz. Mivel semmit nem tudtam magarol az adorol, es jovobelato gombomet meg az iskolaban elhagytam... ezert csak akkor derul ki az, hogy veszi-e a antennam/radiom (most pld.) az FM1-et, ha odatekekerek es belehallgatok a frekibe. Persze nem volt valoszinu a vetel (nem is szamitottam erre), de a "nem valoszinu" nem egyenlo a "kizarva"-val, igy aztan megneztem, hogy mi ujsag.. a miskolci FM1 nem szol nalam es ezt a tenyt kozoltem csupan.
Lehet vigyorogni, de mivel nem ilyen "arnyekoltan" allok hozza ehhez a kerdeshez, ezert ossze is szedtem 111 (ordogi szam szam.. :) ) FM adast es/vagy adot. Ezeknek a tobbsege persze terjedessel jott, de elfogni csak azert sikerult ezeket, mert tekergettem a hifi-m tunerjet. Tehat, akkor gyulnek az adok, ha tekerek es figyelek.. meg persze nemi szerencse sem art. :)
hd:
10 W-tal ettol azert messzebre lenne illo elszolni... valami el lehet barkacsolva ott, vagy nagyon kicsi power-al mennek. Interferencia van?
mimi írta:
rmihaly76 írta:Hat nezd.. Kekestetorol ket adot is elfogtam mar, es onnan Miskolc mar nincs messze. Az olaszo-bol ado osztrak O3 es a brit szigeteken mukodo BBC Radio 1 is igen messze voltak.. :)
Kékestető 1024 méter magasan van, 20-30 KW-os adókkal, és rohadtul kitakarja feléd Miskolcot :)
 #86764  Szerző: hd
 
Jézusom!

Maradjunk annyiban, hogy még a stúdió helyéül szolgáló Miskolc Pláza körül sincs stabil vétel autórádióval, a város keleti kapujában pedig gyakorlatilag felesleges próbálkozni. Összehasonlítva a többi Miskolcról sugárzó közösségi rádió által lefedett területtel, a vételkörzet értékeletlen.
 #86761  Szerző: mimi
 
csadam írta:
mimi írta:
rmihaly76 írta:Hat nezd.. Kekestetorol ket adot is elfogtam mar, es onnan Miskolc mar nincs messze. Az olaszo-bol ado osztrak O3 es a brit szigeteken mukodo BBC Radio 1 is igen messze voltak.. :)
Kékestető 1024 méter magasan van, 20-30 KW-os adókkal, és rohadtul kitakarja feléd Miskolcot :)
Bocsi, nem 1014 akart lenni?
De, csak péntek este nem megy a földrajz, ráadásul inkább a Bükk takarja ki. Majd belejövök, köszi :)
 #86760  Szerző: Attis
 
mimi írta:
rmihaly76 írta:Hat nezd.. Kekestetorol ket adot is elfogtam mar, es onnan Miskolc mar nincs messze. Az olaszo-bol ado osztrak O3 es a brit szigeteken mukodo BBC Radio 1 is igen messze voltak.. :)
Kékestető 1024 méter magasan van, 20-30 KW-os adókkal, és rohadtul kitakarja feléd Miskolcot :)
Kékestető 1014 m (ráadásul onnan az FM1 teljesítményének min. 200-szorosával nyomják), Miskolc belvárosa ehhez képest alföld.
A tropo-terjedést meg idekeverni.. :hehe:
 #86758  Szerző: csadam
 
mimi írta:
rmihaly76 írta:Hat nezd.. Kekestetorol ket adot is elfogtam mar, es onnan Miskolc mar nincs messze. Az olaszo-bol ado osztrak O3 es a brit szigeteken mukodo BBC Radio 1 is igen messze voltak.. :)
Kékestető 1024 méter magasan van, 20-30 KW-os adókkal, és rohadtul kitakarja feléd Miskolcot :)
Bocsi, nem 1014 akart lenni?
 #86757  Szerző: mimi
 
rmihaly76 írta:Hat nezd.. Kekestetorol ket adot is elfogtam mar, es onnan Miskolc mar nincs messze. Az olaszo-bol ado osztrak O3 es a brit szigeteken mukodo BBC Radio 1 is igen messze voltak.. :)
Kékestető 1024 méter magasan van, 20-30 KW-os adókkal, és rohadtul kitakarja feléd Miskolcot :)
 #86756  Szerző: asimov
 
Hat nezd.. Kekestetorol ket adot is elfogtam mar, es onnan Miskolc mar nincs messze. Az olaszo-bol ado osztrak O3 es a brit szigeteken mukodo BBC Radio 1 is igen messze voltak.. :)
Attis írta:
rmihaly76 írta:Az eselytelenek nyugalmaval, de azert megneztem... A kb. 30 km-re levo kab-hegyi NeoFM (107.2) a maga 60 kW-javal meg nagyon itt van a hifi-mben. Talan egy szelektivebb vevovel...
Milyen muszaki parameterekkel megy a kerdeses ado?
Mit akarsz Siófokon egy miskolci adótól? :lol:
Elég fura szlogent választottak... Ez a fekete-fehér... :sealed:
 #86755  Szerző: Attis
 
rmihaly76 írta:Az eselytelenek nyugalmaval, de azert megneztem... A kb. 30 km-re levo kab-hegyi NeoFM (107.2) a maga 60 kW-javal meg nagyon itt van a hifi-mben. Talan egy szelektivebb vevovel...
Milyen muszaki parameterekkel megy a kerdeses ado?
Mit akarsz Siófokon egy miskolci adótól? :lol:
Elég fura szlogent választottak... Ez a fekete-fehér... :sealed:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7