RADIOSITE Fórum

  • Rádió Szentendre - Szentendre - 91.6 MHz

 #89044  Szerző: mihalylovics
 
Na! Beindult a gépezet! RDS-t nem próbáltam, mert csak az én tuneremen néztem (mintha a másik nem az enyém lenne...) amin meg nincs RDS, de hol szól, hol nem, most már huzamosabb ideje szól, hírek van (mondjuk minden órában ugyanazt játsszák be felvételről, szerintem), egész délig ezt hallgattam, amíg be nem indult valami világzenei óra (vagy nem tudom mi, mert csak azt tapasztaltam hogy a Macskajaj zenéjétől kezdve a Csík zenekarig minden volt ott), na, amikor "felcsendült" (mondjuk inkább: felsírt) a Most múlik pontosan a Csik együttestől, akkor nyomtam el. Eddigi konklúzió: alapvetően nem rossz, zeneileg legalábbis, de a szignálok... a Trixy rádiót idézi (a Topiktemetőben a Roxy topikjában vannak felvételek feltéve onnan)... Azt is érdemes meghallgatni és összehasonlítani az itt látható Rádió Szentendre-félékkel. :D Különben igazatok volt, inkább egy erősebb fajta kisköz.
 #88203  Szerző: mihalylovics
 
LewyDee írta:gondolom kisköz, dunakeszin gyenge vétel t-kábelről kiszűrődő juventus (91,5) nyomkodja. RDS: SZTENDRE
Most megpróbáltam. 91.58-on tuner megáll (mindig 1-2-3 századdal kisebb frekvencián áll meg, és fogja jól az adókat, nem tudom mért, Videoton RT7300S-ről van szó), halk cicergés hallható, amit gondolom az adás el fog nyomni. Egy másik tuneren (valami JVC 5.1-es erősítő a nappaliban, nem tudom milyen típus:)) egy egyszerű dróttal még az RDS-t is behoztam, amit még 1-2 nagyobb adónál sem tudok fogni (pl. Lánchídnál csak néha van RDS). Szerintem ez nem kisköz, hanem egy gyengébb, "kezdetlegesebb" helyirádió lesz. Ja, és Juventusznak nyomasincs egyik készüléken se, pedig van a házban kábeltévé (csak jó a szigetelés, nem panel:))
 #88174  Szerző: LewyDee
 
gondolom kisköz, dunakeszin gyenge vétel t-kábelről kiszűrődő juventus (91,5) nyomkodja. RDS: SZTENDRE
 #87221  Szerző: djlacee
 
Kép

R

 #83537  Szerző: markfelt
 
...