RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#194328  Szerző: Adam

almos629 írta: 2021.10.13. 20:18 A mindennapos esti veretés már a kezdetek óta van, sőt, a DJ Factory talán még elvontabb volt, mint a WIM. Mondjuk a 2019 őszig létező rendszer jobb volt, mert a Cooky mixek teljesen populárisak voltak, kvázi a sima rotáció, csak mixelve (mondjuk lassan a Begi mixek is ilyenek lesznek), illetve a DS két órás volt. Jó lenne ezt visszaállítani, a DS után pedig hét közben már mehetne a sima rotáció, a WIM meg csak hétvégén.
Tegnap konkrétan ilyen volt a Lotfi Mix. Direkt figyelmtem, szinte a sima rotáció ment, csak másik remixben mentek a zenék, nem a rádió verzióban. Ez mondjuk délután 5-6ig jobb talán.
Egyébként mostanában megkedveltem Nigel Stately pénteki szettjeit. Korábban más véleménnyel voltam róla is meg Willcox-ról is, de mostanában Nigel jól nyomja. Remélem azért ez nem esik áldozatul az átalakításnak :)
 #194326  Szerző: Adam

robert11 írta: 2021.10.13. 20:13 Sziasztok!
Hát kicsit én is sajnálom a Sivákféle rádió1et nekem nagyon bejött az elmúlt 1 másfél év előtte sem volt rossz, de akkor tényleg sok volt az ismétlés meg ilyenek ez az időszak jobban bejött számomra is.
újdonságok is voltak dögivel nem kéne visszaállni az ez előtti időszakra de valami oka biztos van ennek nem tudom.
Minden esetre remélem hogy a számcímbemondást, azt nem veszik ki az jó lenne ha megmaradna bár ha belegondolunk, annó a pécsin is Sivák hozta ezt be ha jól tudom mert ott volt még számcímbemondás aki még emlékszik rá.
Leg inkább az újdonságokat mondta be a csaj ott éppen egy másik ugyan.
Én amin változtatnék, az az lenne hogy lecserélném a hírek szignált hisz azt nem változtatták meg még minden szignált lecseréltek ezen kívül.
Mint azt tapasztaltam, a régebbi zenékbe visszarakták Anikót a volt női hangot míg korábban nem hallhattuk ha lement egy régebbi zene meg magyarok is csak a kitöltőben voltak de már ott is inkább régebbi zenék mennek legalább is amikor én hallottam.
Szerintem a lacamisanegra is visszafog majd térni lehet hogy esetleg a kitöltőben fog majd megszólalni.
úgy kéne szerintem hogy mennének friss újdonságok, és mellettük megszólalna egy 2 régebbi zene is de előtérben az újdonságok és a msot futó zenék szólnának.
Nos mindent összefoglaltam várom esetleg a komikat hogy ki ért velem egyet. Az sem baj természetesen ha valaki nem de kérném hogy vita ebből ne alakuljon ki én pusztán csak leírtam a véleményem, meglátásaim úgy ahogy szoktam.Senkinek sem akarok rosszat, és befolyásolni sem szeretném.
Most, hogy mondod, címbemondás.... Hála isten kikerült az a förtelem :)
Abban viszont egyet értünk, hogy meg kellene találni a megfelelő arányt a régebbi, és az újabbak között.
Nekem pozitívum, hogy kikerültek a vállalhatatlan magyar "újdonságok' is. Pl ByeAlexet nem hallottam több napja. :)
 #194324  Szerző: pavatomi

Andris írta: 2021.10.13. 08:45
asr27 írta: 2021.10.13. 08:26
Adam írta: Nem úgy van az, hogy azokat a zenéket nyomod egy közel országos rádióban, ami neked tetszik. Még akkor sem, ha te vagy a zenei szerkesztő.
Pont, hogy ez a mcfly nevezetű ürge csinálja azt.
Adele - hello, Blurred Lines és társai... Sohasem voltak akkora slágerek, hogy még 3-5 év múlva is ezeket hallgassuk, egy magát igazi mai slágert játszó rádióban! Egy nem hozzáértő ember vezeti ezt a szerencsétlen rádiót!
Kíváncsi leszek, hogy a Juanes - La camissa negra mikor kerül vissza. Mert ezt a 10 éves zenét is rogyásig játszotta annak idején mcfly :x
Èn a Rihanna - Pon de replayt várom :D
Nehogy tényleg be is dobálják ezeket :D :D :D :D Bebaszna :D
 #194322  Szerző: adika4444

Visszaolvasva az elmúlt két nap termését...
A Music megszűnése óta én JoyHits-t és EHR-t (utóbbit mostanság ritkábban), vagy néha Puls Radio-t hallgatok, ebből talán kitűnik, hogy elég nagy kedvelője vagyok az új és dance számoknak.

A nagy helyzet viszont az, hogy a környezetemben én azt látom, hogy az R1 új formája nagyon nem talált be, szinte mindenki átvándorolt a Retróra. Én is, ha kocsiban vagyok, általában az szól, de azért, mert ezeket az agyonjátszott trackeket nem bírom elviselni, főleg nem napjában 25-ször. A Retro-n legalább tényleg olyan régi számok mennek, amiket jó hallani, no meg a 20-as éveim első felében semmiképp nem az agyonjátszott kategória.

A lényeg: Ugyan a személyes véleményem az, hogy nagy kár a nyomokban Music FM-es R1-ért, de objektív szemmel nézve számomra érthető, miért táncoltak vissza a régi formátumra. Valószínűleg a Balázsék miatt ittlévő réteget kell napközben a rádió mellett tartani, mert 10 után már nincs meg az a vonzerő, ami az azt megelőző négy órában.
 #194321  Szerző: almos629

A mindennapos esti veretés már a kezdetek óta van, sőt, a DJ Factory talán még elvontabb volt, mint a WIM. Mondjuk a 2019 őszig létező rendszer jobb volt, mert a Cooky mixek teljesen populárisak voltak, kvázi a sima rotáció, csak mixelve (mondjuk lassan a Begi mixek is ilyenek lesznek), illetve a DS két órás volt. Jó lenne ezt visszaállítani, a DS után pedig hét közben már mehetne a sima rotáció, a WIM meg csak hétvégén.
 #194320  Szerző: p0tyi

robert11 írta: 2021.10.13. 20:13 Sziasztok!
Hát kicsit én is sajnálom a Sivákféle rádió1et nekem nagyon bejött az elmúlt 1 másfél év előtte sem volt rossz, de akkor tényleg sok volt az ismétlés meg ilyenek ez az időszak jobban bejött számomra is.
újdonságok is voltak dögivel nem kéne visszaállni az ez előtti időszakra de valami oka biztos van ennek nem tudom.
Ez a hirtelen átállás olyan esetekben jellemző a rádiós szakmában, amikor annyira ég a ház, hogy nincs más megoldás. A zuhanó hallgatottsági adatok nagyon borús képet festettek az elmúlt évről.
 #194319  Szerző: robert11

Sziasztok!
Minden esetre remélem hogy a számcímbemondást, azt nem veszik ki az jó lenne ha megmaradna bár ha belegondolunk, annó a pécsin is Sivák hozta ezt be ha jól tudom mert ott volt még számcímbemondás aki még emlékszik rá.
Leg inkább az újdonságokat mondta be a csaj ott éppen egy másik ugyan.
Én amin változtatnék, az az lenne hogy lecserélném a hírek szignált hisz azt nem változtatták meg még minden szignált lecseréltek ezen kívül.
Mint azt tapasztaltam, a régebbi zenékbe visszarakták Anikót a volt női hangot míg korábban nem hallhattuk ha lement egy régebbi zene meg magyarok is csak a kitöltőben voltak de már ott is inkább régebbi zenék mennek legalább is amikor én hallottam.
Szerintem a lacamisanegra is visszafog majd térni lehet hogy esetleg a kitöltőben fog majd megszólalni.
úgy kéne szerintem hogy mennének friss újdonságok, és mellettük megszólalna egy 2 régebbi zene is de előtérben az újdonságok és a msot futó zenék szólnának.
Nos mindent összefoglaltam várom esetleg a komikat hogy ki ért velem egyet. Az sem baj természetesen ha valaki nem de kérném hogy vita ebből ne alakuljon ki én pusztán csak leírtam a véleményem, meglátásaim úgy ahogy szoktam.Senkinek sem akarok rosszat, és befolyásolni sem szeretném.
 #194318  Szerző: asr27

p0tyi írta: 2021.10.13. 19:28
Beci45 írta:Teljesen eltűntek a friss megjelenések, már csak a musicmenüben vannak (amíg nem irtja ki azokat is). Helyettük a Liar, 123, Unstoppable és még sok remek lejárt sláger megy heavy rotációban. :hit:
Nekem elképzelésem sincs, hogy juthatott bárkinek is eszébe a Petőfi 2016-os bukott újrapozicionálása után bárkinek országos networkön klasszik CHR format rádiót csinálni Magyarországon. Vagy a Rise FM, a Roxy, a Deejay és társai óriás buktája után még EDM-beütéssel szarakodni.

Ugyanígy nem értem a World is Mine-t, hogy mi szükség a veretésre hétköznap este, de ez már egy másik tészta, ezt Flyék hozták be.

Az egyetlen pozitívum a Sivák-féle "kivitelben" az volt, hogy nem volt olyan óriási szakadék az esti és a nappali zenei kínálat közt. A kiszámíthatóság alap a kereskedelmi rádiózásban. Ezen még csiszolni kéne most.
Semmi kétség! Te vagy a legundorítóbb mix és Dance zene fóbiás itt a fórumon!
Nektek ott van egy rakás popzenei rádió: Petőfi, Retro, Best, Sláger... És simán van átfedés a zenék közt. Kedvetekre váltogathattok a rádiókészüléken, és most már a R1 is beállt a sorba!
Nekünk, Dance zene kedvelőknek mi maradt? Semmi! Nehogy már még azt is te döntsd el, hogy hétköznap este is csicskapop szóljon!
Hányingerkeltő, a felfogásod! :vomit:

Még azt is el tudom képzelni, hogy te, vagy valamelyik EDM fóbiás itt a fórumon, maga mcfly, álnév mögé bújva.
Remélem, nem sokáig marad ez a mcfly a R1 zenei igazgatója és visszatér Sivák, vagy lehetne akár Geri is a zenei szerkesztő, mint a Music FM-en volt! :yeah:
 #194317  Szerző: p0tyi

Beci45 írta:Teljesen eltűntek a friss megjelenések, már csak a musicmenüben vannak (amíg nem irtja ki azokat is). Helyettük a Liar, 123, Unstoppable és még sok remek lejárt sláger megy heavy rotációban. :hit:
Nekem elképzelésem sincs, hogy juthatott bárkinek is eszébe a Petőfi 2016-os bukott újrapozicionálása után bárkinek országos networkön klasszik CHR format rádiót csinálni Magyarországon. Vagy a Rise FM, a Roxy, a Deejay és társai óriás buktája után még EDM-beütéssel szarakodni.

Ugyanígy nem értem a World is Mine-t, hogy mi szükség a veretésre hétköznap este, de ez már egy másik tészta, ezt Flyék hozták be.

Az egyetlen pozitívum a Sivák-féle "kivitelben" az volt, hogy nem volt olyan óriási szakadék az esti és a nappali zenei kínálat közt. A kiszámíthatóság alap a kereskedelmi rádiózásban. Ezen még csiszolni kéne most.
 #194315  Szerző: shadoe

Adam írta: 2021.10.13. 07:43
shadoe írta: 2021.10.12. 21:56 Engem már csak a 18-20h közötti sáv érdekel és a Top 50. Tegnap is, ma is lement ebben a sávban a Say So, az Unstoppable, a Be Kind, stb. Ráadásul látom, ma is ugyanezek 3 óránként. Ez számomra értékelhetetlen. Totális az aránytévesztés, az új számoknak kéne ennyit menni, a recurrent-jellegű 3-5 évesek normális poprádióban nem mehetnek 3 óránként.
Pont hogy egyik csoportnak sem kellene mennie 3 óránként. Épp az a baj, hogy nem bírják eltalálni az arany középutat. Vagy 2-3 évesek mennek napi 5x, vagy az újak unásig.
Így igaz, köszönöm a kiegészítést.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 866