RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #194425  Szerző: Snake05
 
Már megint "reklámot hallottak". Kik?!?? Egy zenei rádió 2021-ben mi a f*szért magázza a hallgatóit?
 #194424  Szerző: asr27
 
Beci45 írta:Most, hogy teljesen vissza lett alakítva Mcfly-félérel az R1: 5 órától egész hallgatható. Az esti kívánságműsorban lemennek a napi rotációból kivágott újdonságok, és a recurrent zenék is kellemesebbek ezek között. Viszont sajnos a nappali sáv hallgathatatlan lett. 2 és fél óránként a Take You Dancing és Business típusú zenék, 3-4 óránként pedig a Liar és Unstoppable félék. Attist őszintén sajnálom. Viszont nagyon remélem, hogy a Top50 még tele lesz újdonságokkal, és azt is, hogy nem a Take You Dancingeket fogják mutatni mondjuk a Never Going Home helyett. És ha nem bírják 3 órássá bővíteni, vasárnapra visszakerülhetne legalább a Top50 ismétlése…
Számodra hallgatható. Szerintem pedig hallgathatatlan az egész rádió úgy, ahogy van.
 #194423  Szerző: Beci45
 
Most, hogy teljesen vissza lett alakítva Mcfly-félérel az R1: 5 órától egész hallgatható. Az esti kívánságműsorban lemennek a napi rotációból kivágott újdonságok, és a recurrent zenék is kellemesebbek ezek között. Viszont sajnos a nappali sáv hallgathatatlan lett. 2 és fél óránként a Take You Dancing és Business típusú zenék, 3-4 óránként pedig a Liar és Unstoppable félék. Attist őszintén sajnálom. Viszont nagyon remélem, hogy a Top50 még tele lesz újdonságokkal, és azt is, hogy nem a Take You Dancingeket fogják mutatni mondjuk a Never Going Home helyett. És ha nem bírják 3 órássá bővíteni, vasárnapra visszakerülhetne legalább a Top50 ismétlése…
 #194422  Szerző: Jozsfm964
 
Snake05 írta: 2021.10.20. 15:16 Hálistennek ismét száműzték a magyar zenéket a nappali sávból a reklámkitöltőbe.
Elég káros hatással van a magyar zenei iparra, meg amúgy a rádió vállalására is az, hogy száműznek magyar dalokat, pedig van egy egy jó darab.
 #194419  Szerző: Snake05
 
Hálistennek ismét száműzték a magyar zenéket a nappali sávból a reklámkitöltőbe.
 #194416  Szerző: Jozsfm964
 
Ezekből a tracklistákból is látszik, hogy a dj-knek is megmondják mit kell játszani. Ez szerintem nagyon égő! Ezért is tart ott a magyar zenei piac ahol...
IstvánB írta: 2021.10.18. 15:19
Adam írta: 2021.10.18. 06:46 Nemtudom ki hallgatta pénteken Nigel Stately Mixet. Rohadt jó volt. Olyan zenéket nyomott, amire a Music FM fanok azt mondanák, hogy Music FM-es zenék.
De ezek valójában már 2005-2006-ban a Radió Deejay alap rotációjában szóltak, amikor a híres nevezetes Music FM még tervben sem volt.
Azért kicsit túlzol, de voltak olyan zenék is.
https://radio1.hu/tracklista/world-is-m ... ately-mix/
 #194407  Szerző: IstvánB
 
Adam írta: 2021.10.18. 06:46 Nemtudom ki hallgatta pénteken Nigel Stately Mixet. Rohadt jó volt. Olyan zenéket nyomott, amire a Music FM fanok azt mondanák, hogy Music FM-es zenék.
De ezek valójában már 2005-2006-ban a Radió Deejay alap rotációjában szóltak, amikor a híres nevezetes Music FM még tervben sem volt.
Azért kicsit túlzol, de voltak olyan zenék is.
https://radio1.hu/tracklista/world-is-m ... ately-mix/
 #194401  Szerző: Jozsfm964
 
Végre valaki írt olyat aminek van valóság tartalma.
Sajnos azt kell látni, hogy az átlag hallgató, akiknek jelenleg is el lehet ebben az országban adni a kereskedelmi rádiókat, az évekkel-évtizedekkel le van maradva zeneileg. Nem is akar nyitni az újdonságok felé. Jó az, ha egy év után egy egy nekik újnak számító zenét beraknak rotációba. Feltörekvő dj-ként zenéltem háttér dj-ként éttermekben az elmúlt 3 évben. Akkor amiket elkezdtem játszani, szarozták, most azt istenesítik. Mindig engem b@sztattak, hogy ismertebbet-ismertebbet, mert ez ide nem jó.
Be kell látni, egy ilyen szűk látókörű piacra nem való kereskedelmi rádióba az újdonság. Csak akkor ne az legyen a szlogen ami. Legyen valami sablon pl "Te kedvenceid" vagy amivel régen dobálóztak, "Csak zene" "A zene rádiója" és slussz.
adika4444 írta: 2021.10.16. 10:34
Akárki akárhogyan is csűri-csavarja, nem lesz igaza :)

Legalább értenétek a zenei stílusokhoz, de nem...
"Veretős", "tucctucc"
Ennyit tudtok csak hajtogatni, papagáj módjára.

A világ összes discojában akkor milyen zene szól? Blues? Vagy Zámbó Jimmy? Mit gondoltok? :lool:
Magyarország egy aprócska piac, de attól még itt is elférne FM-en mai tánczene...
Egész Európában rádiók százai szólnak mai modern tánczenével és klasszikusokkal.

A legkisebb városban, vagy akár faluban is van egy valamirevaló disco. Pesten meg szórakozóhelyek százai.
Tízezres fesztiválok.
Rétegzene, haha, meséljetek még :)
A magyar ember mindig is dance zenén nevelkedett.
NINCS olyan kocsma, szórakozóhely az országban, ahova ha bementek, ne egy mai, vagy a 90es 2000es 2010es évekből származó dance, club, house, pop zene szólna.

Ismerni kellene az előzményeket, mielőtt valamit lesz@rozunk, életképtelennek nevezünk ;)

A DANCE zene szülőhazája Európa.
Semmi furcsaság nincs benne, ha modern tánczene szól egy rádióban.

Sok országban létezik egy FM rádió, az NRJ...
amin tényleg FRISS pop és dance zenék szólnak.
Itt miért ne szólhatna?
Miért kell pl. Jason Derulotól napi 5x a Take you dancingnek szólnia, a mostani Acapulco helyett?
Ezt nem tudjátok úgysem megmagyarázni, nincs rá értelmes magyarázat :)

Szép estét!
Nem lesz újdonság, hogy veled értek a leginkább itt a kommentek közül egyet. Így ezzel a hozzászólással is. Amit hozzáfűznék: ami a McFly-baráti körnek valószínűleg elkerülte a figyelmét, az az, hogy ez a fantasztikus rádiós szakember a rombolást ott kezdte el, hogy a rotációból kivágta Zara Larsson, Nick Jonas, Lost Frequencies, Justin Bieber, Michael Patrick Kelly, Tom Grennan (Little Bit Of Love), Anne Marie & Niall Horan, Why Don't We, Olivia Rodrigo, Tate McRae, Alesso & Armin Van Buuren, Lil' Nas X és a többiek kurrens zenéit (elég lesz ennyi példa a McFly rajongói tábornak, vagy írjak egy bővített listát is?), miközben egyrészt ezen előadók többségétől játssza a 2-3 vagy több éves befutott slágereket. Ez már önmagában képzavar, de hogy tovább romboljon, feltöltötte a rotációt a Say So, Unstoppable, Marshmello-Halsey, Rockabye, Burak Yeter és Loud Luxury borzalmakkal. Még ez se volt elég, következett rögvest az újabb pusztítóan jó ötlet: 3-4 óránként boldogít minket velük, nehogy legyen olyan napja vagy napszakja a hétnek, hogy ezeket véletlenül is elkerüljük. Ezt a zenei mócsingot bárhogyan magyarázni, csűrni-csavarni, védeni, közben a szakmai magas lóról zagyvaságokat írni - én úgy gondolom, nem tisztem, de aki ezt a repertoárt élvezi, és a másfél évvel ezelőtti átalakításig se unta meg, azoknak soha jobbat nem kívánok, legyen meghatározó és egyetlen rádiós élményük 2035-ig ez a "felhozatal", de csakis úgy, hogy hónapokig egyetlen új számot ne tegyenek a játszási listára, és majd akkor is kérném ide a rádiót ajnározó szavakat, ill. hogy ez az idiótán változatlan és monoton, igen zavaros zenei állóvíz még mindig jó és működik! Arra azonban kíváncsi lennék, hogy az általam felsorolt 14-15 névben mi volt a tuctuc, mi indokolta, hogy ezeket kivágják a rádióból, kinek voltak ezek útjában? Csak nem az a helyzet, hogy az előd értett hozzá, hogy kell tényleg igazi mai slágereket befuttatni és a hallgatókkal megszerettetni? Ennyire "baj" már ebben a szakmában Mo.-n a kreativitás, a dolgok újszerű megközelítése? Ez áll a McFly-féle rádiós egó útjában? Valóban le kell rombolni porig azt, ami előzőleg működött? Tudom, hogy ez nem trendi és piacképes, de bocsika, én a rombolást és pusztítást sose fogom itt megtapsolni.
[/quote]

A szubjektív ízlésem most +1-ezik. De ettől független az van, amit néhány napja már írtam. A környezetemben az R1 egész biztosan nem növekedett. Balázsék miatt teljesen mi megy akkor, rengetegen hallgatják. Viszont utána futnak át a Retro-ra, vagy máshová. A régi érában több helyen hallottam szólni, és nyilván az lenne a cél, hogy a Balázs elköszönése után ne zuhanjon a hallgatottság kb. a felére vagy alá (Onlinestream-en kb. ez van).

Nekem sem tetszik, hogy ez a tendencia, JoyHits és EHR hallgatóként ha Jason Derulo akkor Acapulco, ha Nathan Evans akkor Ring Ding, ha Lil Nas X akkor THATS WHAT I WANT, és sorolhatnám még elég sokáig. Viszont az emberek nem ilyenek, a magyar ember legalább is biztosan, 10-ből 7 nem akar nyitni az újdonságokra. Hozzám hasonló korú haverokkal is mindig megy ezen a vita (civilizált emberek módjára), hogy az újdonságok helyett a beváltat sokkal szívesebben hallgatják, és sajnos a dance-szel is úgy vannak, hogy maximum este / éjjel, de napközben kizárt. Már pedig amíg mondjuk mi vagyunk a célközönség, és a haverokkal háromból én gondolom egyedül jónak azt az irányvonalat ami az utóbbi időben volt az R1, az anyagilag biztosan nem életképes. Sajnos.
[/quote]
 #194400  Szerző: Adam
 
Nemtudom ki hallgatta pénteken Nigel Stately Mixet. Rohadt jó volt. Olyan zenéket nyomott, amire a Music FM fanok azt mondanák, hogy Music FM-es zenék.
De ezek valójában már 2005-2006-ban a Radió Deejay alap rotációjában szóltak, amikor a híres nevezetes Music FM még tervben sem volt.
 #194399  Szerző: shadoe
 
david72 írta: 2021.10.17. 18:12 Kép

Ami a Rádió 1-en szr az a Petőfin király? Petőfi playlist:
Mr. Probz - Waves
Jason Derulo - Take You Dancing
Robin Schulz feat. Francesco Yates - Sugar
Maroon 5 feat. Cardi B. - Girls Like You
Sia feat. Sean Paul - Cheap Thrills
Ellie Goulding - Lights
Kwabs - Walk

Érdekes a kettősmércétek.
Akkor nézzük, kinek hogy fog a kettős mércéje.
Jason Derulo - a Petőfi adja a Make Love Not War-t is, amit a R1 volt szíves kivágni a rotációból, mert az új "koncepcióban" biztos jobban elfér az 1 éves zenéje, nehogy "véletlenül" újabbat is adjunk.
Maroon 5 - a Petőfi sűrűn adja a "Lost" c. újdonságukat, amit a R1 sose fog, a helyi adók pedig szerették és adták a Beautiful Mistakes c. szintén idén befutott nagy slágerüket, ami szintén nem érte el a R1 ingerküszöbét még úgy sem, hogy valóban nagy sláger volt.
Ellie Goulding - a Petőfin sűrű szereplő tőle a Falling For You vagy az On My Mind is. És itt??
Sia - a Petőfi nem az Unstoppable-t körözteti 3 óránként, hanem megy a Together, a Floating Through Space, a Let's Love (utóbbiak sokkal újabbak, mint az Unstoppable, ebből egyet néha játszott is a R1, azóta rotációból szigorúan kivágva).
Robin Schulz - az összes zenéjét fél évvel előbb kezdte adni a Petőfi. Ez a Mr Probs típusú zenékre is igaz. 2-3 éve abból élt a R1, hogy összelopkodta a Petőfin befutott slágereket, fél év után berakta rotációba, és nagy mellénnyel azt hirdette, hogy ez is a R1-en lett sláger.
Az egész úgy hamis és borzalmas, ahogy van - én csak a tények pontosítása miatt szólaltam meg, úgyhogy aki úgy érzi, egész nyugodtan védje mellszélességgel a vállalhatatlant. Sikerülni fog ez anélkül is, hogy fórumtársakat kettős mércével tetszenek vádolni vagy a mérföldekkel jobb Petőfit az illetékes elkezdi savazni.
  • 1
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 987