RADIOSITE Fórum

  • Magyar Katolikus Rádió

 #200062  Szerző: Promenád
 
p0tyi írta: 2023.06.27. 14:57 Vitaindítónak szánom:

Ha már ekkora hálózatuk van és finoman szólva nem hallgatják agyon, gondolkodtam, hogy lehetne ebből a rádióból egy működőképesebbet csinálni úgy, hogy a katolikus értékrendet közben nem engedik el.

1) Arra jutottam, hogy egyrészt össze kéne kapcsolni a Szent Istvánnal, szerezni kéne pár frekit még (Szeged, Tatabánya, Békéscsaba stb.), hogy minden megyei jogú városban ott legyenek, illetve a sztrádákon szóljon, és a Rádió 1 és Hír FM mellett ezt is kvázi országosnak lehessen mondani. Ez már tényleg nem nagy erőfeszítés a korábbi építkezéshez képest.

2) Aztán a rádióból némi szerződésmódosítás után én egy alapvetően klasszikus zenei adót faragnék, éjjel-nappal ez adná a zenei bázist, amit prózai műsorok egészítenének ki egyházi-kulturális tematikában, sávos műsorszerkezetben. Reggel és este gyerekműsorokat, esti mesét adnék. Lenne irodalmi műsor is. Este talán jazz, hétvégén egyházzene, mise is. Félkor hírek. Nyilván sztereóvá kéne átkérni a frekiket.

3) A Magyar Katolikus Rádió név szerintem nem működőképes, de ha a rövidített, MKR nevet-brandet használnák mindenhol, on és off air egyaránt, ami alapvetően nem mond semmit és semleges, de mégis van egy alapja-előzménye (mint az RTL, Radio-Television Luxembourg), akkor megszűnhetne a fenti tematikával az üvegplafon a hallgatottság felett. Sose lesz egy vad-kereskedelmi rádió, de a katolikus szellemiségen belül maradva egy modernebb, hallgatottabb, jobban működő adó lehetne belőle, ami nemcsak a hívőket éri el, hanem többeket.

Az már off, halkan teszem hozzá, hogy ezzel a Bartók Rádiót teljesen át is lehetne pozicionálni-nevezni mondjuk egy oldies rádióvá és egyel több országos könnyűzenei adó lenne. Win-win.

Bónusz, a klasszikus zenét kedvelő, magaskultúrát igénylő réteg talán még örülne is, ha megszabadulna az MTVA-tól, az MTVA is, ha tőlük. A Katolikus Rádió korábbi hallgatóit meg szerintem meg lehetne tartani.


Ez csak akkor lehetne megoldani, ha lenne DAB. Addig sajnos marad minden, bár amikor bele tudtam hallgatni az orosházi adójukról nem estem hasra a rádiótól, főleg monóban.
 #199714  Szerző: djlacee
 
Nem ártana kezdeni vele valamit tényleg, az én korábbi ötletem szerint egy Kultúrrádió lehetne belőle, de ha ezt össze lehetne kötni azzal, hogy komolyzenét is játsszon, akkor igazából valami hasonlót tudnék most elképzelni, mint Ausztriában a Radio Klassik Stephansdom. És talán a hallgatottsága is mérhető lenne, és nem egy konkrét, szűk célcsoportnak szólnának, hanem sokkal tágabb közegnek.
 #199710  Szerző: p0tyi
 
Vitaindítónak szánom:

Ha már ekkora hálózatuk van és finoman szólva nem hallgatják agyon, gondolkodtam, hogy lehetne ebből a rádióból egy működőképesebbet csinálni úgy, hogy a katolikus értékrendet közben nem engedik el.

1) Arra jutottam, hogy egyrészt össze kéne kapcsolni a Szent Istvánnal, szerezni kéne pár frekit még (Szeged, Tatabánya, Békéscsaba stb.), hogy minden megyei jogú városban ott legyenek, illetve a sztrádákon szóljon, és a Rádió 1 és Hír FM mellett ezt is kvázi országosnak lehessen mondani. Ez már tényleg nem nagy erőfeszítés a korábbi építkezéshez képest.

2) Aztán a rádióból némi szerződésmódosítás után én egy alapvetően klasszikus zenei adót faragnék, éjjel-nappal ez adná a zenei bázist, amit prózai műsorok egészítenének ki egyházi-kulturális tematikában, sávos műsorszerkezetben. Reggel és este gyerekműsorokat, esti mesét adnék. Lenne irodalmi műsor is. Este talán jazz, hétvégén egyházzene, mise is. Félkor hírek. Nyilván sztereóvá kéne átkérni a frekiket.

3) A Magyar Katolikus Rádió név szerintem nem működőképes, de ha a rövidített, MKR nevet-brandet használnák mindenhol, on és off air egyaránt, ami alapvetően nem mond semmit és semleges, de mégis van egy alapja-előzménye (mint az RTL, Radio-Television Luxembourg), akkor megszűnhetne a fenti tematikával az üvegplafon a hallgatottság felett. Sose lesz egy vad-kereskedelmi rádió, de a katolikus szellemiségen belül maradva egy modernebb, hallgatottabb, jobban működő adó lehetne belőle, ami nemcsak a hívőket éri el, hanem többeket.

Az már off, halkan teszem hozzá, hogy ezzel a Bartók Rádiót teljesen át is lehetne pozicionálni-nevezni mondjuk egy oldies rádióvá és egyel több országos könnyűzenei adó lenne. Win-win.

Bónusz, a klasszikus zenét kedvelő, magaskultúrát igénylő réteg talán még örülne is, ha megszabadulna az MTVA-tól, az MTVA is, ha tőlük. A Katolikus Rádió korábbi hallgatóit meg szerintem meg lehetne tartani.
 #196835  Szerző: Promenád
 
Bocsánat. A tartom szó kimaradt a felesleges ötletnek után. Csak utólag vettem észre. Azóta helyre állt a gond, de furcsának tartom, hogy napoknak kell eltelnie mire jó lesz.
 #196817  Szerző: Promenád
 
Felesleges ötletnek az elgondolást, amikor a modulációs vonaluk egy kis esőnek behal... Amikor írom ezt a hozzászólást az orosházi adójuknál éppen ez megfigyelhető. Hiába az internet ha nem tökéletes megoldás. ^^
 #196516  Szerző: p0tyi
 
Most, hogy 3 kivétellel egy nagy vételkörzet lett az összes többi fekvencia egész nap azonos tartalommal, rendbe szedhetnék az adóhálózatot is, kis túlzással szinte egyik freki sincs szinkronban. Néhány éve még semmi gond nem volt ezzel. Nagyon idegesítő útközben.

Aztán vannak minőségbeli különbségek is, a tapolcai pl. igen halk, a tihanyi pedig üvölt hozzá képest, igazi élmény a déli parton fél percenként infarktust kapni a hangerőkülönbségtől.

Néha tök jó, hiánypótló műsorok szólnak az MKR-en, de így az autósoknak kevésbé opció.

Ami még felmerült bennem, bár ezzel nyilván lehet vitatkozni: nem lenne rossz összekapcsolódni hálózatosan a Szent István Rádióval, így is sok a műsorcsere, és akkor legalább kvázi országossá válnának (újra). Hallgatottságban és a reklámpiacon is magasabb lenne az értéke úgy, hogy közben a hallgatóknak nem kellene lemondania semmiről. Nem beszélve az olcsóbb fenntartásról.
 #196342  Szerző: LuciFerko
 
Rádiónk hatékonyabb működésének és a frekvencia átfedések csökkentésének céljából sárbogárdi hullámhosszunk (96,6) a mai naptól megszűnik. Adásunk ugyanakkor továbbra is elérhető marad a térségben, a cecei 91,6-os frekvencián.
https://www.facebook.com/katradio/photo ... 8753527341
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 72