RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #197273  Szerző: shadoe
 
Dani írta: 2022.10.12. 20:24

Ami az egyik legnagyobb baj, hogy azt csinál a Rádió1, amit akar, mert nincs konkurenciája, ahova kapcsolni lehetne. Nem értem, miért nincsen mai zenéket játszó rádió, a BestFM-et átalakíthatnák úgy, hogy friss zenéket is játsszon, hogy végre legyen versenytársa a Rádió1-nek.
Közhelyeket tudok írni az utóbbi 3 teljesen jogos kommenthez.
Hogy a 2021 őszi "visszarendeződés" mennyire volt rossz és értelmetlen (és hogy azóta, azaz egy éve se változott az égvilágon semmi), azt már mindannyian kiveséztük.
Hogy mi a jó ebben a rosszban, az nyilvánvalóan az, hogy az igényesebb hallgatók, vagy akik ilyen vállalhatatlan színvonal miatt menekültek a R1-től, elkezdtek több külföldi és helyi magyar adót feltérképezni. Az elsőnek volt értelme, az utóbbinak semennyire. A mo.-i FM sáv hallgathatatlan, ha a Petőfin épp nem a napi rotáció megy, legalábbis itt az Alföldön.
A Petőfi jó, de nem elégséges külföldi rádióadók hallgatása nélkül. Már sokan közülünk megjegyezték, hogy idejekorán vágják ki a zenéket, pár hetes játszás után képesek úgy új zenéket kiszedni, hogy azok közben még mennek felfele az európai v. amerikai slágerlistákon. És bár bő a választék, azért ők se játszanak mindent.
Egy olyen adó kellene valóban idehaza, amelyik képes legalább egy bő évszaknyi időre játszani és megtűrni az új zenéket. Hogy legalább a hallgatók megismerhessék (megszerethessék). Ilyen jobb helyeken van, itthon nincs.
 #197272  Szerző: Dani
 
Betyar írta: 2022.10.12. 13:00 Nem igazan foglalkoznak azzal, hogy ki mit szeretne hallani. Nem tudom milyen statisztikat figyelnek, de ketlem hogy az emberek tobbsege az 5-10 eves dalokat preferalja. Ossze vissza vannak mar, ujak alig a regieket meg ugy toljak bele az ember arcaba hogy elmeny elkapcsolni olyankor. Frissiteni, ujitani kene es nem egy atlagos statisztikat nezni ami ki tudja mikori. 2022-be nem hiszem hogy 2009-es dalt kellene egy nap tobbszor leadni. De lassan mar az esti musorok is e fele hajlanak. Elvezheto musor volt, mara mar inkabb csak jol van hallgasunk bele aztan alvas. Nem igazan ujito. Inkabb beragadt egy helyen es stagnal.
Snake05 írta: ON: A R1-el kapcsolatban két dolog merült fel bennem:
-miért a régebbi, kifutó zenékhez készítenek új powerintrokat. Értem, hogy el akarják tüntetni Sivákék egykori tevékenységének minden nyomát, de ezen kívül semmi ok nincs rá.
-vagy 3-szor ennyi recurrent dal kéne, vagy ezeket is frissíteni kellene gyakrabban. Január óta nem változott semmit a kínálat (kivéve azt a pár hetet a szülinapi fesztivál előtt, amikor Inna-klasszikusok és a régebbi Goodboys slágerek is szóltak), gondolom már nem is fognak belenyúlni , csak az idei top 500 után.
Ami az egyik legnagyobb baj, hogy azt csinál a Rádió1, amit akar, mert nincs konkurenciája, ahova kapcsolni lehetne. Nem értem, miért nincsen mai zenéket játszó rádió, a BestFM-et átalakíthatnák úgy, hogy friss zenéket is játsszon, hogy végre legyen versenytársa a Rádió1-nek.
 #197271  Szerző: Betyar
 
Nem igazan foglalkoznak azzal, hogy ki mit szeretne hallani. Nem tudom milyen statisztikat figyelnek, de ketlem hogy az emberek tobbsege az 5-10 eves dalokat preferalja. Ossze vissza vannak mar, ujak alig a regieket meg ugy toljak bele az ember arcaba hogy elmeny elkapcsolni olyankor. Frissiteni, ujitani kene es nem egy atlagos statisztikat nezni ami ki tudja mikori. 2022-be nem hiszem hogy 2009-es dalt kellene egy nap tobbszor leadni. De lassan mar az esti musorok is e fele hajlanak. Elvezheto musor volt, mara mar inkabb csak jol van hallgasunk bele aztan alvas. Nem igazan ujito. Inkabb beragadt egy helyen es stagnal.
Snake05 írta: ON: A R1-el kapcsolatban két dolog merült fel bennem:
-miért a régebbi, kifutó zenékhez készítenek új powerintrokat. Értem, hogy el akarják tüntetni Sivákék egykori tevékenységének minden nyomát, de ezen kívül semmi ok nincs rá.
-vagy 3-szor ennyi recurrent dal kéne, vagy ezeket is frissíteni kellene gyakrabban. Január óta nem változott semmit a kínálat (kivéve azt a pár hetet a szülinapi fesztivál előtt, amikor Inna-klasszikusok és a régebbi Goodboys slágerek is szóltak), gondolom már nem is fognak belenyúlni , csak az idei top 500 után.
 #197262  Szerző: Derrick
 
Snake05 írta: 2022.10.02. 21:12 Az átlagembert mondjuk qrvára nem érdekli, hogy van-e dalcímkiírás a streamen meg hogy a vájtfülű önjelölt hangmérnökbácsik számára megfelelő-e a hangminőség, csak az, hogy induljon el és szóljon akadozás nélkül. Ennek a kitételnek pedig minden Factory-s stream megfelel, úgyhogy nem értem a problémát.

ON: A R1-el kapcsolatban két dolog merült fel bennem:
-miért a régebbi, kifutó zenékhez készítenek új powerintrokat. Értem, hogy el akarják tüntetni Sivákék egykori tevékenységének minden nyomát, de ezen kívül semmi ok nincs rá.
-vagy 3-szor ennyi recurrent dal kéne, vagy ezeket is frissíteni kellene gyakrabban. Január óta nem változott semmit a kínálat (kivéve azt a pár hetet a szülinapi fesztivál előtt, amikor Inna-klasszikusok és a régebbi Goodboys slágerek is szóltak), gondolom már nem is fognak belenyúlni , csak az idei top 500 után.
Kártékonyság szempontjából ,sivák meg a krumplibogár egy napon születtek.
 #197253  Szerző: shadoe
 
Snake05 írta: 2022.10.02. 21:12
-vagy 3-szor ennyi recurrent dal kéne, vagy ezeket is frissíteni kellene gyakrabban. Január óta nem változott semmit a kínálat (kivéve azt a pár hetet a szülinapi fesztivál előtt, amikor Inna-klasszikusok és a régebbi Goodboys slágerek is szóltak), gondolom már nem is fognak belenyúlni , csak az idei top 500 után.
Jogos. A teljes 2021-es évi palettát kinyírták. A 3-4 éves zenék pedig még egy év után is heavy rotationban szólnak, a Top 50 felét is amúgy ezek teszik ki. A hajamat tépném emiatt, ha még érdekelne valamit is ez a rádió...
 #197252  Szerző: Snake05
 
Az átlagembert mondjuk qrvára nem érdekli, hogy van-e dalcímkiírás a streamen meg hogy a vájtfülű önjelölt hangmérnökbácsik számára megfelelő-e a hangminőség, csak az, hogy induljon el és szóljon akadozás nélkül. Ennek a kitételnek pedig minden Factory-s stream megfelel, úgyhogy nem értem a problémát.

ON: A R1-el kapcsolatban két dolog merült fel bennem:
-miért a régebbi, kifutó zenékhez készítenek új powerintrokat. Értem, hogy el akarják tüntetni Sivákék egykori tevékenységének minden nyomát, de ezen kívül semmi ok nincs rá.
-vagy 3-szor ennyi recurrent dal kéne, vagy ezeket is frissíteni kellene gyakrabban. Január óta nem változott semmit a kínálat (kivéve azt a pár hetet a szülinapi fesztivál előtt, amikor Inna-klasszikusok és a régebbi Goodboys slágerek is szóltak), gondolom már nem is fognak belenyúlni , csak az idei top 500 után.
 #197251  Szerző: shadoe
 
tomee írta: 2022.10.02. 12:43
A Retro is sokszor már egy az egyben az egykori Class FM és jelenlegi Best FM zenéit játssza, csak akkor minek megy párhuzamosan a kettő?
Az egész Class Fm-Danubius vonalat el kéne már végre felejteni. Bele kellene már végre az illetékeseknek nyugodni, hogy ennek a korszaknak vége, elmúlt. Az nem Retro, hogy egy korábban létezett rádióra alapoznak mindent, illetve egy az egyben lemásolnak, zenei "kínálatot" illetően gyakorlatilag ugyanaz a rádió megy más néven, ugyanazon frekvencián.
Ameddig a magyar kereskedelmi rádiózás az ilyen hülyeségein nem tud túl lépni, addig részemről kösz, de kösz nem.
 #197250  Szerző: p0tyi
 
Hiszen a magyar egy különleges nép, bizonyára. Ami a világon mindenhol megy, az itt nem, jól van.

Nem pedig arról van szó, hogy a Factory vezetői megragadtak a 2000-es évek közepén, oké. :D
 #197249  Szerző: zenefalo
 
tomee írta: 2022.10.02. 12:43 Én is azt gondolom, hogy itt 2-3 évvel ezelőtt kellett volna valamit elkezdeni, amikor úgymond még jobbak voltak a körülmények, de akkor is csak a követhetetlen variálgatás ment. Pedig annak idején még bíztató volt, hogy a Factory alatt több rádiót is képesek lesznek párhuzamosan üzemeltetni aztán látjuk, hogy ebből is mi lett.

A Retro is sokszor már egy az egyben az egykori Class FM és jelenlegi Best FM zenéit játssza, csak akkor minek megy párhuzamosan a kettő? A 103,9 A Rock még úgy ahogy tisztességesen üzemeltetve van, bár azért javarészt jót tett, hogy előtte volt egy 95,8 Rock FM, a Base FM továbbra is csak úgy van, néha még a Facebook-ra is kerül egy-egy tartalom, de amúgy érezhetően erősen minimális energiát kívánnak belefektetni, interakció a hallgatókkal dettó nulla.

Amúgy még őszintén szólva azon is csoldálkozom, hogy a mostani körülmények között itt még nem kezdtek el racionalizálni dolgokat, nemhogy hosszútávú terveik lennének.
Szerintem azért nincs semmi fejlesztés, mert a rádiók vezetői szerint többségében az emberek csak FM-en hallgatják őket, a neten max. csak a közösségi oldalakat nézik.
 #197248  Szerző: tomee
 
Én is azt gondolom, hogy itt 2-3 évvel ezelőtt kellett volna valamit elkezdeni, amikor úgymond még jobbak voltak a körülmények, de akkor is csak a követhetetlen variálgatás ment. Pedig annak idején még bíztató volt, hogy a Factory alatt több rádiót is képesek lesznek párhuzamosan üzemeltetni aztán látjuk, hogy ebből is mi lett.

A Retro is sokszor már egy az egyben az egykori Class FM és jelenlegi Best FM zenéit játssza, csak akkor minek megy párhuzamosan a kettő? A 103,9 A Rock még úgy ahogy tisztességesen üzemeltetve van, bár azért javarészt jót tett, hogy előtte volt egy 95,8 Rock FM, a Base FM továbbra is csak úgy van, néha még a Facebook-ra is kerül egy-egy tartalom, de amúgy érezhetően erősen minimális energiát kívánnak belefektetni, interakció a hallgatókkal dettó nulla.

Amúgy még őszintén szólva azon is csoldálkozom, hogy a mostani körülmények között itt még nem kezdtek el racionalizálni dolgokat, nemhogy hosszútávú terveik lennének.
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 987