RADIOSITE Fórum

• Gong Rádió

#201156  Szerző: p0tyi

Egy normális, egészségesen működő magyar rádiós piacon szinte kizárólag olyan format rádiókat hallanál, mint a Rádió 1. Mondhatnék nyugati-keleti példákat, de elég visszaemlékezni a 2009 előtti magyar éterre.
 #201155  Szerző: noartist

p0tyi írta: 2023.11.29. 19:33 Hagyjuk már a Rádió 1 fikázást. Olyan, mintha menne a rinya, hogy nincs a McDonalds'sban pörkölt, nokedlivel, és milyen szar, hogy nincs. Mégis, az emberek imádják. Get over it. Az ország 2. leghallgatottabb rádiója, senki nem tud arról meggyőzni, hogy nincs igény rá. Mégpedig a jelen formájában.

Lehetne jobb? Igen.
Lehetne szignifikánsan másmilyen? Igen.

A Kossuth is egy trágya, mégse fikázza senki (na jó, én igen). Van létjogosultsága, ekkora elérést nem tud más talk rádió produkálni Magyarországon.

Legyen Rádió 1, legyen Retro, legyen Kossuth mindenhol, minden további nélkül. Csak szerintem legyen más IS. Bőven vannak még olyan piaci rések, ahol csend honol.

Azt persze megértem, aki a Gong megszűnését fájlalja, kár érte szerintem is, nagyon régi brand, és az utóbbi időben tök jó volt. Az új arculat is jól sikerült, magyar viszonylatban kifejezetten ütős.

Annyiban viszont tényleg nóvum, és talán nevezhető gátlástalannak a mostani terjeszkedés, hogy ez nem is sima, új piacra történő terjeszkedés (mert már elérhető volt a Rádió1 mindegyik új városban eddig is), és csak minimálisan (Kecskemét belvárosában) vételminőség-javítás, hanem simán csak piacfoglalás. Van kb. 50-60 ezer GONG hallgató, ami most mehet szélnek (tehát a Rádió1-hez és a Retrohoz), ezzel pedig jól jár a Factory csoport, és főleg az atmedia. De ez már piaci szempontból is értelmezhető lépés így, nemcsak politikaiból (amivel általában baj szokott lenni). Sajnálatos módon mindez a kínálat szűkülésével jár.

De a GONG sorsa már akkor megpecsételődött szvsz., amikor beolvadt a KESMA-ba. Valójában egy nagyon hosszú végjátékot láthattunk az elmúlt években.
Továbbra is tartom, hogy egy egészséges, sokszereplős piacon ez a katyvasz, amit az 1 művel, nem lenne életképes. Főleg így, hogy állandóan bele is dúrnak, függően attól, hogy éppen milyen lábbal ébredtek. Most kell pár új zene, most hirtelen nem kell. Most előveszünk valamit, rongyosra játsszuk, majd hirtelen eldobjuk.

Ez nem koncepció, ez egy kurva kényelmes helyzetben lévő rádió, aminek a világon semmilyen versenyben nem kell részt vennie. Van konkurencia? Nincs. A Retro és a Petőfi más célcsoport, utóbbi ráadásul önmaga paródiája épp.

Igen, ez is lehetne egy rádió a piacon, de ezzel a rádiógyáros felfogással meglepne, ha az élmezőnyben lenne.
 #201154  Szerző: djlacee

Mindenesetre ezzel egy újabb, tradicionális régi magyar rádiós márka tűnik el a (nemlétező) piacról.
 #201153  Szerző: p0tyi

Hagyjuk már a Rádió 1 fikázást. Olyan, mintha menne a rinya, hogy nincs a McDonalds'sban pörkölt, nokedlivel, és milyen szar, hogy nincs. Mégis, az emberek imádják. Get over it. Az ország 2. leghallgatottabb rádiója, senki nem tud arról meggyőzni, hogy nincs igény rá. Mégpedig a jelen formájában.

Lehetne jobb? Igen.
Lehetne szignifikánsan másmilyen? Igen.

A Kossuth is egy trágya, mégse fikázza senki (na jó, én igen). Van létjogosultsága, ekkora elérést nem tud más talk rádió produkálni Magyarországon.

Legyen Rádió 1, legyen Retro, legyen Kossuth mindenhol, minden további nélkül. Csak szerintem legyen más IS. Bőven vannak még olyan piaci rések, ahol csend honol.

Azt persze megértem, aki a Gong megszűnését fájlalja, kár érte szerintem is, nagyon régi brand, és az utóbbi időben tök jó volt. Az új arculat is jól sikerült, magyar viszonylatban kifejezetten ütős.

Annyiban viszont tényleg nóvum, és talán nevezhető gátlástalannak a mostani terjeszkedés, hogy ez nem is sima, új piacra történő terjeszkedés (mert már elérhető volt a Rádió1 mindegyik új városban eddig is), és csak minimálisan (Kecskemét belvárosában) vételminőség-javítás, hanem simán csak piacfoglalás. Van kb. 50-60 ezer GONG hallgató, ami most mehet szélnek (tehát a Rádió1-hez és a Retrohoz), ezzel pedig jól jár a Factory csoport, és főleg az atmedia. De ez már piaci szempontból is értelmezhető lépés így, nemcsak politikaiból (amivel általában baj szokott lenni). Sajnálatos módon mindez a kínálat szűkülésével jár.

De a GONG sorsa már akkor megpecsételődött szvsz., amikor beolvadt a KESMA-ba. Valójában egy nagyon hosszú végjátékot láthattunk az elmúlt években.
 #201152  Szerző: zoLee

Senki sem említett statisztikákat.
Tracklistet írtam.

Az, hogy a Gong 7-8x több dalt játszik az TÉNY.
És nem spekuláció.

A Gong Kecskeméten és a többi településen igencsak hallgatott rádió.
Ami 20+ éve szól.
A térségnek SEMMI szüksége R1-re.

Akinek mégis kellene Balázsék és a LEJÁRT slágerek, annak Kecskeméten jól fogható a Félegyházi freki.
Nagykőrösön a pesti/félegyházai/szolnoki.
Csongrádon a szegedi.
Baján már egyébként is van.
Soltot is fogható.
Gyömrőről nem beszélve, ami Pest határán van.

"El kell keserítselek" - írtad.
Ez úgy hangzik, mintha direkt az R1-nek drukkolnál. És örvendeznél.
Hisz olyan jó, hogy még egy szöget ütöttek a magyar rádiózás koporsójába, ugye?
:gülü: :hit:

Ebben SEMMI örömteli nincs.
 #201151  Szerző: shadoe

zoLee írta: 2023.11.29. 15:41 A playlistet elnézve bizonyára repesni fognak a Gong hallgatói a Rádió 1 érkezésének.
:lool:

1628 vs. 259 különböző lejátszott dal, az elmúlt 1 hónapot nézve (Onlinestream.live)

Micsoda változatosság lesz itt kérem, kánaán :lool: :sick:

Amit az R1 produkál jelenleg, az minden idők LEGALJA, amióta létezik.
A top500 után ahogy emlékszek kb. 450 dal maradt repertoárban.
Na annak a felét ki is dobálták.

Lassan az egész R1 produktum ráfér egy 256 megás mp3 lejátszóra. :hehe:
Ha már a 2008as zenéket akarják eladni mint "mai" sláger, ennek fényében nem is annyira durva példa ez.... Múltidézés.
"Annyi dalt játszunk, amennyi 15évvel ezelőtt a kezedben volt".

Nos, én úgy látom, hogy R.I.P. magyar rádiózás.

Felkészül: Aktív (jöhet a Rock FM), Sunshine, R88, majd a többi
:hit:

10milliós országnak elég 5-6 db rádió, nem? :D

Ahhoz pont elég, hogy megtudd, kit kell épp gyűlölni, ki az ellenség :lool: :gülü2:
Valami hasonlóra számítok én is. A Gong annyira beette magát már Bács-Kiskun megyében, hogy szerintem Kecskeméten ez a negyvenkettő számos playlist óriási bukta lesz. Vagy amit potyi írt, hogy aki annyira imádja ezt a megújulni képtelen rádiót, az eddig is tudta a 89,5-ön (a város déli részén a 91,1-en) fogni. Tudom, mert a 91,1 autóban gyönyörűen jön Kecskemét belvárosában.
A 259 lejátszott dalhoz itt is érintem azt, amit a R1 topikban sokszor jeleztem, ill. észrevettem. Ugye most a R1 valamit frissített a recurrent kínálaton, ami ideig-óráig "egy szódával elment". Az, hogy az Unstoppable, a Driving Licence, a Hollywood, a Breakup Song, a Diamonds vagy a Take You Dancing nincs már állat módon szétjátszva, az mindenképp előrelépés volt.
Csakhogy, és itt jön az újabb hülyeség, most tényleg előkerült Britney Spears, Twenty One Pilots, Justin Bieber, Timbaland, Taylor Swift vagy akár Billie Eilish, csakhogy egyetlen zenével, ami megint betesz a rotációnak, pedig ezek pont olyan előadók, akiktől nem egyetlen zenét kéne csak játszani. Ez a kisebb gond.
Aki figyelt, az újfent észrevehette, hogy a fenti előadók kárára megint eltűnt a R1 által végre játszott 2023-as daloknak legalább a fele. Nincs már "Back To You" a Lost Frequenciestől, nincs "Memories" Minellitől, "Padam Padam", "Yummy" INNÁ-tól, "Calm Down" Selena Gomeztől vagy Don't You Worry a Black-Eyed Peas & Shakirától, és rengeteg ilyen elfeledett zene van még.
Ha erről "a két hétig játsszuk az új zenéket" ostobaságról végre leszokna a Rádió 1, és hagynák az új zenéket rotációban, akkor egyrészt lenne egy vállalható top 50 lista/playlist a csak újabbakkal, másrészt eladható lenne a Gong hálózaton is a koncepció. Én most afelé hajlok, hogy vagy eleve kemény ellenállással fogadják a bács megyeiek a változást, vagy pedig később esik el a R1 Kecskeméten, amikor a hallgatók beleunnak.
Arról a problematikáról pedig, hogy a Kecskeméthez képest bolhavese nagyságú Kiskunfélegyházán miért tud a Rádió 1 mellett működni helyi rádió is, és Kecskeméten miért nem, arról majd legközelebb dilemmázok.
 #201150  Szerző: troll

zoLee írta: 2023.11.29. 15:41 A playlistet elnézve bizonyára repesni fognak a Gong hallgatói a Rádió 1 érkezésének.

1628 vs. 259 különböző lejátszott dal, az elmúlt 1 hónapot nézve (Onlinestream.live)

Ha csak az általad emlegetett online adatokból indulunk ki, és megtekintjük a GONG statisztikáit... majd a R1 statisztikáit... Hát... elkeserítelek, de hallgatottság emelkedés lesz, és nem csökkenés.
 #201149  Szerző: shadoe

noartist írta: 2023.11.29. 10:40 Érdekes, hogy a Facebookon még semmi híre a megszűnésnek, sőt, még terveznek is programokat. Adásban szó esett már a dologról?
Már megy a reklám pár napja a Gongon, hogy Baján, Csongrádon, Kecskeméten és Solton rádiós kánaán lesz, mert jönnek a Balázsék és az igazi mai slágerek, azaz megy a népötetés. Azt nem értem, Kiskőrössel, Nagykőrössel mi van, ott nem fog tombolni az I'm Good és a Rock My Body óránként, vagy én voltam figyelmetlen a reklám alatt?
 #201148  Szerző: zoLee

A playlistet elnézve bizonyára repesni fognak a Gong hallgatói a Rádió 1 érkezésének.

Amit az R1 produkál jelenleg, az minden idők LEGALJA, amióta létezik.
A top500 után ahogy emlékszek kb. 450 dal maradt repertoárban.
Na annak a felét ki is dobálták.

Lassan az egész R1 produktum ráfér egy 256 megás mp3 lejátszóra. :hehe:
Ha már a 2008as zenéket akarják eladni mint "mai" sláger, ennek fényében nem is annyira durva példa ez.... Múltidézés.
"Annyi dalt játszunk, amennyi 15évvel ezelőtt a kezedben volt".

Nos, én úgy látom, hogy R.I.P. magyar rádiózás.

Felkészül: Aktív (jöhet a Rock FM), Sunshine, R88, majd a többi
:hit:

10milliós országnak elég 5-6 db rádió, nem? :D

Ahhoz pont elég, hogy megtudd, kit kell épp gyűlölni, ki az ellenség :lool: :gülü2:
 #201145  Szerző: Nickman

noartist írta: 2023.11.29. 10:40 Adásban szó esett már a dologról?
Épp most ment le egy promo.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 51