RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#202371  Szerző: robert11

Figyeld mikor vált az af ha bevan kapcsolva az autórádión és az megfogja találni a megfelelő frekvenciákat a Siklósra vezető úton.
Ha 11 és dél között mész, akkor még a helyi adásokat is eléred egészen 14 óráig.
 #202348  Szerző: Promenád

Ma kétszer a szegedi adónál fél perces adáskimaradások voltak 2percen belül. Talán nem bírja a meleget az adó, vagy a Telekom toronynál elment az áram? :D
 #202343  Szerző: asr27

Robert 11 írta:[quote=robert11 post_id=202316 time=<a href="tel:1720198828" data-original-title="" title="">1720198828</a> user_id=1370]
Na a múltkori hozzászólásomból kifelejtettem hogy mikor meghallottam hogy Budapesten a 89 5ön fog szolni az r1, még mondtam is hogy akkor pár vidéki frekvenciára nem is lenne szükség mert azért az elszól viszonylag sokáig.
Ez az összeolvadásokkal kapcsolatban jutott eszembe.
Na ami a radioplayert illeti, ha lenne normális magyar rádió, akkor az ember nem menne át a külföldiekre de sajnos hazánkban most eléggé gyér a kínálat szó ami szó ez az igazság 2024ben itt tartunk. ha még 1986ot írnánk, azt mondom oké de 24ben ez azért nonszensz ami itt folyik.
Nem mondom a 4 tesót beépíteném szívesen a playerbe Juventusz, Danubiusz, Budapest rock és a Roxi bár ezeknek frekvenciát kellene inkább adni mert megérdemelnék kár is volt őket megszűntetni meg visszakéne hozni a musicfmet mindenképpen nekem nagy vágyam hogy visszakerüljön Budapestre és nem csak Budapestre, hanem legyen országos mert ők is megérdemelnék hisz leghallgatottabb rádió volt sokan hallgatták csak az r1 visszatérése után sokan átálltak r1re gondolom azok akik a music előtt is r1et hallgattak.
Persze mondjuk akkor nem volt mit hallgatni az r1 megszűnése után, én sem találtam akkor a helyem megmondom őszintén kénytelen voltam beérni a classal, meg a Juvival de mikro beindult elindult a musicfm, na attól kezdve már csak azt hallgattam ha nem online rádiót hallgattam.
na mindegy szóval erről ennyit.
Egyetértek. Rendkívül igénytelen a jelenlegi hazai rádiós piac.
 #202342  Szerző: Attis

p0tyi írta: 2024.07.09. 09:22 Azt viszont nem tudom felfogni, hogy a P1 miért nem a majdnem 100 km-es, hegytetőről sugárzott 101.7-et kötötte be a Rádió1 hálózatba, és miért a kis, párszáz wattos városi frekikkel szenved. Úgyis a Rádió1-re van nagyobb igény, nem a Bestre, már csak üzleti szempontból is hasznosabb lenne.

Talán a frekvenciaváltás miatti hallgatóvesztéstől félnek? Azt láthattuk Budapesten (96.4 --> 89.5), hogy jó promo mellett szinte alig van. Alig vannak ugyanis hallgatható rádiók az országban...
Tök jogos. Pécs és Kaposvár között 25-30 km kiesik. A 101,7 jó lenne, bár a Zselic térségében az FM4 nagyon zavaró.
 #202338  Szerző: Derrick

robert11 írta: 2024.07.05. 18:00 Na a múltkori hozzászólásomból kifelejtettem hogy mikor meghallottam hogy Budapesten a 89 5ön fog szolni az r1, még mondtam is hogy akkor pár vidéki frekvenciára nem is lenne szükség mert azért az elszól viszonylag sokáig.
Ez az összeolvadásokkal kapcsolatban jutott eszembe.
Na ami a radioplayert illeti, ha lenne normális magyar rádió, akkor az ember nem menne át a külföldiekre de sajnos hazánkban most eléggé gyér a kínálat szó ami szó ez az igazság 2024ben itt tartunk. ha még 1986ot írnánk, azt mondom oké de 24ben ez azért nonszensz ami itt folyik.
Nem mondom a 4 tesót beépíteném szívesen a playerbe Juventusz, Danubiusz, Budapest rock és a Roxi bár ezeknek frekvenciát kellene inkább adni mert megérdemelnék kár is volt őket megszűntetni meg visszakéne hozni a musicfmet mindenképpen nekem nagy vágyam hogy visszakerüljön Budapestre és nem csak Budapestre, hanem legyen országos mert ők is megérdemelnék hisz leghallgatottabb rádió volt sokan hallgatták csak az r1 visszatérése után sokan átálltak r1re gondolom azok akik a music előtt is r1et hallgattak.
Persze mondjuk akkor nem volt mit hallgatni az r1 megszűnése után, én sem találtam akkor a helyem megmondom őszintén kénytelen voltam beérni a classal, meg a Juvival de mikro beindult elindult a musicfm, na attól kezdve már csak azt hallgattam ha nem online rádiót hallgattam.
na mindegy szóval erről ennyit.
Végre egy szakmai hozzászólás , kolléga te még sokra viheted a jelenlegi rádiós piacon ! :D
 #202336  Szerző: Milán88

Rickykeee23 írta: 2024.07.09. 09:01
Milán88 írta: 2024.07.08. 08:42
Rickykeee23 írta: 2022.01.04. 15:55

Igazából maga a 89,5-ös frekvencia érdekel, hogy meddig szól el? Vagy Rádió 1-et akarsz hallgatni egészen Pécsig?
Mert a 89,5 kb Dunaföldvárig szól el. Legalábbis az én autómban élvezhetően. (Autópálya)
Ha Rádió 1-et akarsz hallgatni Pécsig, akkor semmi gond. 89,5 -> 106,5 Dunaföldvár -> 107,5 Paks -> 91,1 Szekszárd / 94,3 Baja -> 93,8 Mohács -> 100,9 Villány -> 90,6 Pécs.

Na szóval. Siklósra megyünk nyaralni a családdal egy vendégházba, én vinni fogom magammal a magnó rádiómat, a vendégház a Tenkes hegy tetején található Siklóson. És az lenne a kérdésem hogy ott melyik frekvencián tudom majd befogni a Rádió 1 et? Pécs 30 km re van Siklós tól de valaki azt írta itt a fórumon hogy Pécsen is vannak olyan helyek ahol rossz a vétele
90.6 nak. Villány meg kb 15 km re van Siklós tól de valaki azt írta itt fórumon hogy a város határtól kb 3 km re már rossz a vétele a 100.9
nek. Ezért kérdezem! Remélem hogy valaki tud segíteni! :D :)
A pécsi is szokott jönni Siklóson. Viszont a villányi 100,9 jobb lesz.
Éjjel ilyen kb. 1:40-körül miért volt hallható kétszer is: sssss a 89.5 ön Latto - Lottery c. dala közben? Valaki más is hallotta?
 #202329  Szerző: p0tyi

Azt viszont nem tudom felfogni, hogy a P1 miért nem a majdnem 100 km-es, hegytetőről sugárzott 101.7-et kötötte be a Rádió1 hálózatba, és miért a kis, párszáz wattos városi frekikkel szenved. Úgyis a Rádió1-re van nagyobb igény, nem a Bestre, már csak üzleti szempontból is hasznosabb lenne.

Talán a frekvenciaváltás miatti hallgatóvesztéstől félnek? Azt láthattuk Budapesten (96.4 --> 89.5), hogy jó promo mellett szinte alig van. Alig vannak ugyanis hallgatható rádiók az országban...
 #202328  Szerző: Rickykeee23

Milán88 írta: 2024.07.08. 08:42
KPLR írta: 2022.01.04. 15:42 Sziasztok!

Csak egy kérdést szeretnék feltenni nektek, aki tud kérem segítsen.
A budapesti 89.5-ös frekvencia ha, Székesfehérvárról mennék Pécsre, akkor meddig és milyen minőségben szól el.?
Mármint úgy kérdezem inkább, hogy legalább Szekszárdig elszól e, autópályán men :yeah: :) nék, nem tudom ez mennyire befolyásolja a minőségét és a terjedését.
Előre is köszönöm a válaszokat.!
Igazából maga a 89,5-ös frekvencia érdekel, hogy meddig szól el? Vagy Rádió 1-et akarsz hallgatni egészen Pécsig?
Mert a 89,5 kb Dunaföldvárig szól el. Legalábbis az én autómban élvezhetően. (Autópálya)
Ha Rádió 1-et akarsz hallgatni Pécsig, akkor semmi gond. 89,5 -> 106,5 Dunaföldvár -> 107,5 Paks -> 91,1 Szekszárd / 94,3 Baja -> 93,8 Mohács -> 100,9 Villány -> 90,6 Pécs.

Na szóval. Siklósra megyünk nyaralni a családdal egy vendégházba, én vinni fogom magammal a magnó rádiómat, a vendégház a Tenkes hegy tetején található Siklóson. És az lenne a kérdésem hogy ott melyik frekvencián tudom majd befogni a Rádió 1 et? Pécs 30 km re van Siklós tól de valaki azt írta itt a fórumon hogy Pécsen is vannak olyan helyek ahol rossz a vétele
90.6 nak. Villány meg kb 15 km re van Siklós tól de valaki azt írta itt fórumon hogy a város határtól kb 3 km re már rossz a vétele a 100.9
A pécsi is szokott jönni Siklóson. Viszont a villányi 100,9 jobb lesz.
 #202325  Szerző: Attis

Pár hete voltam Siklóson.
 #202324  Szerző: Milán88

Attis írta: 2024.07.08. 09:29
Milán88 írta:

Mindkét frekin vehető.
Ezt honnan tudod?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 996