RADIOSITE Fórum

  • Hír.FM

 #152036  Szerző: szabogabor10
 
Pasa írta:Ezt hallgatom két napja. Ha nem ismétlődne a zene pár óránként, ez lenne a budapesti király. Ilyen rádió kéne mindenféle szöveg - hírek, féleszű szpíkerek meg reklámok - nélkül, és ezzel a zenei kínálattal. Tökéletes, csak a pár óránkénti ismétlések zavarnak kissé (nem nagyon). Tudom, ez csak teszt, de jól mutatja, mi a jó zenei rádió fogalma. Sok havernek elmondtam, ők is ezt hallgatják második napja. :yes:
Akkor most kéne petíciót küldeni az NMHH-nak meg a radiónak a zenés jelleg megtartásáért. Tudom, tudom a szerződés meg a hülye közösségi jelleg köti őket, de akkor is.
Tényleg jó egyébként. Pár külföldi rádióra emlékeztet ez a zenei kínálat.
 #152032  Szerző: Glenn
 
Ezt hallgatom két napja. Ha nem ismétlődne a zene pár óránként, ez lenne a budapesti király. Ilyen rádió kéne mindenféle szöveg - hírek, féleszű szpíkerek meg reklámok - nélkül, és ezzel a zenei kínálattal. Tökéletes, csak a pár óránkénti ismétlések zavarnak kissé (nem nagyon). Tudom, ez csak teszt, de jól mutatja, mi a jó zenei rádió fogalma. Sok havernek elmondtam, ők is ezt hallgatják második napja. :yes:
 #152008  Szerző: mate1993
 
LewyDee írta:Honnan ad, Szecska?

Mert nálam ahol a sotéra gellérthegyre sashegyre rálátás van, ahhoz képest harmatgyenge 58dB
Nálam picit erősebben jön, mint a Gellért-hegy/Sote/Sas-hegyi adók, de a Szecskáról sugárzó Sláger és MKR-nél gyengébb (csak utóbbi toronyra van jobb rálátásom. Nekem még a Hármashatár-hegy jutott eszembe, de gondolom hamarosan ki fog derülni az adótelephely.
 #152007  Szerző: Kovi02
 
Pasa írta: középhullámon AM-ben monó zenét hallgatni?
Például én?
 #152005  Szerző: Glenn
 
Egymásnak ne essetek!
Lesz DAB, éppen úgy, mint ahogy lett DVB-T. Meg lett színes televízió, meg UHF-sugárzás, meg FM-sugárzás, meg műholdas adás, stb.
Fejlődni kell, aminek ára van. De a demagóg duma, miszerint hajjaj, de drága, meg hajjaj, de rossz, nem kell. A 60-as évektől a 80-as évekig nem volt országos sem az FM, sem az UHF lefedettség. Külön dekóder vagy új vevő kellett hozzájuk több havi fizetésért, ma mégsem tudnánk elképzelni nélküle az életet. Ki a fene szeretne képcsövön fekete-fehér tévéadást nézni, vagy középhullámon AM-ben monó zenét hallgatni?
Lesz új technika, mert jobb a réginél és olcsóbb is (lesz a vétel is nemsokára). ;)
 #152003  Szerző: Kovi02
 
RatFM írta: Ott a pont !
Mikor megélhetési problémákkal küzd az ország lakosságának nagy része pont annyira kellene ez a DAB dolog mint egy PÚP a hátukra !
De ezt az elkényeztettet mama kedvencei akiknek mindent a seggük alá tolnak nem fogják megérteni addig míg nem a saját bőrükön érzik!
Na meg 4000-ért használható dab vevő, meg valami átverő show ?
Na meg ha van is az pont annyira fog jól szólni mint egy szokol rádió rövidhullámon :lol:
Amúgy meg az ország anyagi helyzetét elnézve ez a DAB átállás legalább 10 évig nem fenyeget !
4000ért még használható FM vevő sincs,nemhogy DAB. :lol: :lol:
(amúgy inkább a rövidhullámot kéne fejleszteni,mint a DAB-ot,én is hallgatnék rövidhullámot,de csak a CRI szerb adása amit tudok hallgatni RH-n(mondjuk a zenék jók a CRI-n :) ) . :(

Meg ha én Ö3-t akarnék hallgatni itthon DAB-on,és valószínűleg nem tudom,de FM-en igen,akkor FM ebből a szempontból jobb?
 #152002  Szerző: RatFM
 
Kovi02 írta:
BMáté írta:
RatFM írta: Ja körülbelül annyira örülnének mint a digitális földfelszíni tv adásra átállásnak.
A mai napig megy a köpködés mikor elkezd kockásodni a kép és szaggatni kifagyni.
Az ez miatt felesleges kényszerű beruházásról nem is beszélve ami a beltéri egységek megvásárlása jelentett a családok amúgy is szűkös házi pénztárára.
Nem mindenki van úgy elengedve hogy több 10000 Ft kiadást tud előteremteni egy új DAB készülékre mert szeretné reggel meghallgatni például a híreket munkába menet.
Inkább le fog mondani róla !
Speciel nagyszüleim, akik a DVB-T szolgáltatást veszik igénybe (korábban pedig a szintén földfelszíni analógot) örülnek a változásnak, az időnkénti kockásodás ellenére is, mert 3 helyett 9 csatornát tudnak nézni ingyen, és összességében jobb minőségben. A rossz anyagi helyzetben élők állami segítséget vehettek igénybe, és ingyen vagy jelentős kedvezménnyel kaptak beltéri egységet és új antennát is. Egy DAB+ képes készülék jelenleg már 4000 Ft-ért is kapható, és még igazi piaci verseny nincs is, tehát ha sokat nem is, de fog még lejjebb menni ez az ár.
DE ezt itt már nagyon OFF!
OFF

A kiváló DVB-T re állás nálam azt jelentette,hogy 3 "ingyen" csatorna+2 magyar nyelvű szerb adó volt fogható jó minőségben,míg a DVB-Tn ha megtalálja a set-top-box a jelet,és ha le is tárolná a csatornákat,akkor sincs huzamosabb ideig nézhető kép. DAB-nál akkor mi lesz? Állandóan szaggató adásokat hallgathatunk?
Ami esetleg DAB-on nem vehető,vagy szaggat,az még FM-en kissé zajos mono-ban fogható lenne,élvezhetőbben.
Ott a pont !
Mikor megélhetési problémákkal küzd az ország lakosságának nagy része pont annyira kellene ez a DAB dolog mint egy PÚP a hátukra !
De ezt az elkényeztettet mama kedvencei akiknek mindent a seggük alá tolnak nem fogják megérteni addig míg nem a saját bőrükön érzik!
Na meg 4000-ért használható dab vevő, meg valami átverő show ?
Na meg ha van is az pont annyira fog jól szólni mint egy szokol rádió rövidhullámon :lol:
Amúgy meg az ország anyagi helyzetét elnézve ez a DAB átállás legalább 10 évig nem fenyeget !
 #152001  Szerző: Kovi02
 
BMáté írta:
RatFM írta: Ja körülbelül annyira örülnének mint a digitális földfelszíni tv adásra átállásnak.
A mai napig megy a köpködés mikor elkezd kockásodni a kép és szaggatni kifagyni.
Az ez miatt felesleges kényszerű beruházásról nem is beszélve ami a beltéri egységek megvásárlása jelentett a családok amúgy is szűkös házi pénztárára.
Nem mindenki van úgy elengedve hogy több 10000 Ft kiadást tud előteremteni egy új DAB készülékre mert szeretné reggel meghallgatni például a híreket munkába menet.
Inkább le fog mondani róla !
Speciel nagyszüleim, akik a DVB-T szolgáltatást veszik igénybe (korábban pedig a szintén földfelszíni analógot) örülnek a változásnak, az időnkénti kockásodás ellenére is, mert 3 helyett 9 csatornát tudnak nézni ingyen, és összességében jobb minőségben. A rossz anyagi helyzetben élők állami segítséget vehettek igénybe, és ingyen vagy jelentős kedvezménnyel kaptak beltéri egységet és új antennát is. Egy DAB+ képes készülék jelenleg már 4000 Ft-ért is kapható, és még igazi piaci verseny nincs is, tehát ha sokat nem is, de fog még lejjebb menni ez az ár.
DE ezt itt már nagyon OFF!
OFF

A kiváló DVB-T re állás nálam azt jelentette,hogy 3 "ingyen" csatorna+2 magyar nyelvű szerb adó volt fogható jó minőségben,míg a DVB-Tn ha megtalálja a set-top-box a jelet,és ha le is tárolná a csatornákat,akkor sincs huzamosabb ideig nézhető kép. DAB-nál akkor mi lesz? Állandóan szaggató adásokat hallgathatunk?
Ami esetleg DAB-on nem vehető,vagy szaggat,az még FM-en kissé zajos mono-ban fogható lenne,élvezhetőbben.
 #152000  Szerző: szemilan
 
30 000-től van idehaza DAB+-os autórádió, egyre több van belőlük. A normális fejegységek amúgy is 20-tól kezdődnek. A 10 ezres kategória a "csak legyen valami, ami szól a kocsiban" téma........ Az ilyan belépő kategóriás (alsó kategóriás) egységek gyártói csak akkor fognak majd bele DAB-ot tenni, ha már valóban lesz rá igény. Addig marad a közép és felső kategóriának. (Amúgy én ilyet tervezek venni, Pioneer, Sony, vagy Kenwood)
BMáté írta:
RatFM írta:
BMáté írta: Speciel nagyszüleim, akik a DVB-T szolgáltatást veszik igénybe (korábban pedig a szintén földfelszíni analógot) örülnek a változásnak, az időnkénti kockásodás ellenére is, mert 3 helyett 9 csatornát tudnak nézni ingyen, és összességében jobb minőségben. A rossz anyagi helyzetben élők állami segítséget vehettek igénybe, és ingyen vagy jelentős kedvezménnyel kaptak beltéri egységet és új antennát is. Egy DAB+ képes készülék jelenleg már 4000 Ft-ért is kapható, és még igazi piaci verseny nincs is, tehát ha sokat nem is, de fog még lejjebb menni ez az ár.
DE ezt itt már nagyon OFF!

ON
Belehallgattam az adásba, és tényleg nagy a zenei katyvasz, viszont egy-két csemege előfordul, Chemical Brothers és hasonlók. :yes:
Mutass már 4000-ért ilyen készüléket autóba !
Autóba még eleve nem is láttam ilyen készüléket sajnos, a "konyhai" rádiók között azonban szép számmal akad. A "piros-fehér-kék színű hipermarket lánc" (csak semmi reklám :D ) polcain 3990 Ft-ért kapható saját márkás készülék. Gondolom tehát az autórádiók sem mondjuk 15 ezernél kezdődnek majd, hanem valahol 6-7 ezernél.
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 55