RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #155674  Szerző: LuciFerko
 
Dawe1797 írta:Mondhat akárki akármit, nekem mostantól a Rádió 1 az új kedvenc! Nem zavar a sok ismétlés, mert a sok régebbi zene ezt kompenzálni tudja. Éppen a régebbi slágerek miatt tetszik. Szvsz. sokkal változatosabb most, mint 2010-2012 környékén volt.

Egyébként biztosan megvan az a 2 kW-os teljesítmény? A 103,9-en mennyivel adott?
103.9 az 5kW volt, oda annyi a max engedély arról a telephelyről!
 #155672  Szerző: Dawe1797
 
Mondhat akárki akármit, nekem mostantól a Rádió 1 az új kedvenc! Nem zavar a sok ismétlés, mert a sok régebbi zene ezt kompenzálni tudja. Éppen a régebbi slágerek miatt tetszik. Szvsz. sokkal változatosabb most, mint 2010-2012 környékén volt.

Egyébként biztosan megvan az a 2 kW-os teljesítmény? A 103,9-en mennyivel adott?
 #155652  Szerző: janos01
 
Ez az Ocean Drive... nagyon szerethetik.
 #155650  Szerző: markfelt
 
asr27 írta:
djlacee írta:asr27 szerintem nagyon el vagy tévedve. A Music FM igenis egy dance rádió, a Rádió1 meg nem. Ennyi. Az, hogy mostanában sok dance jellegű populáris zene van, már más kérdés. A "végigmegy egy sláger egymás után az összes rádión" dolog pedig nem értem, miért baj. Hogyha egyszer ez egy top dal, és szeretik, nyilván minden hasonló formátumú rádión le is játsszák, ugyan ez van Ausztriában is a Kronehit-Energy-Ö3 trión
Látom telesen felesleges nektek moderátoroknak leírni, hogy milyen stílusú rádió hiányzik ma az éterből, mert egyből az ellenkezés megy.
Jelenleg akkor sem Dance rádió a Music FM, tavaly jóval Dance-esebb volt.
Tavaly jóval "dance-esebb" volt, iegn, mert tavaly még nem éledtek fel a G nap után. A Class FM kistestvére volt, nyilván le volt szűkítve rétegzenére a kínálat, hogy ne rontsa a nagy tesó érdekeit. Az, hogy a hirdetőknek eladhatatlan, nem volt baj, mert kitömték állami pénzzel eleinte.

Most már se nagy testvér (Class FM eladva), se állami pénz, MUSZÁJ kommerszebb fokozatra kapcsolniuk, mert helyből 2 azonos célcsoporttal szemező konkurens lett, meg gondolom mert meg akarnak maradni.

Továbbá Bochkor hozott egy csomó 30+ hallgatót, nekik nem való a mélyhouse napközben.
Ráadásul amit oldman is írt, kivárnak, szerintem is.

DE ez a Rádió 1 topic. :)
 #155649  Szerző: LG
 
Egy biztos, ilyen dalok, mint
Robin Schulz - Heatwave
David Guetta - This One's For You
Justin Timberlake - Can't Stop The Feeling
Drake - One Dance
Cheat Codes - Sex
Teljes mértékben hiányoznak a rotációból, az eddigi 3 nap playlistje alapján... Gratulálok!
 #155648  Szerző: markfelt
 
asr27 írta: Sokszor írtuk már többen is itt a fórumon, hogy szükség lenne egy igazi dance/house/trance rádióra, mert ilyen jelenleg nem létezik Magyarországon FM-en.
Sokszor írtuk már többen is, hogy azért, mert nem él meg. A Rádió Rockon is Chumbawamba megy. A rádió az rádió.
A Music Fm annak ellenére, hogy nappal lemegy néha Rihannától a Work, még bőven dance kategóriás.
 #155646  Szerző: mlaszlo
 
asr27 írta: A Roxyt a tulajdonosok tették tönkre, szerintem. Illetve lejárt az engedélye. A Rise fm-nél nem tudom a pontos hátteret, de mint tudjuk akkoriban volt több elektronikus zenét játszó rádió is, ugyanabban a vételkörzetben, és kettő valóban nem él meg.
Viszont ott volt a Radio Face, ami sikeres és hallgatott volt amíg a 88.1-en ment. Később a hatóság mindent megtett, hogy elhallgattassa, azt szerintem tudjuk miért (Veres nem éppen jobboldali beállítottságú volt és eljárások is indultak ellene).
De a Rise FM és a Face is a végsőkig kitartottak. A Rise fm több évig sugárzott önerőből a Balatonon, márpedig a balatoni freki szezonon kívül egy fillért sem hozott nekik, csak vitte a pénzt. Budapesten pedig simán meg tudna élni egy ilyen rádió és pont!


Az Ozone most sem sikeres, ha nem támogatná a kormány (mert, mint tudjuk fidesz-közeli érdekeltségű), akkor már rég lehúzták volna a rolót. Szerintem sokkal hallgathatóbb volt a Maximum Dance korszakában!
A Music FM sem biztos, hogy megélt volna a kormánypárti hirdetések nélkül, mert reklám viszonylag kevés volt rajta.
De valami oka biztosan van, hogy ők is eltávolodnak inkább a dance vonaltól, ha annyira bíznának benne, akkor inkább azt erősítették volna.
 #155644  Szerző: asr27
 
oldman írta: És kérlek ne keverjétek ide a politikát, mert a hallgatót nem érdekli, hogy ez kinek a rádiója!
Elsősorban nem mi keverjük ide a politikát, hanem az R1!
 #155643  Szerző: asr27
 
mlaszlo írta:
asr27 írta: Mi az, hogy "késő estére való dance szám"?
Nappal is ugyanúgy vannak hallgatók, akiknek ez a stílus jobban bejön, mint az agyonjátszott pop.
Pár nappal ezelőtt valaki írta is itt a fórumon, hogy nappal még több fiatal hallana szívesebben ilyen zenéket, mint éjszaka!
Ha annyira bejön ez a stílus és annyira nagy számú hallgatót vonz, akkor miért ment csődbe a Roxy és a Rise FM is? Illetőleg miért nem tudott a maximum dance vonallal az Ozone FM is sikeresebb lenni?
A Roxyt a tulajdonosok tették tönkre, szerintem. Illetve lejárt az engedélye. A Rise fm-nél nem tudom a pontos hátteret, de mint tudjuk akkoriban volt több elektronikus zenét játszó rádió is, ugyanabban a vételkörzetben, és kettő valóban nem él meg.
Viszont ott volt a Radio Face, ami sikeres és hallgatott volt amíg a 88.1-en ment. Később a hatóság mindent megtett, hogy elhallgattassa, azt szerintem tudjuk miért (Veres nem éppen jobboldali beállítottságú volt és eljárások is indultak ellene).
De a Rise FM és a Face is a végsőkig kitartottak. A Rise fm több évig sugárzott önerőből a Balatonon, márpedig a balatoni freki szezonon kívül egy fillért sem hozott nekik, csak vitte a pénzt. Budapesten pedig simán meg tudna élni egy ilyen rádió és pont!


Az Ozone most sem sikeres, ha nem támogatná a kormány (mert, mint tudjuk fidesz-közeli érdekeltségű), akkor már rég lehúzták volna a rolót. Szerintem sokkal hallgathatóbb volt a Maximum Dance korszakában!
 #155642  Szerző: oldman
 
Igaz. A Music FM nem dance. Nagyon pop rádió lett. Azzal nincs gond, ha egy dance adón lemegy Justin Timberlake - Can't Stop The Feeling, ám ha a pop zene ennyire nagy mértékben jelenik meg, akkor kihat a rádióra. A Rádió 1 is most ilyen, csak nem annyira friss, mint a 89,5. A Music FM bevállalósabb volt. Egyszer korábban írtam, hogy szerintem ők várnak a többiekre, és ebből az állapotból lehet a legkönnyebben mozdulni. Ha még nagy mértékben is azonos a két rádió zenei kínálata most, azt nagyon máshogy használják. Legalább lesz egy kis verseny. És kérlek ne keverjétek ide a politikát, mert a hallgatót nem érdekli, hogy ez kinek a rádiója!
A Rádió 1 most szerintem inkább 30 pluszos.
  • 1
  • 897
  • 898
  • 899
  • 900
  • 901
  • 987