RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201524  Szerző: KPLR
 
Szia Attis!
Ha majd olvasod: Lehetséges az, hogy majd valamikor Esztergomban illetve Komáromban is lesz helyi frekin Rádió 1?
Mert a 89.5 nagyon jó freki, de sajnos mindkét településen és környékén még autórádióval sem az igazi a vétel, Dunaalmás-Neszmély-Lábatlan vonalon pedig abszolút nem szól a 89.5 sem más freki, az egy nagy lyuk, valamint Pápa-Ajka térségében sincs semmi, se a Soproni, se a Budapesti se a Szombathelyi nem szólnak el odáig, Pápáig még elszól a győri 103.1 de utána neki is vége sajnos.
Meg még amit a kedves topik társaink is írtak, hogy Fehérgyarmat, Kisvárda, Sátoraljaújhely, Barcs, Orosháza, Ózd is ilyen helyzetben vannak sajnos :(
A másik, lehet ez csak az én véleményem de, lehetne hogy több TOP 500-as dalt betenni a rotációba? itt gondolok arra, hogy a 2001-2019 közöttiekre gondolok, mert a legutóbbi TOP 500 után nagyon jó volt hallani azokat a régi csemege dalokat, ATC gondolok meg , de azért jó lenne hallani több Pitbull-t, Jennifer Lopezt, Shakirát, Madonnát, Black Eyed Peast, ATB, ATC, David Guetta, Akon, Taio Cruzt, Bruno Marst, meg még sorolhatnám én is és társaim is.
Illetve jó lenne egy új szlogen is nektek: Rádió 1 Összeköt bennünket, Vagy Rádió 1 Neked szól! :yeah: ^^
 #201523  Szerző: Kovi02
 
radio1attis írta: 2024.01.05. 19:07 Sziasztok!

Szerdán autóztam a Budapest - Gyula (rövidnek nem mondható) útvonalon, és minden tökéletes volt.

A budapesti körzetből kiérve Király Tamás műsoráról Kecskemét előtt váltott az autórádióm a Rádió 1-Gongra, és Faragó Mikire. Békéscsaba vételkörzetéig Ő szólt, utána pedig Oszlács Norbert, Oszival "vezettem" végig Gyuláig.

Ez a két váltás volt a műsorban, és nem volt zavaró. Mindhárom kolléga zseniális volt a műsorában, jó volt hallgatni!!!

Pacsi!
Györke Attis
Sok autórádió típus úgy viselkedik AF ügyileg, mintha monitorozná az összes AF-ben lévő frekvenciát, és azonnal átkapcsol az aktuálisan legerősebb adóra a listából, így gyors és nagyon zavaró váltásokat eredményezve (nem ismerem a pontos belső beállításokat ,de több újabb autóban lévő rádiót tesztelve érzésre ilyen volt), míg vannak olyanok is, ami csak akkor vált, ha az éppen vett adó elgyengül. Az előbbi a teljesen összehangolt adóknál nyilván sokkal előnyösebb, mert mindig a lehető legzavartalanabb frekvenciát választja ki, viszont a kis késéseknél, helyi műsorblokkoknál nagyon zavaró tud lenni, a másik esetben viszont a rádió nem ugrál olyan gyakran, amivel lehet hogy nem az adott pillanatban lehető legerősebb adót hallgatod, ellenben nem fog zavarni a sok egymástól kissé időben eltérő adó közötti ugrálás. pl. Székesfehérváron belül volt szerencsém mindkettőhöz, a 99.8 indulása előtt a 89.5/90.6 az egyiknél egy utcán belül is többször váltott az épületek és domborzat miatt,míg egy másikon a 89.5-n maradt a rádió végig,annak ellenére hogy bizonyos helyeken a 90.6 érezhetően erősebb. Tehát nem feltétlenül minden autórádiónál jelentkezik a probléma, viszont ahol igen, ott nagyon zavaró tud lenni.(pl. Dunaföldvár térségében,főleg a solti adó indulásával, vagy Veszprém körül)

A helyi műsorablakok playlistjének összehangolása érezhetően sokat javított ezen a területen, esetleg a technikai stábot meg tudnád kérdezni, hogy lehetséges arra a rövid időre a különböző regionális PI kódok sugárzása adónként?

Illetve arról esetleg van információd, hogy a jelenleg pályáztatott R1-es frekvenciák (Mohács,Komló,Salgótarján,Békéscsaba,Kiskunfélegyháza,Kiskunmajsa,Siófok,Fonyód) vételkörzet-bővítésként lesznek-e hozzáadva a hálózathoz, racionalizálva a helyi műsorablakok számát, vagy marad minden az eddigiekben, önálló egységekként hálózatba kapcsolva a többivel?
 #201522  Szerző: radio1attis
 
Sziasztok!

Szerdán autóztam a Budapest - Gyula (rövidnek nem mondható) útvonalon, és minden tökéletes volt.

A budapesti körzetből kiérve Király Tamás műsoráról Kecskemét előtt váltott az autórádióm a Rádió 1-Gongra, és Faragó Mikire. Békéscsaba vételkörzetéig Ő szólt, utána pedig Oszlács Norbert, Oszival "vezettem" végig Gyuláig.

Ez a két váltás volt a műsorban, és nem volt zavaró. Mindhárom kolléga zseniális volt a műsorában, jó volt hallgatni!!!

Pacsi!
Györke Attis
 #201506  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2024.01.02. 21:51
robert11 írta: 2024.01.02. 20:25
A görbeházi pihenőhelynél meg váltogat a miskolci, és a hajdúsági között bár onnantól már inkább a hajdúsági fogható leg inkább ha megy az ember Nyíregyháza felé majd egy idő után átvált a nyíregyházira.
Debrecen felől menvén meg az fm95ről vált át a hajdúságira, és később meg a nyíregyházi frekvenciára.
Lakitelek kegyetlen. Autóban össze-vissza váltogatott a 96,5, a 91,1, a 89,5 és a 87,6 között, ebben a sorrendben, majd kezdve elölről az egészet. Élvezhetetlen káosz volt az egész, ez inkább leszoktatja a sofőrt a rádiózásról, mint új hallgatónak nyeri meg.
Az NMHH helyesen kijelölte a regionális PI kódokat az adók számára,végre elkezdhetnék használni.(és az adóikat szinkronba tenni, a nálam fogható 87.9 88.2 88.7 89.5 91.1 93.8 közül szerintem nincs kettő tökéletes szinkronban)
 #201505  Szerző: shadoe
 
robert11 írta: 2024.01.02. 20:25
A görbeházi pihenőhelynél meg váltogat a miskolci, és a hajdúsági között bár onnantól már inkább a hajdúsági fogható leg inkább ha megy az ember Nyíregyháza felé majd egy idő után átvált a nyíregyházira.
Debrecen felől menvén meg az fm95ről vált át a hajdúságira, és később meg a nyíregyházi frekvenciára.
Lakitelek kegyetlen. Autóban össze-vissza váltogatott a 96,5, a 91,1, a 89,5 és a 87,6 között, ebben a sorrendben, majd kezdve elölről az egészet. Élvezhetetlen káosz volt az egész, ez inkább leszoktatja a sofőrt a rádiózásról, mint új hallgatónak nyeri meg.
 #201504  Szerző: robert11
 
Még akár az is elképzelhető hogy megkapják a Szentistván frekvenciáját egyszer.
Semmi sem lehetetlen.
Fura amúgy hogy Mátészalka felé nem szól az r1 Szabolcs megyében lemenvén az m3asról még egy darabig szól a 91 1 az után már csak Petőfit, Retrot, és a román adókat lehet befogni.
A mohosi pihenőhelynél még aránylag szól valamennyire a nyíregyi 91 1 és utána hallgat el véglegesen.
A görbeházi pihenőhelynél meg váltogat a miskolci, és a hajdúsági között bár onnantól már inkább a hajdúsági fogható leg inkább ha megy az ember Nyíregyháza felé majd egy idő után átvált a nyíregyházira.
Debrecen felől menvén meg az fm95ről vált át a hajdúságira, és később meg a nyíregyházi frekvenciára.
 #201493  Szerző: troll
 
Boldog Új Évet Kívánok!
 #201478  Szerző: Promenád
 
robert11 írta: 2023.12.28. 23:32 Na, és a legvégén még egy olyan kérdésem lenne, hogy most akkor azon a Gong frekvencián, amin Budapesten lehetett hallgatni a Gongrádiót akkor most ott is a Rádió1 szól?
Emlékszem egy időben talán 13 óráig vagy 14 óráig szólt rajta a Gong, majd utána meg a Rádió Gyömrő adásai szóltak és talán 11 környékén lett az, amikor már csak a Gongot lehetett hallgatni.
Utólagos engedelmeddel kijavítottam a helyesírásihibákat a kérdésedben, így talán jobban érthetőbb lesz annak is, aki nem szól hozzá, csak olvassa a fórumot. Kérdésedre a válasz a következő: Nem, nem szól rajta a Rádió 1, a gyömrői adót lekapcsolták. A kikapcsolás előtti és utáni pillanatokat itt nézheted meg: https://www.youtube.com/watch?v=kmORte3a05w .
 #201477  Szerző: moby67
 
robert11 írta: 2023.12.28. 23:32 Többféle teóriát hallottam már mit lehetne hogy lehetne.
Régebben olyat is mondott valaki hogy mi lenne akkor ha az összes vidéki stúdiót bezárnák, és hálózatba kapcsolnák a frekvenciákat. De hát az meg a helyieknek nem lenne jó mert akkor nem kapnának helyi tartalmat sokan így is kivannak hogy miattuk elvették a helyi rádiót.
Erre a bővítésre kíváncsi lennék még a véleményekre ki mit szól hozzá amit az egyik hozzászóló írt hogy hogyan lehetne csökkenteni a műsorablakokat vagy hogy mennyire lenne ez kivitelezhető mert ebbe még én sem gondoltam bele.
Nem ez tkéne hanem akkro nem kéne ennyi frekvencia pl Szoboszlón hallgatná mindenki a debrecenit szerintem még Böszörményben is szólna meg a hajdúság egyes részein.
Nyilván ezzel a sok frekvenciával az autópályákat is leakarták védeni hogy sehol se legyen megszakítás vagy pontosabban leakarták fedni mert lehet hogy a 91 1 nyíregyházi is szól még Polgáron, de már lehet nem olyan minőségben.
De régen pl Szoboszlón is mindenki a 92 3-as frekvencián hallgatta a rádió1et mert nem volt másik még pluszba nem volt külön szoboszlói az meg a 4es főúton elszólt egészen a nyírségig hazafele Pest fele meg Püspökladány környékén kezdett el recsegni.
Mondjuk kíváncsi lennék mert abban az időben nem igazán jártam arrafelé csak ritkán de akkor nem az r1 szólt hogy aki az m3ason ment Debrecenbe az hol tudta befogni a 92 3at. Az egrit tudta hallgatni aki Pestől ment mondjuk akkoriban egy időszakban mikor csak 12 frekvencia voltnem volt ennyi választék sem ha visszagondolunk kevés helyen szólt az r1.
Azt tudom még hogy Debrecen után Hajdúsámson meg ilyeneket elhagyva a nyírségben egy szakaszon fogható volt anyíregyházi 91 1 ahogy ment az ember Mátészalka irányában a 4esen de csak egy rövid szakaszon lehetett fogni .92 3 kb Nyírmihálydiig volt fogható nagyon jó autórádióval.
Na és a legvégén még egy olyan kérdésem lenne hogy most akkor azon a Gong frekvencián amin Budapesten lehetett hallgatni a Gongrádiót akkor ost ott is r1 szól?
Emlékszem egy időben talán 13 óráig vagy 14 óráig szólt rajta a Gong, majd utána meg a Rádió Gyömrő adásai szóltak és talán 11 környékén lett az amikor már csak a Gongot lehetett hallgatni.
Ha a Tokaji 101.8-at amit a Szent István rádió használ jelenleg átadnák az R1-nek akkor arrafelé is jobb lenne a vétel.
Ezt a frekit régebben zenei rádiók használták, a Debreceni Rádió Max és előtte az Expressz.
 #201471  Szerző: robert11
 
Többféle teóriát hallottam már mit lehetne hogy lehetne.
Régebben olyat is mondott valaki hogy mi lenne akkor ha az összes vidéki stúdiót bezárnák, és hálózatba kapcsolnák a frekvenciákat. De hát az meg a helyieknek nem lenne jó mert akkor nem kapnának helyi tartalmat sokan így is kivannak hogy miattuk elvették a helyi rádiót.
Erre a bővítésre kíváncsi lennék még a véleményekre ki mit szól hozzá amit az egyik hozzászóló írt hogy hogyan lehetne csökkenteni a műsorablakokat vagy hogy mennyire lenne ez kivitelezhető mert ebbe még én sem gondoltam bele.
Nem ez tkéne hanem akkro nem kéne ennyi frekvencia pl Szoboszlón hallgatná mindenki a debrecenit szerintem még Böszörményben is szólna meg a hajdúság egyes részein.
Nyilván ezzel a sok frekvenciával az autópályákat is leakarták védeni hogy sehol se legyen megszakítás vagy pontosabban leakarták fedni mert lehet hogy a 91 1 nyíregyházi is szól még Polgáron, de már lehet nem olyan minőségben.
De régen pl Szoboszlón is mindenki a 92 3-as frekvencián hallgatta a rádió1et mert nem volt másik még pluszba nem volt külön szoboszlói az meg a 4es főúton elszólt egészen a nyírségig hazafele Pest fele meg Püspökladány környékén kezdett el recsegni.
Mondjuk kíváncsi lennék mert abban az időben nem igazán jártam arrafelé csak ritkán de akkor nem az r1 szólt hogy aki az m3ason ment Debrecenbe az hol tudta befogni a 92 3at. Az egrit tudta hallgatni aki Pestől ment mondjuk akkoriban egy időszakban mikor csak 12 frekvencia voltnem volt ennyi választék sem ha visszagondolunk kevés helyen szólt az r1.
Azt tudom még hogy Debrecen után Hajdúsámson meg ilyeneket elhagyva a nyírségben egy szakaszon fogható volt anyíregyházi 91 1 ahogy ment az ember Mátészalka irányában a 4esen de csak egy rövid szakaszon lehetett fogni .92 3 kb Nyírmihálydiig volt fogható nagyon jó autórádióval.
Na és a legvégén még egy olyan kérdésem lenne hogy most akkor azon a Gong frekvencián amin Budapesten lehetett hallgatni a Gongrádiót akkor ost ott is r1 szól?
Emlékszem egy időben talán 13 óráig vagy 14 óráig szólt rajta a Gong, majd utána meg a Rádió Gyömrő adásai szóltak és talán 11 környékén lett az amikor már csak a Gongot lehetett hallgatni.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 986