RADIOSITE Fórum

  • Manna FM

 #177904  Szerző: tomee
 
Hát a Jazzy-t nem tudom biztosan, de a Rock FM azt hiszem, hogy eleve Non-profit. Nekem továbbra is az az álláspontom, hogy a jelenlegi tendenciákat figyelembe véve előbb-utóbb lesz dance zenei rádió is, mert fogják tudni majd ugyananazon alapon működtetni, mint most a R1-et vagy Retro-t.
 #177903  Szerző: Nightman
 
Tudom off,de ha már témánál vagyunk..
Nem lehet dance rádió,mert becsődölne,ne m lenne nyereséges bla,bla,bla..
Tudok olyan rétegrádiókat amik működnek most is,és a dance stílusnál még kevesebb réteget céloznak.
Csak ezt mindenki elfelejti.
Hogy életképes a RockFm,vagy a Jazzy???????
Ne mondja nekem senki hogy ezeket többen hallgatják mint egy dance rádiót hallgatnának.
Nyilván nincsenek ilyen durva frekvenciadíjjak Szlovákiában,de az ország,így a hirdetési piac is kisebb,mégis megél az Europa2 pl..
A Radio Fm alter vonaláról nem is beszélve,pedig ők időnként piacvezetők is..
 #177902  Szerző: tomee
 
Wolfman írta:Én az NMHH-közlemény alapján arra számítok, hogy néhány vallási meg családi magazinműsor mellett Petőfis zenék fognak menni. Van egy olyan érzésem, hogy ezek a vállalások szükségesek voltak ahhoz, hogy megnyerjék a frekvenciát (függetlenül Horváth Gergely vallásosságától).
MR2 Petőfis vagy mostani Petőfis?
 #177887  Szerző: Wolfman
 
Én az NMHH-közlemény alapján arra számítok, hogy néhány vallási meg családi magazinműsor mellett Petőfis zenék fognak menni. Van egy olyan érzésem, hogy ezek a vállalások szükségesek voltak ahhoz, hogy megnyerjék a frekvenciát (függetlenül Horváth Gergely vallásosságától).
 #177886  Szerző: Dani
 
tomee írta: 2018.06.23. 15:31
asr27 írta:Számtalanszor le lett már írva: Ha ugyanilyen erős kormányzati hátszelet kapna egy dance/trance/house zenét játszó rádió, mint amilyet most kap az R1, retro, karc, Part fm, vallási rádiók, stb, stb... ugyanúgy életképes lenne! Ha ezek a rádiók nem közpénzen lennének fenntartva, az R1-en meg a retron kívül mindegyik csődbe ment volna már az indulásuk után legfeljebb fél évvel.
Kutyának sem kell még egy vallási, szöveg rádió.
Modern tánczenét játszó rádióra pedig igen nagy igény van, főleg olyanra amelyik a 2000-res évek dance zenéit is elővenné!
Ja és (szerencsére) azért még akadnak fiatalok ebben a szerencsétlen országban.
Én azt gondolom, hogy a Music FM jövő ilyenkor már nem fog szólni a 89.5-ön és a helye be lesz töltve addigra valamivel, ami akár a R1-hez képest egy "dance-esebb" rádió is lehet. Miért gondolom ezt? Mert ez jelenleg hiányzik a portfólióból és nekem nagyon úgy tűnik, hogy minden korosztálynak szóló kínálatot akarnak kialakítani egy kézből.

Azt gondolom, hogy ez Andy-ék oldaláról fog megtörténni, és ezt arra alapozom, hogy tavaly év végén lenyilatkozták, hogy több rádió üzemeltetésére van kapacitásuk, tehát meg lesz majd hozzá az a bizonyos" hátszél".
Ha a MusicFM mintájára lesz összeállitva az a bizonyos új rádió, akkor az megint csak leginkább az aktuális zenéket fogja játszani, ami felesleges lesz, mert arra több mint valószinű akkor is ott lesz majd a Rádió1. Ami most hiányzik az éterből, az nem éppen aktuális zenéket játszó rádió, olyan most is van.
 #177885  Szerző: tomee
 
asr27 írta:Számtalanszor le lett már írva: Ha ugyanilyen erős kormányzati hátszelet kapna egy dance/trance/house zenét játszó rádió, mint amilyet most kap az R1, retro, karc, Part fm, vallási rádiók, stb, stb... ugyanúgy életképes lenne! Ha ezek a rádiók nem közpénzen lennének fenntartva, az R1-en meg a retron kívül mindegyik csődbe ment volna már az indulásuk után legfeljebb fél évvel.
Kutyának sem kell még egy vallási, szöveg rádió.
Modern tánczenét játszó rádióra pedig igen nagy igény van, főleg olyanra amelyik a 2000-res évek dance zenéit is elővenné!
Ja és (szerencsére) azért még akadnak fiatalok ebben a szerencsétlen országban.
Én azt gondolom, hogy a Music FM jövő ilyenkor már nem fog szólni a 89.5-ön és a helye be lesz töltve addigra valamivel, ami akár a R1-hez képest egy "dance-esebb" rádió is lehet. Miért gondolom ezt? Mert ez jelenleg hiányzik a portfólióból és nekem nagyon úgy tűnik, hogy minden korosztálynak szóló kínálatot akarnak kialakítani egy kézből.

Azt gondolom, hogy ez Andy-ék oldaláról fog megtörténni, és ezt arra alapozom, hogy tavaly év végén lenyilatkozták, hogy több rádió üzemeltetésére van kapacitásuk, tehát meg lesz majd hozzá az a bizonyos" hátszél".
 #177884  Szerző: szabogabor10
 
Dani írta: 2018.06.23. 14:13 Elképzeltem azt, hogy milyen volna, hogyha mobilneten hallgatnék rádiót... Hát kb. az lenne, hogy tiz perc, negyed óra, és már le is volna merülve a telefon... Volt már olyan, hogy okostelón akartam rádiót hallgatni útközben, hát az lett a vége, hogy pár perc alatt lemerült a telefon, és használhatatlanná vált... Ütközben mobilnetezés életszerűtlen ötlet, nincs lehetőség lépten nyomon újratöltögetni a telefont, amikor az ember épp nem otthon tartózkodik...
Mondjuk kocsiban töltődik folyamatosan a teló. Meg ugye ott van CarPlay-en / gyártók saját rendszerén a TuneIn vagy Spotify/Apple Music és a többiek, ami megkönnyíti a dolgokat. Netes rádiónál az adatkeret sokakat ugyan visszatarthat, de manapság ez is egyre kisebb probléma. 4G lefedettség az néhol valóban hézagos, de pl. M6 BP-Szekszárd közt tökéletes, nem szakad meg a stream (Telekom).
 #177883  Szerző: asr27
 
Számtalanszor le lett már írva: Ha ugyanilyen erős kormányzati hátszelet kapna egy dance/trance/house zenét játszó rádió, mint amilyet most kap az R1, retro, karc, Part fm, vallási rádiók, stb, stb... ugyanúgy életképes lenne! Ha ezek a rádiók nem közpénzen lennének fenntartva, az R1-en meg a retron kívül mindegyik csődbe ment volna már az indulásuk után legfeljebb fél évvel.
Kutyának sem kell még egy vallási, szöveg rádió.
Modern tánczenét játszó rádióra pedig igen nagy igény van, főleg olyanra amelyik a 2000-res évek dance zenéit is elővenné!
Ja és (szerencsére) azért még akadnak fiatalok ebben a szerencsétlen országban. ;)
 #177881  Szerző: tomee
 
Most itt le lettek írva egyéni szociális problémák, amihez a világ valamilyen oknál fogva nem hajlandó idomulni... Pedig hát az egyén szempontjából ezek fontos dolgok.

Miért népszerű itthon az oldies műfaj? Mert demográfiai szempontból az 50+ korosztály van túlsúlyban a fiatalabb generáció ellenében?! Mert ebbe az irányba van eltolódva a demográfiai korfa világ szinten???

Azok a dance rádiók, amik annak idején itthon szóltak, anyagi szempontból mind deficites vállalkozások voltak, tele van 10 évre visszamenőleg ezekkel a diskurzusokkal a fórum. Visszasírjuk a Roxy-t meg a Rise, de én még emlékszem, mikor azon ment a vita pont ugyanitt, hogy mekkora balfszkodások mennek mindkét rádió háza táján, mert jönnek-mennek az emberek, és egyik hónapról a másikra működnek, mert az ORTT folyamatosan próbálja rajtuk bevasalni az elmaradt tartozásaikat...

Értem én, hogy egyeseknek nem realitás, hogy telefonon hallgassanak zenét vagy rádiókat, de ez még mindig közelebb áll a valósághoz, mint az, hogy valaha Magyarországon széles lefedettséggel fog analóg frekvenciákon szólni egy tisztán dance zenét játszó rádió.

Az meg különösen nonszensz, hogy azon megy a vita, hogy a 98.6-on miért az fog szólni, ami (amire tényleg nincs az égvilágon semmi szükség szerintem se), mert akár ezen a frekin egy 0-24-ben dance zenét játszó rádió is megszólalhatott volna... Persze, ha pályázott volna valaki ilyen elképzeléssel, ami a valóságban meg nem történt meg.
 #177880  Szerző: Marcii
 
asr27 írta: 2018.06.23. 14:39 Persze, egyértelműen az egyik legnagyobb baromság ez a mobilnetes zenehallgatási tipp.
Le lehet hurrogni, de én visszasírom a 10 évvel ezelőtti állapotokat, fele ennyi vallási, politikai & talkrádió volt, mint most, és közel dupla ennyi zenei rádióval, amik természetesen nem csak a retro meg a pop műfajt nyomták.
Az ország is élhetőbb volt, én azt látom.
Mindenben igazad van,de ez már messze nem kötődik ehhez a dologhoz.(szerintem.)
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29