RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #199540  Szerző: tomee
 
Jó, de évek óta tudni lehet, hogy ez is csak azért van tartva, hogy ne zavarjon be más a Retronak meg a R1-nek.
Azért csalóka egy kicsit, mert hálózat építésbe kezdtek, meg egy hajszálnyival több energiát öltek bele mint a Base-be meg a Rock-ba, de ettől még egy kutya.

Eleinte amúgy még érdekes volt, de néha belehallgatok én is, és 99%-ban ugyanolyan mintha 1-2 évvel ezelőtt lennénk.
 #199539  Szerző: p0tyi
 
Ez a rádió és a komplett hálózata gyakorlatilag halott. A hallgatottság jó részét a debreceni Best FM adja, és valahogy, elég nevetséges módon beleveszik a kutatásba a Best FM oszlopba a 4 frekvenciás Rádió M-et is. Ha csak a budapesti központú, Titusz-féle, 8 frekvenciás Bestet nézzük, az gyakorlatilag egy futottak még kategóriás semmi. A debreceni se piskóta a több éve elhunyt station voice-ával és szedett-vedett arculattal, köztük a néhai orosz Best FM lopott vokális szignáljaival, meg a Rádió M se, ami Bolla Zsolt elhunyta óta szintén egy nulla, de most tőlük tekintsünk el.

A központi Best egy szörnyszülött: értelmezhetetlen zenei mix, oda nem illő magyar dalözönnel, unalmas, fásult az egész, rossz az arculat is és évek óta semmit nem fejlődött a rádió. A mixműsor időpontja és felépítése nonszensz. Webre feltöltött tracklista tavaly óta nincs, mégis óránként bemondják. A legnagyobb eredménye a rádiónak, hogy néha kimennek a felcsúti stadionba meg az alcsúti arborétumba dzsemborizni. Ezért biztos megéri bejárni dolgozni!

Pedig a Necc Partyk hatalmasat mennek, mégse sikerült egy rádiós platformot létrehozni ebből a trendből, holott teljesen kézenfekvő lenne.

Sokkal több értelme lenne, ha mondjuk a Rock FM lenne a vidéki hálózaton... Fly legalább vágja, mitől döglik a légy.
 #199169  Szerző: kondalyuk
 
Egész este sweeperek és műsorvezetés nélkül mennek a dalok.
 #198429  Szerző: shadoe
 
Nekem egyébként csak annyi volt a dilemmám, hogy mondjuk a körzeti rádiókat összehasonlítva a BEST FM-hez képest a Rádió 1 itt jön öt (néha hat) frekvencián. Azért az nem kevés.
A Best FM ehhez képest sehol se. Nyilván tudtam róla, hogy mi nem tartozunk a vételkörzethez, de bocsi, a Rádió 1 sem. Akkor hogy van az, hogy ők 5 frekin megtalálhatóak itt, egy 30 km-re sugárzó szolnoki adó meg nem?
Nyilván nem mindenki 12 elemes Yagi antennával rádiózik. Nem ebből kell kiindulni. Kécskén a szolnoki Best egy átlag hallgató számára befoghatatlan, ellenben az Aktív Szolnokról is vidáman jön, a R1-eket meg tudták olyan frekire pakolni, hogy biztosan jöhessenek, a Best meg itt halott ügy. Ellentmondást érzek a dologban.
 #198421  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2023.02.17. 22:56
Kovi02 írta: 2023.02.17. 15:08

Túl széles lenne az Aktív? Egy jobb vevőn a 0,2MHz már nem kellene hogy problémát jelentsen megfelelő adóoldali beállítások esetén. (A hivatalos vételkörzetben amúgy sincs benne Tiszakécske)
Ez az én egyéni szocproblémám, de erre annyit tudok mondani, hogy a távolból megfogalmazott okos gondolatok után ide kell jönni Kécskére kipróbálni, hogy itt kinek hogy működik a szuperjó otthoni külünbejáratú vevőkészüléke, ami többet tud, mint az enyém.
OFF
Tiszakécskén mostanában nem voltam,de itt Szeged belvárosában egy első emeleti lakásban ( a toronytól 2km-re ) a 93.1 Dankó mellett tisztán kivehető a 93.3-n a HR1 , a 100.2 Karc mellett(3km-re az adótól) pedig RDS-sel szól a 100.4 MR1, a kb. 5 éves LG telefonom beépített rádióját használva.
 #198392  Szerző: shadoe
 
Tomi76 írta: 2023.02.18. 09:52 Amit én sajnálok nagyon,hogy Karcag felé maximum Fegyvernekig szól jól, de aztán semmi. Jó,tudom ez ennyi, de mivel viszonylag sokat járok Karcag felé, jó volna ha itt nem kellene másik rádiót keresnem. A pesti és szolnoki freki között egész jó a váltás. Igaz néhány kilométeren keresztül gyengébben,halkabban szól de az M4-en haladva ez nem tart olyan sokáig. Viszont a szolnoki körzetből kihaladva sajnos nincs tovább. Mondjuk Karcagon a R1 sem igazán fogható. Itt az Aktív a terület győztese.
Ezt tapasztaltam, amikor egy évig Fegyvernek közelében (Örményes) laktam. Ez rádiózás, de tévévétel szempontjából is egy holtsáv volt. A pesti adók már nem, a Debrecen közeliek pedig még nem szóltak el odáig. Vagy Petőfit hallgattam, vagy Aktívot, bár utóbbi se muzsikált ott olyan jól, mint most itt. Egyéb helyi adó "valahonnan" pedig nyomokban se jött.
A MindigTv vételével is szenvedtem, majd fel is adtam. Írtam nekik egy levelet, mire az volt a válasz, hogy "de hát az a rész egy völgyben van". Ennyiben maradtunk, de hát ez már egy másik topik témája lehetne.
 #198387  Szerző: Tomi76
 
Amit én sajnálok nagyon,hogy Karcag felé maximum Fegyvernekig szól jól, de aztán semmi. Jó,tudom ez ennyi, de mivel viszonylag sokat járok Karcag felé, jó volna ha itt nem kellene másik rádiót keresnem. A pesti és szolnoki freki között egész jó a váltás. Igaz néhány kilométeren keresztül gyengébben,halkabban szól de az M4-en haladva ez nem tart olyan sokáig. Viszont a szolnoki körzetből kihaladva sajnos nincs tovább. Mondjuk Karcagon a R1 sem igazán fogható. Itt az Aktív a terület győztese.
 #198385  Szerző: shadoe
 
Kovi02 írta: 2023.02.17. 15:08

Túl széles lenne az Aktív? Egy jobb vevőn a 0,2MHz már nem kellene hogy problémát jelentsen megfelelő adóoldali beállítások esetén. (A hivatalos vételkörzetben amúgy sincs benne Tiszakécske)
Ez az én egyéni szocproblémám, de erre annyit tudok mondani, hogy a távolból megfogalmazott okos gondolatok után ide kell jönni Kécskére kipróbálni, hogy itt kinek hogy működik a szuperjó otthoni külünbejáratú vevőkészüléke, ami többet tud, mint az enyém.
 #198382  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2023.02.16. 22:23 Nem tudom, ki volt az a nagyokos, aki kitalálta, hogy Szolnokon feltétlenül a 102,4-re kell tenni a Best FM-et (ex-Amadeust), de azzal biztos nem számolt, hogy Kécskén a 102,2-es Aktív Rádió szétveri a szolnoki Best-et (ami amúgy azt se szereti túlzottan, hogy a 102,7-es kékesi Petőfi is túl közel van), konkrétan lehetetlenné téve a rádió vételét. Ami amúgy lehetséges lenne, ha normális helyről szólna, mert a 92,2-es szolnoki Aktív is gyönyörűen fogható egy okosan beállított antennával Kécskén is.
Biztos nem találtak jobb helyet ebben a "nagyon szűk" FM-sávban egy körzeti rádiónak, amit én csak onnan tudnék hallgatni - ha tudnék.
Túl széles lenne az Aktív? Egy jobb vevőn a 0,2MHz már nem kellene hogy problémát jelentsen megfelelő adóoldali beállítások esetén. (A hivatalos vételkörzetben amúgy sincs benne Tiszakécske)
 #198381  Szerző: Tomi76
 
p0tyi írta: 2023.02.16. 23:47 Meg lehetne több régebbi, 90-2000 körüli magyar zene is.
Igen, ezzel teljesen egyetértek.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 72