RADIOSITE Fórum

  • Best FM

 #192227  Szerző: potyi
 
LewyDee írta: 2021.05.08. 18:52 Rossz volt a tippem.
És van másik tipped? Mert én meg vagyok lőve. :D Biztos, hogy nem Száva utca, biztos, hogy nem Sas-hegy, biztos, hogy nem SOTE, biztos, hogy nem Köztársaság-tér és biztos, hogy nem Széchenyi-hegy. Ezek szerint még csak nem is a HHH.

Botrányosan rosszul szól amúgy szinte mindenhol a belvárosban és a legtöbb külvárosi részen is. Úgy, hogy egy viszonylag jó autórádióm van. Érdekesség, hogy dél felé kimondottan jól terjed, de nyugatra halott. Mázli, hogy ott van nekik a 90.4.

Egyébként nem gondolnám, hogy véglegesen így marad, szerintem csak átmeneti megoldás, illetve nagyon remélem, mert konkrétan most a Best FM fogható a legrosszabbul a városban, még a Tilos és a Sola is lekörözi. Már leszereltek egyébként mindent a Citadelláról az építkezés miatt.
 #192226  Szerző: potyi
 
Glenn írta: 2021.05.08. 19:21
potyi írta: 2021.05.07. 17:23 A Radio Q a Széchenyi-hegyről indult, oda kéne feltenni most is szerintem. Akkoriban a Q üzemeltetői valami olyasmit nyilatkoztak, hogy "nem volt megfelelő az autós vétele a városban", de én nem tapasztaltam vele problémát sosem, ráadásul az agglomerációt is lefedte rendesen.
Hát éppen nem így volt. A 99,5 először Pannon Rádió volt, a Sas-hegyről adott. 2002-ben kitört a balhé, rövid ideig egyszerre ment a HHH-ról sugárzó MZR-rel (jó volt a városban, ahogy felváltva szóltak), majd maradt az MZR. Aztán mikor Rádió Q lett belőle, áttették a Citadellára, de a szerződésben meghatározotthoz képest sokkal kisebb volt a vételkörzete. Megint balhé lett, tiltakozásképpen adásszünet is volt, azután lett jó a térerő. Hogy honnan adták, nem tudom, de hogy nem a szecskáról, az biztos.
Mivel nem is oda van koordinálva (a 99,4-en sugárzó párkányi adó védelmében), így valószínűtlen, hogy felkerüljön oda. :(
Én ebből a hírből indultam ki: https://radiosite.hu/felfsztette-adt-a-min-hangja/

Akkoriban a Citadellán az AH legjobb tudomásom szerint nem nyújtott semmilyen szolgáltatást. Magánkézben volt a komplett erőd, zavaros tulajdoni viszonyokkal egészen a közelmúltig, már csak ezért sem. A Pannon és az MZR egy teljesen másik történet, amikor azok véglegesen elhallgattak, rá pár évre pályáztatták újra a 99.5-öt nonprofit rádióként, azon nyert a Q, és emlékeim szerint a Széchenyi-hegyről indult el, AH üzemeltetésben. Erről tanúskodik a cikk is (oké, a HHH is AH, meg üzemeltethetnek máshonnan is rádiókat, de az biztos, hogy a Citadellán nem volt AH üzemeltetésben a közelmúltig semmi, és én a cikktől függetlenül emlékeztem a Széchenyi-hegyre). Valószínűleg be volt korlátozva északnyugat felé, ahogy pl a 103.9 is be volt a Sláger FM idején, ezért nem okozott zavarást a párkányi rádiónál.

Az AH-s "balhé" és az utána következő adásszünet után a Citadellára költöztek, az indulás után kb 2 évvel, immáron az AH-tól függetlenedve, és bár onnan tök jó vétele volt a városban - pont mint a Best FM-nek múlt hétig -, de a városon kívül sokkal-sokkal rosszabb. (A Széchenyi-hegyi toronyból gyakorlatilag Siófokig leszólt több-kevesebb sikerrel - úgy, hogy Budapesten belül se volt szar -, a Citadelláról meg kb. a Velencei-dombságig volt tiszta. A többi irányt passzolom.)

Újabb fejezet, hogy 2013 körül a saját frekijéről kidobott Radio Face megjelent esténként a 99.5-ön, akinek a tulajdonosa pont a Citadella birodalom akkori tulajdonosa/birtokosa/használója (ezért írtam korábban, hogy zavaros!) volt. A szakításkor, amikor újra 24 órás lett a Q, valószínűleg kirakták a szűrüket, és akkor foglalták el a végső helyüket, ahonnan egészen az eladásig és a Retro Rádió 99.5 megjelenéséig szóltak.

Ez volt a "Sashegy 2", ami nem az a torony volt, ahonnan most a 90.9 és a 92.1 ad, hanem egy elég gagyi, konkrétan görbe árboc a hegy oldalában, szerintem az egyik ház udvarában. Ezért, meg a vélhetően az engedélyezettnél jóval kisebb teljesítmény miatt úgy emlékszem, elég rémesen szóltak a városban.
 #192221  Szerző: Glenn
 
LewyDee írta: 2021.05.08. 18:52Egyébként ebben a rádióban az a jó hogy kevés a duma és a reklám, ellenben sok a zene! :) . Ettől veszettül jó ez a rádió. Isten ments hogy a jelenlegi műsorstruktúrához hozzányúljanak!
Így van! :yes:
Reggel a Jazzy mellett ez az egyetlen hallgatható rádió, de napközben is jó idekapcsolni néha. :)
 #192218  Szerző: Glenn
 
potyi írta: 2021.05.07. 17:23 A Radio Q a Széchenyi-hegyről indult, oda kéne feltenni most is szerintem. Akkoriban a Q üzemeltetői valami olyasmit nyilatkoztak, hogy "nem volt megfelelő az autós vétele a városban", de én nem tapasztaltam vele problémát sosem, ráadásul az agglomerációt is lefedte rendesen.
Hát éppen nem így volt. A 99,5 először Pannon Rádió volt, a Sas-hegyről adott. 2002-ben kitört a balhé, rövid ideig egyszerre ment a HHH-ról sugárzó MZR-rel (jó volt a városban, ahogy felváltva szóltak), majd maradt az MZR. Aztán mikor Rádió Q lett belőle, áttették a Citadellára, de a szerződésben meghatározotthoz képest sokkal kisebb volt a vételkörzete. Megint balhé lett, tiltakozásképpen adásszünet is volt, azután lett jó a térerő. Hogy honnan adták, nem tudom, de hogy nem a szecskáról, az biztos.
Mivel nem is oda van koordinálva (a 99,4-en sugárzó párkányi adó védelmében), így valószínűtlen, hogy felkerüljön oda. :(
 #192212  Szerző: LewyDee
 
LewyDee írta: 2021.05.08. 11:54 Szerintem Hármashatárhegyen lehet az adó. Ez csak egy tipp, mert érezhető hogy valahol magasan van, kisebb púderrel. De majd felmegyel h megbizonyosodjak róla.
Rossz volt a tippem.
Egyébként ebben a rádióban az a jó hogy kevés a duma és a reklám, ellenben sok a zene! :) . Ettől veszettül jó ez a rádió. Isten ments hogy a jelenlegi műsorstruktúrához hozzányúljanak!
 #192208  Szerző: tomee
 
nermalcat írta: 2021.05.08. 15:18
tomee írta: 2021.05.07. 21:38
almos629 írta:Egyébként a 95.8 mikor jár le? Tudtommal a 89.5 után az a legjobb pesti freki, pont alkalmas lenne a Best hálózat központjának...
Hát azért már bocs, de ha választani kell a Sláger meg a Best között, akkor azért inkább a Sláger maradjon. :D
Már így is egy komplett kreatív csapat működik itt különféle hasznos kis tanácsokkal, hogy Lölö hogyan tudná a rádiós portfólióját a legtökéletesebbre csiszolni, mindezt ingyen és bérmentve. :) A gépezet úgyis dübörög magától, és kebelezi be a neki tetsző dolgokat, nem hiszem, hogy még arra is szükség van, hogy külön rá mutasson az ember a potencionálisan bezsákmányolható dolgokra...

Egyébként 2023-ban jár le a 95,8.
Ha a pesti Best FM végre hallgatna ránk, és bevezetné a debreceni kínálatát, a sláger FM nyugodtan meg is szűnhetne, programming szempontból nem lenne kár érte.
Én valószínűbbnek tartom, hogy egyszer majd a felszabaduló slágeresekből akarják a stábot összerakni, mert perpill egyszerűen nincs kikből toborozniuk. Ha beindulna végre, akár jó is lehetne, ez talán a Retro meg a R1 helyrerakása után végre meg is fog történni, de én soha nem értettem, hogy miért dobja el az agyát mindenki ettől a rádiótól.

Ugyanakkor a Sláger FM féle programming lehet olyan amilyen, de azért még mindig jobb, hogy egyelőre van egy nem KESMA-s alternatíva. Nincs előttem, hogy miért jó az, hogy egyszer majd marad ez a triumvirátus, amiket semmi nem kényszerít a fejlődésre, mert max egymással versenyeznek + állami rádiók...
 #192204  Szerző: nermalcat
 
tomee írta: 2021.05.07. 21:38
almos629 írta:Egyébként a 95.8 mikor jár le? Tudtommal a 89.5 után az a legjobb pesti freki, pont alkalmas lenne a Best hálózat központjának...
Hát azért már bocs, de ha választani kell a Sláger meg a Best között, akkor azért inkább a Sláger maradjon. :D
Már így is egy komplett kreatív csapat működik itt különféle hasznos kis tanácsokkal, hogy Lölö hogyan tudná a rádiós portfólióját a legtökéletesebbre csiszolni, mindezt ingyen és bérmentve. :) A gépezet úgyis dübörög magától, és kebelezi be a neki tetsző dolgokat, nem hiszem, hogy még arra is szükség van, hogy külön rá mutasson az ember a potencionálisan bezsákmányolható dolgokra...

Egyébként 2023-ban jár le a 95,8.
Ha a pesti Best FM végre hallgatna ránk, és bevezetné a debreceni kínálatát, a sláger FM nyugodtan meg is szűnhetne, programming szempontból nem lenne kár érte.
 #192199  Szerző: LewyDee
 
Szerintem Hármashatárhegyen lehet az adó. Ez csak egy tipp, mert érezhető hogy valahol magasan van, kisebb púderrel. De majd felmegyel h megbizonyosodjak róla.
 #192190  Szerző: tomee
 
almos629 írta:Egyébként a 95.8 mikor jár le? Tudtommal a 89.5 után az a legjobb pesti freki, pont alkalmas lenne a Best hálózat központjának...
Hát azért már bocs, de ha választani kell a Sláger meg a Best között, akkor azért inkább a Sláger maradjon. :D
Már így is egy komplett kreatív csapat működik itt különféle hasznos kis tanácsokkal, hogy Lölö hogyan tudná a rádiós portfólióját a legtökéletesebbre csiszolni, mindezt ingyen és bérmentve. :) A gépezet úgyis dübörög magától, és kebelezi be a neki tetsző dolgokat, nem hiszem, hogy még arra is szükség van, hogy külön rá mutasson az ember a potencionálisan bezsákmányolható dolgokra...

Egyébként 2023-ban jár le a 95,8.
 #192189  Szerző: almos629
 
Egyébként a 95.8 mikor jár le? Tudtommal a 89.5 után az a legjobb pesti freki, pont alkalmas lenne a Best hálózat központjának...
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 72