RADIOSITE Fórum

  • Base FM

 #199280  Szerző: tomee
 
Ezt a középiskolás korosztály rnb, rap és hip-hop zenét hallgat jelenséget már én is tapasztaltam, de soha nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget, mert úgy voltam vele, hogy most éppen a Tiktok által ez van felkapva, és majd lecseng rövid időn belül, mint kb. minden manapság.

Mindig kizárólag Youtube-ról és/vagy Spotify-ról szól náluk, kötve hiszem, hogy egy 14 éves a rádió előtt ülne, hogy Azariah-t vagy Dr. Dre-t hallgasson. Kocsiban bömböltetve meg nyílván tök jól szól, mintha L.A.-ben lenne az ember, ezzel a részével még én is tudok azonosulni.

Valósznűleg tartom, hogy túl azon, amit Noartist összefoglalt, ezt a jelenséget az NMHH is felismerte, és részben erre reagált, csak ezt már megint úgy tette, ahogy Petőfi Tv-vel próbál bevágódni a kamaszoknál.

Ezért lennék kíváncsi, hogy ha egy Best FM Budapesten 46 ezres hallgatottsággal bír, akkor itt lehet-e beszélni 10 ezer emberről, mert ha gondolom hozná a Best számait, akkor azt kommunikálták vona.
 #199270  Szerző: mihalylovics
 
kl439 írta: 2023.05.19. 18:52 Számokat én sem tudok
azt én se, csak azt sikerült megfigyeltem, hogy itt, a falvakban (dunakeszi, göd, stb.) szinte az összes pizzafutár-kocsiból a base fm bömböl... de már hallottam vácon, egy kis boltban is szólni (pedig elvileg (!) vételkörzeten kívül vagyunk, de mégis...) tehát valamilyen szinten van rá igény.
 #199269  Szerző: shadoe
 
knoskamatee írta: 2023.05.20. 22:58

á, a mai fiatalok körében ez a stílus nyerő (itt is inkább a trap vonal) meg a techno valamelyik alműfaja. 6-8 éve még valóban ment, főleg a progressive house és a big room vonal. az jobban beépíthető volt CHR Dance formatba. itt most inkább jobb is ez az urbánusabb vonal.
Csatlakozom. Az biztos, hogy a középiskolás korosztály imádja az RnB, hip-hop, rapzenéket. Állandóan olyan zenéket hallgatnak a fülem hallatára vonaton, utcán, amiket még én se ismerek. Elektro/dance műfajt elvétve, mostanában nem is hallottam ilyeneket. Országosan egészen biztosan semmilyen rádió nem szól nekik, és mire ez a generáció felnő, meg lesznek a mostani gagyi rádiók napjai számlálva végre. Őket nem hülyíti el T.T. Sivák, McFly és társai, az szent.
 #199268  Szerző: knoskamatee
 
asr27 írta: 2023.05.20. 11:07 Szerintem, ha ebből a rádióból csinálnának egy CHR Dance formátumú rádiót (mint amilyen a Deejay, Roxy, Rise, Radio Face volt), még bevételük is lenne, és az ilyen büntetéseket is megúsznák.
Jóval nagyobb igény lenne egy olyan stílusú rádióra, nem csak a fiatalok körében.
á, a mai fiatalok körében ez a stílus nyerő (itt is inkább a trap vonal) meg a techno valamelyik alműfaja. 6-8 éve még valóban ment, főleg a progressive house és a big room vonal. az jobban beépíthető volt CHR Dance formatba. itt most inkább jobb is ez az urbánusabb vonal.
 #199267  Szerző: knoskamatee
 
a Rockkal együtt ez is beérett. baromi jó mindkettő és szerintem a megcélzott célcsoport javarészét meg is találták. főleg, hogy van külön a budapesti R1 és Best FM + Rock + Base hirdetői csomag. így azért hirdetői szinten se rossz csomag, ha olyan ajánlat van rá.
 #199264  Szerző: noartist
 
Dani írta: 2023.05.20. 13:26 Ez a BaseFM nem csak ideigelenesen szól, hogy egy másik rádiónak fenntartsák a frekvenciát addig is? Van mérhető hallgatottsága ennek?
A belefektetett energiából csak arra van, hogy ne érje panasz az NMHH-t, hogy parlagon hagyta a frekvenciát. És hogy mindeközben még megfelelő kezekben is legyen, ne is legyen esélye másnak megszerezni.

Nem állítom, hogy nagyon rossz – csak ezt szinte nulla pénzből is meg lehet csinálni netrádióként. Ami viszont egy ilyen frekvenciára kevés.
 #199262  Szerző: Dani
 
Ez a BaseFM nem csak ideigelenesen szól, hogy egy másik rádiónak fenntartsák a frekvenciát addig is? Van mérhető hallgatottsága ennek?
 #199261  Szerző: asr27
 
Szerintem, ha ebből a rádióból csinálnának egy CHR Dance formátumú rádiót (mint amilyen a Deejay, Roxy, Rise, Radio Face volt), még bevételük is lenne, és az ilyen büntetéseket is megúsznák.
Jóval nagyobb igény lenne egy olyan stílusú rádióra, nem csak a fiatalok körében.
 #199259  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: Elmúlt már a viktoriánus korszak.
nem múlt el, illetve az elnevezés új értelmet nyert. VIKTORiánus, érted! :D
p0tyi írta: Minek pályáztatott akkor az NMHH ilyen frekit?
két verzió létezik. vagy hegyalja úti megrendelésre, vagy pedig "azt sem tudták, mit pályáztatnak" (lehet, hogy mindkettő igaz).
 #199256  Szerző: kl439
 
Számokat én sem tudok, de a Rockot szerintem is jól eltalálták. Nekem is tetszik és pl. Pécsett is hallottam már online szólni.
tomee írta: 2023.05.19. 18:23
Glenn írta: 2023.05.19. 18:19
tomee írta: 2023.05.19. 18:14 Kíváncsi lennék azért, hogy ez meg a 103,9 milyen hallgatottságot tudott összeszedni. Annak idején a Rádió Rock eléggé vergődött.
Mindkettőt, de főleg a rockot elég sokan hallgatják. Szerintem jó, hogy vannak ezek, mert ez valóban választékbővítést jelent. :yes:
Hány ember az a "sokan"? engem az érdekelne. :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15