RADIOSITE Fórum

  • Tilos Rádió

 #192627  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2021.05.24. 18:29 Hétvégén reggel szoktam hallgatni itt az egyedi mixeket, ezért úgy gondoltam, mivel ma is munkaszüneti nap van, ezt adják. Odakapcsoltam, bár ne tettem volna. Ez a "héttérítő" című reggeli telefonos műsor undorító. Hazudoznak, gyűlöletet keltenek, a "bazmeg" és hasonló szavak csak úgy repkednek. Sőt kiderült, 20 év alatt sem változott az ünnepekhez való hozzáállásuk, mert Pünkösd alkalmából a műsorvezető beszólt (igaz finomabban) az ünneplő keresztényeknek. A Balázsék ehhez képest egy szolid kultúrműsor, nekik mégis kijárt a büntetés. Ki érti az NMHH-t? :gülü2:
Az a műsor mindig is vállalhatatlan volt, sosem értettem, hogy lehet ilyet csinálni. Éppen ezért, nálam ez a rádió hétfőnként fekete listás.
 #192625  Szerző: Glenn
 
Hétvégén reggel szoktam hallgatni itt az egyedi mixeket, ezért úgy gondoltam, mivel ma is munkaszüneti nap van, ezt adják. Odakapcsoltam, bár ne tettem volna. Ez a "héttérítő" című reggeli telefonos műsor undorító. Hazudoznak, gyűlöletet keltenek, a "bazmeg" és hasonló szavak csak úgy repkednek. Sőt kiderült, 20 év alatt sem változott az ünnepekhez való hozzáállásuk, mert Pünkösd alkalmából a műsorvezető beszólt (igaz finomabban) az ünneplő keresztényeknek. A Balázsék ehhez képest egy szolid kultúrműsor, nekik mégis kijárt a büntetés. Ki érti az NMHH-t? :gülü2:
 #191982  Szerző: mihalylovics
 
Elvileg már az új helyről megy (a Köztársaság tér 8 tetejéről, onnan, ahonnan a Sola is). Itt, Dunakeszin érdekes módon valamivel jobb, mint a Gellérthegyről volt. Vajon mekkora powerrel mehet innen? (a Gellérthegy 400 W volt)
 #190228  Szerző: noartist
 
Glenn írta: 2021.02.15. 14:24
potyi írta: 2021.02.15. 13:09 De akkor mi a jó megoldás?
Szerintem a Médiatörvény életbe lépése (1996) utáni állapotot kéne visszahozni - ami persze lehetetlen - , mert akkor az első frekiosztások még valóban egyenlő elbánású pályázatok alapján történtek, és csak jóval utána kezdődött a részrehajlás. És tényleg nem a hangulatot akarom kelteni, de az a 2002-es választások utáni időszak volt...
A Sláger-Danubius kinyírásáról egyenesen ne is beszéljünk.
 #190211  Szerző: Glenn
 
potyi írta: 2021.02.15. 13:09 De akkor mi a jó megoldás?
Szerintem a Médiatörvény életbe lépése (1996) utáni állapotot kéne visszahozni - ami persze lehetetlen - , mert akkor az első frekiosztások még valóban egyenlő elbánású pályázatok alapján történtek, és csak jóval utána kezdődött a részrehajlás. És tényleg nem a hangulatot akarom kelteni, de az a 2002-es választások utáni időszak volt...
 #190208  Szerző: potyi
 
De akkor mi a jó megoldás?
 #190205  Szerző: Glenn
 
asr27 írta: 2021.02.14. 21:16 Ember!
Nem azzal van a bajom, hogy még szól, hanem azzal, hogy párthovatartozás alapján dől el, hogy melyik rádió szólhat és melyik nem. :x Lásd: Music FM, Klubrádió...
És azzal, hogy az üresen álló, kihasználatlan frekvenciákat, b****szák megpályáztatni! Ha meg is pályáztatják, olyan rádiók kapják meg, amikre abszolút nincs igény (vallási, dumarádiók)!!
Értem én akkor is, ha nem ordítasz, "ember"! :x
Egyébként most egyetértek veled. Sem az nem jó, hogy párthovatartozás dönt, sem a sok üres freki, sem a rengeteg vallási adó. :)
Azért az is tény, hogy ezek az anomáliák a 2000-es évek elején kezdődtek, nem mostanában, így biztos, hogy akkor sem lenne lényeges változás, ha kormányváltás lenne.
 #190199  Szerző: djlacee
 
Felhívnám a figyelmet, hogy a Tilos Rádió az ország utolsó, klasszikus értelemben vett "free radio"-ja, vagy közösségi rádiója, akárcsak az Orange 94.0 Bécsben. Ha ez megszűnne, akkor lehetne tényleg végleg temetni a szabad rádiózást Magyarországon.
 #190198  Szerző: mbalazs
 
Egyáltalán nem vagyok kormánypárti, de nekem nem hiányozna.. Nagyon szűk réteget szólítanak meg, legalábbis én így látom... Most is valami "zeneszerű akármi" szól sokáig nem is tudtam hallgatni, mert számomra borzalmas (gondolom az Ambient stílus, ami korábban is lett itt említve ha jól látom, most épp huhognak a baglyok meg zúg valami :D ). Elhiszem hogy van erre minimális igény és biztosan velem van a probléma, de valahogy nem tudok hosszabb időt eltölteni ezzel a rádióval. Sokkal inkább kellene egy jó rock vagy egy dance rádió Budapestre, amire tényleg van igény a pestieknek. :) De ezt majd az NMHH eldönti mit akarunk mi hallgatni :D
 #190197  Szerző: potyi
 
asr27 írta: Nem azzal van a bajom, hogy még szól, hanem azzal, hogy párthovatartozás alapján dől el, hogy melyik rádió szólhat és melyik nem. :x Lásd: Music FM, Klubrádió...
Ez ebben az országban MINDIG így volt. Amióta van rádiózás.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 22