RADIOSITE Fórum

  • Magyar Katolikus Rádió

 #2235  Szerző: LuciFerko
 
Mikor anno csak a Szolnoki adó ment akkor nálam nappal NAGYON gyenge volt! Csak normális vevőn szólt normálisan. Este meg 3 külföldivel keveredett :D BBC, arab ésmég nemtudom mivel...
 #2234  Szerző: Sokol404
 
Szerintetek az épeszű javaslat lenne a technikai vezetőségnek, ha a Magyar Katolikus Rádió nappal csak az egyik 1341 kHz-es adóról sugározna, és csak sötétedés előtt kapcsolnák be a másikat is (mint ezt teszi a Kossuth a maga 2 millió(?) Wattjával) ? :?

Mert szerte az országban veri egymást a két adó és néha jobb sisteregve, gyengébben hallgatni Lakihegyről, mint az 1341-et fülelni és kiérteni, amint közben tapossa egymást a siófoki meg a szolnoki adó. Ez szerintem azért nem egy hülye ötlet, mert számos román adó fogható legalább a Duna vonaláig, és zavarmentesen egy adóról nyomják néhány száz kilowattal (és lefedik fél Magyarországot!). Azt hogy "zavarmentes", úgy értem, h. nem halkul le, nem fédel..., hanem állandó a hangereje (mint nálunk a 810 kHz-nek). Ha a siófoki v. szolnoki közül az egyik képes lefedni Magyarországot, akkor miért ne? Én 2 év alatt úgy tapasztaltam, h. ez az állandó nappali fédelés összvissz halkabbá és erőtlenebbé teszi a jelet (valahogy nem passzol össze a két adó).

Az MR4 az 1188-on vagy a 873 kHz-en valahogy sehogysem fédel, pedig ott -az 1188-nak- még nagyobb a térereje. Az 1251-et is simán megoldották, max. visszhangzik, de amikor egyidejűleg szól a szombathelyi és a nyíregyházi adó, akkor inkább felerősítik, mint kioltanák egymást. Az MKR-nél sajnos én utóbbit tapasztalom. :|
 #2081  Szerző: csabyke
 
Kiskőrös - 1080kHz

MR1 - de inkább a Brummogás mögött van valami beszéd... Szóval nagyon brutál. 30 km von Solt
 #1237  Szerző: Sokol404
 
Áhhá, már értem. Köszi.
A Kossuth esetét tapasztaltam már érzékenyebb vevőn, de csak az 1620 kHz-en. ;)

És ez Nálad hogy jelentkezik?

Mert nálam szinte érthetetlenül rekedt.
 #970  Szerző: LuciFerko
 
a 810 első felharmonikusa:) 2*810=1620
amúgy Soltnál meg kossuth jön ott.
3*540=1620 8-)

am 1080-on van az első felharm ami Solt kb 40-50 km sugarú körében szól valamennyire
 #965  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:abban az állapotban csak a 1620 khz jutott eszembe :D

Bocs, hogy beleszólok, de ez az érték engem rögtön megfogott (ugyanis a "sztenderd" 1605 fölött van).
Ott mi ad? :roll:


Akkor lehet, h. a Kossuth is azért brummos, amit az alábbiak szerint leírtatok. Túl nagy a térerő... (Bár ott az elforgatás sem segít 1 ill. 2 millió Wattnál.)
 #962  Szerző: LuciFerko
 
mi hallatszik bele? Angol? Mertha igen az a BBC Ulster Észek-Írországból :) Dublin mellet éjjel meg az MKR tapossa szét a BBC-t :P Tapasztaltam tavaly.
 #961  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:azért szar mert a 2 adó interferál, ha csak a szolnoki vagy csak a siófoki menni akkor jó lenne
Látod, ebben teljes mértékben egyetértek veled. :D
Nappal így kéne lennie.

De akkor mi lenne velünk, tisztelt hallgatókkal éjszaka? Így is az 1341-et majdnem kinyomja valami más, meg az egyik román az 1332-ről is rendesen "belecincog", és néha komolyan az halkítja le(!). Persze én közelebb vok a románokhoz (Bács-Kiskun megye). :lol:
 #540  Szerző: LuciFerko
 
abban az állapotban csak a 1620 khz jutott eszembe :D
 #535  Szerző: Pasa
 
Lehet, kár, hogy nem néztük meg, mikor a Szigetről mentünk Érdre.
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72