RADIOSITE Fórum

  • Magyar Katolikus Rádió

 #3431  Szerző: Sokol404
 
Még be se sötétedik, és már együtt szól a kettő, aztán teljesen elnyomja. Szóval késő délutántól.
 #3419  Szerző: LuciFerko
 
nálatok mikor kezdi el a macedón nyomkodni a 810et?
 #2855  Szerző: furijanos
 
A rövidhullámról annyit, nemrégen az MR Németországból közvetített nemzetközi vízi sport versenyt élőben, a lelkes hallgatók sms- ben küldték be a jókivánságaikat.A szegény riporter nem értette,micsoda az hogy rövidhullám?!,Mert a legtöbb külföldön tartózkodó hallgató ezen hallgatta a műsort,és megadta a helyzetét is.Amit én hallottam a bemondótól,ezek voltak.
Dusnoki kamion soför Lengyelországból,6025
Brassóból,6025
Portugáliából,6025
Dél Afrikából,rádiókészülékkel (frekit nem mondták)
Ezért lenne jó az SW a Katolikus rádiónak,mert csak a nemzetközi rádiók magyar nyelvű adásai hallhatók külföldön.
 #2783  Szerző: Sokol404
 
OFF-olunk rendesen, de utóbb megnéztem az oldalt, amit belinkeltél. Ott láttam, hogy egész Európába sugároznak adást a 9575 kHz-en, tehát mégis fogható. Gondolom, francia nyelvű, ezért nem figyeltem fel rá korábban, amikor ténylegesen DX-eltem SW-n is. Azok a szemét kínaiak! :( És jó zenék szólnak rajta?
LW-n rákeresek, köszi az infót. Ezt valahogy a medi1.com-on nem is írták.


Na, hogy ON legyek: arról tud vki vmit, hogy a Katolikus Rádió a budapesti digitalizáció után meddig marad középhullámon? Amúgy lehet, írok majd nekik egy mail-t...
 #2730  Szerző: LuciFerko
 
lehet is fogni egész jól! Kivéve koradélután amikor egy kínai zavaradó van a frekin:( Amúgy ugyan ez megy a 171 khz-en is.
 #2720  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:afrikában nagy népszerű ott még több kereskedelmi is megy SW-n! Pl Mediterrane 1
http://www.medi1.com/
Jó lenne egyszer fogni.
SW-n zene! :))), de ez már OFF!
 #2719  Szerző: Sokol404
 
téeszelnök írta:az is kérdés, hogy egyáltalán rövidhullámmal vergődik-e még valaki ténylegesen rádióhallgatás céljából, vagy inkább csak hobbi meg játékszer.
Lehet, hogy utóbbi kettő. :|

Én pl. tökéletesen megvagyok MW/ és LW-vel, pedig ott a VEF, mint lehetőség a rövidhullámra, de mégse "babrálom".
 #2640  Szerző: t
 
az is kérdés, hogy egyáltalán rövidhullámmal vergődik-e még valaki ténylegesen rádióhallgatás céljából, vagy inkább csak hobbi meg játékszer.
 #2610  Szerző: furijanos
 
Azért is jó lenne SW-n a Kat- rádió mert határon kívül is hallani lehetne magyar nyelvű műsort. Megjegyzem,külfoldön olcsón lehet bérelni SW adót mióta politikai enyhülés miatt nem használják propaganda célra ezeket.Jelentős a túlkínálat,ezt használta ki az AH ugyanis szlovákiából sugározta az MR műsorait.
Megfelelő frekit használva még jó is lehet a vétel.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72