RADIOSITE Fórum

  • Gong Rádió

 #74891  Szerző: forlife70
 
PooLee írta:volt egy Soma nevű figura (nem tudom, van-e még), ordított állandóan a mikrofonba, folyton kívánságműsor-szerű adást csinált, de csak azt játszotta le, amit akart, meg ami megvolt. (...) K. Gyula. Én csakis és kizárólag kívánságműsorban hallottam. DE: ha valaki gagyi zenét kért, lényegében nyíltan lehülyézte, kiröhögte, és csak azt játszotta le, amit ő is szeretett. Ha szerinte Mariah Carey igényes volt, akkor az mehetett. Ha a Tankcsapda nem, akkor az nem. Azért felolvasta és véleményezte az sms-eket egytől egyig. Abban a tekintetben igaza van, hogy a kérések nagy része irgalmatlanul pocsék zenékre vonatkozott, de ilyet megengedni???? Csakis egy monopol helyzetű rádióban lehet.
Igazat adok fentiekben is, és a hálózatos adásra vonatkozóan is, valóban így van. Soma nagy öreg a kecskeméti diszkózásban, hangtechnikában és rádiózásban. El kell ismerni, van tapasztalata, van hangja és affinitása a szakmához, nem makog adás közben. A stílust nyilván ebből adódóan engedi meg magának - helytelenül.
PooLee írta:annyira pocsék volt a zenék minősége, hogy a középhullám ahhoz képest dolby-surround.
:lol:

Ami még mindig kimaradt:
1) Az adások rendszertelensége. Emlékszem, régen a péntek esti kívánságműsor után volt Somának saját adása, a Most vagy Soma!, amely gyakorlatilag egy kötetlen retro program volt. Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy nem egyszer megtörtént, hogy a műsor elmaradt, amikor Soma nem ért be időre, elfeküdte a haját vagy éppen Való Világot nézett, egyszóval ezer ürüggyel, ezerszer eljátszották ezt. Az effajta fegyelmezetlenség az egész rádióra jellemző: gyakorlatilag csak a reggeli műsornak van gazdája - Jámbor Csaba -, a többit az vezeti, akit épp beosztanak. Emiatt stílusbéli csapongások, változó színvonalú (de jellemzően inkább színvonaltalan) műsorok mennek. Nem tesz jót egy rádió arculatának - már ha a Gong esetében beszélhetünk arculatról. Garantálom, hogy egy kezdő marketinges, aki tankönyvi szinten konyít a médiához jobb rádiót hozna össze, mint a Gong-stáb... A műsorvezetőkhöz még csak annyit, három ember van, akikben érezni rádiós vénát: Jámbor Csaba, Pusztai Sebastian és Németh Ernő. Mindhárman rádiós veteránnak mondhatók, de ők talk típusú műsorszerkezetben élhetnék ki magukat igazán. Keresztes-Nagy Zsoltnak is riszpekt, de ő amolyan hobbi rádiós, nem is igazán stáb tag (évekkel ezelőtt volt állandó műsorvezető). A többiek - hogy a negatív példát ne nevesítsük - F. Miklós például... hát huhh... A VIVA TV-n kevesebb modorossággal találkozol a Megállóban, amikor a 14 éves Amandácska számot kér, mint Miklósnál. Szvsz nem rádióba való a srác, vagy legalábbis programigazgatói stílusformálás után ültetném mikrofon mögé.

2) A hírek. Egy regionális rádió hogy engedheti meg magának, hogy MTI híreket adjon?! Sok helyi (egyfrekvenciás) adónál is működik a saját hírszerkesztő intézménye, nem hiszem, hogy épp a Gongnak ne lenne erre anyagi forrása. Ráadásul pár hónapja a reggeli műsorban volt is saját hírfelelős, azt hiszem 10-ig, és utána tértek át a hírszolgálatra, de ezt is megszüntették. A Kék Dunán meglepődtem, hogy egyszer éjjel az M1-esen autózva híreket hallottam. Saját szerkesztést (hogy előre rögzített-e vagy live, az full mindegy). A Gong legalább olyan kiterjedt hálózat, de őket az informálás sem érdekli. MTI híreket bárki hallgathat a Kossuthon, regionális adóban én például regionális és helyi hírekre volnék elsődlegesen kíváncsi. Megint tettenértük a hallgatók semmibevételét, a piaci igények alárendelését a költséghatékony működésnek. És bár ha nem volna saját hírszerkesztőre forrás, rendben lenne, de a Gong, elnézve "világraszóló" terjeszkedését, nem hiszem, hogy súlyos anyagi gondokkal küszködne...
EDIT: csak a poén kedvéért, múltkor jót nevettem, amikor a kocsiban - egyéb híján - a Gongot hallgattam. A műsorvezető bemondta a közlekedési infókban, hogy a 86-os úton baleset történt. Az út Mosonmagyaróvárt köti össze Rédiccsel (Szlovén határ), hol van ez Kecskeméthez, de még a legnyugatibb vételkörzethez is! :D

Összességében minden probléma visszavezethető oda, hogy az előző rendszerbeli gazdasági modellt a vezetés nem tudta kiverni a fejéből, és a versenyszemlélet, a marketingorientált (amelynek mindenki nyertese lenne, a hallgatóktól a hirdetőkön át a rádióvezetésig) működés kimerül abban, hogy egy irodába beültetnek egy hirdetésszervező kollégát. Tipikus a modell, termeljünk sokat, jussunk el sok frekvencián sok emberhez, az viszont, hogy milyen minőségben és színvonalon, senkit nem érdekel.
 #74888  Szerző: benjamin
 
Ebben csak az a baj hogy ez a.... Kecskemét leghallgatottabb rádiója.A műsorrend szerint még mindig megy soma péntek:20-22.
Én azt sem értem hogy minek kell nótaműsor egy ilyenrádióba.Valahogy nem passzol a kettő(szerintem).
Segítségeteket kérném miről szólnak ezek a műsorok hogy:-Szerda éjszaka
-Magik kingdom
-Dimenziókapu
Segítségeteket előre is köszönöm.
 #74886  Szerző: fecokam7
 
PooLee írta:Volt (vagy talán van?) még egy másik műsorvezető, K. Gyula. Én csakis és kizárólag kívánságműsorban hallottam. DE: ha valaki gagyi zenét kért, lényegében nyíltan lehülyézte, kiröhögte, és csak azt játszotta le, amit ő is szeretett.
Épp mostanság került a kezembe egy könyv, amelyben zöldfülűeket oktatnak minimális szintű rádiós ismeretekre. Abban olvastam, hogy a hallgatót lehülyézni, kritizálni tilos. De ezt enélkül is tudni kéne, könyörgöm...
 #74883  Szerző: PooLee
 
forlife70: szinte mindent elmondtál. De sajnos mégsem, mert a Gong nevével kapcsolatban hosszú a lista. Úgy indították el a hálózatos adásokat, hogy technikailag mínusz nullás szinten voltak rá felkészülve. Gyömrőn sokáig szinte egyáltalán nem ment a központi műsor, hanem zene és szignálok felváltva, meg a helyi 4 óra. Csongrádon pedig az éterből próbálták átjátszani, csakhogy nem volt tökéletes a vétel. Alapvetően monoban játszották át kisebb éteri zajokkal tarkítva, ha meg gyengélkedett a vétel, akár napokra-hetekre ott is átkapcsoltak zene-szignál verzióra. Tehát volt olyan nagyon sokáig, hogy a 96,5-ön sorolták eszméletlenül a frekvenciákat, de a gyakorlatban csak a 96,5-ön mentek (mivel Nagykőrösön meg asszem nem csak 4 órában Aranyoskodtak). Ezt is minek lehet nevezni, ha nem a hallgatók semmibe vételének?
Aztán még ami eszembe jut: volt egy Soma nevű figura (nem tudom, van-e még), ordított állandóan a mikrofonba, folyton kívánságműsor-szerű adást csinált, de csak azt játszotta le, amit akart, meg ami megvolt. De a lényeg: kb. bevitte a saját gépét az ő műsoridejére, mert amikor ő volt, annyira pocsék volt a zenék minősége, hogy a középhullám ahhoz képest dolby-surround. És ezt hónapokon-éveken keresztül. Hogy lehet ilyet megengedni? (már alapból azt a stílust, de az még hagyján)
Volt (vagy talán van?) még egy másik műsorvezető, K. Gyula. Én csakis és kizárólag kívánságműsorban hallottam. DE: ha valaki gagyi zenét kért, lényegében nyíltan lehülyézte, kiröhögte, és csak azt játszotta le, amit ő is szeretett. Ha szerinte Mariah Carey igényes volt, akkor az mehetett. Ha a Tankcsapda nem, akkor az nem. Azért felolvasta és véleményezte az sms-eket egytől egyig. Abban a tekintetben igaza van, hogy a kérések nagy része irgalmatlanul pocsék zenékre vonatkozott, de ilyet megengedni???? Csakis egy monopol helyzetű rádióban lehet.
 #74874  Szerző: benjamin
 
forlife70 írta:Látom, nem vagyok egyedül, aki szót emelne (csak épp kinek?) a Gong Rádiónak nevezett valami ellen (a moderálás miatt csak így titulálom). Engem személy szerint legjobban az lázít, hogy a vezetés hatalmas piaci előnyének tudtában magasról tesz a hallgatókra: "Ha valamit hallani akartok, nektek jó lesz ez is!" elven. Pedig marketing szempontból alaptétel, hogy ha valamit felfuttatunk (márpedig a Gongot annak idején kemény, több éves munkával megkedveltették a hallgatókkal), azt nem hagyjuk pangni, hanem monopol helyzetben is tartjuk a színvonalat, felkészülve egy esetleges Rádió1-hez hasonló támadás ellen.

A belváros gyakorlatilag lefedetlen más adóval, még autóban is csak nehezen jönnek (nekem) az országos adók. Ennek két oka van: egyik, nemhivatalos, amit például Jimmernek nem kell magyarázni, a másik pedig, hogy egyszerűen távol vagyunk Kecskeméten az átjátszóktól. A városmagtól kijjebb azért van választék a Jazzytől kezdve az Aktívig, de a központban nekünk marad a szívás és a netrádiózás (nálam jelenleg a 104.6 RTL Berlin szól...).

A hihetetlen az egészben, hogy ezt a színvonaltalan szerzetet támogatták a regionális térnyerésben Solttól Bajáig. Remélem máshol már nem rondítanak bele a kulturált szórakozás színvonalába. A műsorvezetők többsége öreges adást szerkeszt (21 éves egyetemista vagyok, akinek (és kortársaimnak) nem erre lenne szükségünk, alternatíva pedig nincs), egy részének komoly logopédiai problémái vannak vagy éppen a beszédkészség hiányosságai miatt nem rádióba való. A zenei kínálat olyannyira kusza, hogy szvsz senkinek az igényét nem elégíti ki igazán (pl. amikor Máté Péter dal után gond nélkül betesznek egy top40-es r'n'b-t, ez nem jó sem az 50-es korosztálynak, sem a tinédzsereknek). A rádió arculatát meghatározó szignálok esetén ismét tapasztalható volt a hallgatók 101%-os semmibevétele, amikor a kettővel ezelőtti arculatot ismét előkukázták a HDD rejtekéről (pl. hír bed)... Rájöttek, hogy kéne frissítés, csak drága (vagy Isten tudja: a technikus véletlen betolt egy format C:-t, és a backup mappában csak a régi szignálok voltak :) ). A modern hallgatói tájékoztatás, márkaépítés sincs megszervezve. Gondolok itt a ma már elvárható Facebookos hallgatói kommunikációra, ami gyakorlatilag 0 Ft-ból megvalósítható és hihetetlen erő rejlik benne manapság (FB oldaluk van, csak épp pang, pedig marketing szempontból kiváló: olcsó, sokakhoz eljut és sokoldalú megoldást nyújt, az egyik legjobb reklám...). Nem használják ki az RDS lehetőségeit (mint Viktorék Félegyházán reklámoznak, dalinfóznak, stb, vagy a szegediek közlekedési infóknak).

Szegeden tanulok, Rádió88-on élek, és teljes egészében meg vagyok elégedve, még ha vannak is hiányosságok a túlzott zeneismétlés, mesterkélt arculat terén. Ettől függetlenül a 88 egy hallgatóorientált, szerethető rádió. Csakúgy, mint a haldokló Plusz, bár arra ritkán tekerek.

Úgy gondolom, egy ekkora városnak mint Kecskemét, nem lenne szabad megengedni, hogy az egyetlen rádiós médiuma egyrészt ne a városra koncentráló legyen, hanem mindenféle regionális elképzelésekkel butítsák a népet (bár az országban sajnos ez a tendencia, köszönhetően a R1-nek, Mária Rádiónak, Lánchidnak és Klubnak, lásd Veszprém), de ha már egy regionális rádió adott, legalább közvetítsen korszellemnek megfelelő színvonalat; példa van elég a környező megyékben.

Bocs, ha hosszú volt. Várom a pro-kontra reakciókat. :)
teljes mértékben egyet értek veled
 #74870  Szerző: forlife70
 
Látom, nem vagyok egyedül, aki szót emelne (csak épp kinek?) a Gong Rádiónak nevezett valami ellen (a moderálás miatt csak így titulálom). Engem személy szerint legjobban az lázít, hogy a vezetés hatalmas piaci előnyének tudtában magasról tesz a hallgatókra: "Ha valamit hallani akartok, nektek jó lesz ez is!" elven. Pedig marketing szempontból alaptétel, hogy ha valamit felfuttatunk (márpedig a Gongot annak idején kemény, több éves munkával megkedveltették a hallgatókkal), azt nem hagyjuk pangni, hanem monopol helyzetben is tartjuk a színvonalat, felkészülve egy esetleges Rádió1-hez hasonló támadás ellen.

A belváros gyakorlatilag lefedetlen más adóval, még autóban is csak nehezen jönnek (nekem) az országos adók. Ennek két oka van: egyik, nemhivatalos, amit például Jimmernek nem kell magyarázni, a másik pedig, hogy egyszerűen távol vagyunk Kecskeméten az átjátszóktól. A városmagtól kijjebb azért van választék a Jazzytől kezdve az Aktívig, de a központban nekünk marad a szívás és a netrádiózás (nálam jelenleg a 104.6 RTL Berlin szól...).

A hihetetlen az egészben, hogy ezt a színvonaltalan szerzetet támogatták a regionális térnyerésben Solttól Bajáig. Remélem máshol már nem rondítanak bele a kulturált szórakozás színvonalába. A műsorvezetők többsége öreges adást szerkeszt (21 éves egyetemista vagyok, akinek (és kortársaimnak) nem erre lenne szükségünk, alternatíva pedig nincs), egy részének komoly logopédiai problémái vannak vagy éppen a beszédkészség hiányosságai miatt nem rádióba való. A zenei kínálat olyannyira kusza, hogy szvsz senkinek az igényét nem elégíti ki igazán (pl. amikor Máté Péter dal után gond nélkül betesznek egy top40-es r'n'b-t, ez nem jó sem az 50-es korosztálynak, sem a tinédzsereknek). A rádió arculatát meghatározó szignálok esetén ismét tapasztalható volt a hallgatók 101%-os semmibevétele, amikor a kettővel ezelőtti arculatot ismét előkukázták a HDD rejtekéről (pl. hír bed)... Rájöttek, hogy kéne frissítés, csak drága (vagy Isten tudja: a technikus véletlen betolt egy format C:-t, és a backup mappában csak a régi szignálok voltak :) ). A modern hallgatói tájékoztatás, márkaépítés sincs megszervezve. Gondolok itt a ma már elvárható Facebookos hallgatói kommunikációra, ami gyakorlatilag 0 Ft-ból megvalósítható és hihetetlen erő rejlik benne manapság (FB oldaluk van, csak épp pang, pedig marketing szempontból kiváló: olcsó, sokakhoz eljut és sokoldalú megoldást nyújt, az egyik legjobb reklám...). Nem használják ki az RDS lehetőségeit (mint Viktorék Félegyházán reklámoznak, dalinfóznak, stb, vagy a szegediek közlekedési infóknak).

Szegeden tanulok, Rádió88-on élek, és teljes egészében meg vagyok elégedve, még ha vannak is hiányosságok a túlzott zeneismétlés, mesterkélt arculat terén. Ettől függetlenül a 88 egy hallgatóorientált, szerethető rádió. Csakúgy, mint a haldokló Plusz, bár arra ritkán tekerek.

Úgy gondolom, egy ekkora városnak mint Kecskemét, nem lenne szabad megengedni, hogy az egyetlen rádiós médiuma egyrészt ne a városra koncentráló legyen, hanem mindenféle regionális elképzelésekkel butítsák a népet (bár az országban sajnos ez a tendencia, köszönhetően a R1-nek, Mária Rádiónak, Lánchidnak és Klubnak, lásd Veszprém), de ha már egy regionális rádió adott, legalább közvetítsen korszellemnek megfelelő színvonalat; példa van elég a környező megyékben.

Bocs, ha hosszú volt. Várom a pro-kontra reakciókat. :)
 #74861  Szerző: Ati7
 
Igen, tényleg menő volt, de mióta elvették a hely műsorokat, így semmi értelme az egésznek, itt helyben is kb. este 18:00-tól 18:10-ig van helyi hírek. Na attól a mentsváros műsortól meg föláll a szőr a hátamon, ha meghallom azonnal lövöm ki a rádió gombját, habár minta kevesebb lenne belőle, mostanában...
 #74768  Szerző: jimmer
 
ide jutottunk, és erről maguk a rádiók és vezetőik tehetnek. a rádió népnevelő hatású.. a gagyi zenéket (akár magyar akár külföldi) nem lett volna szabad engedni, mert ugye akkoriban még nem volt elterjedve az Internet, a youtube meg még csak halvány ötletszikra sem volt. Ha akkor nem kezdik el ezt az igénytelenséget sok rádiónál akkor lehetett volna valamilyen színvonalat tartani zenei téren. A műsorok már más kérdés, de valóban egy hálózatosodó megyei adónak nem feltétlen kellett volna sem a mulatós műsor, sem a csongrádiós kocsmaikívánságműsor és a korábban linkelt Erzsike féle "műsorvezetők". Az emberek régóta ugyanazok a befásult, ottragadt-leragadt 90-es évekbeli emberkék akik nem hajlandóak fejlődni. A Gongnál Faragó Miki és Csongrádi Tamás ér valamit a többiek háát.. Lehetne sokkal jobb is ez az adó, de ahhoz nagyon nagy változtatások kellenének. Most ha pl megjelenne Kecskeméten (pl a 97.7-en) a rádió 1, vagy valami fiatalosabb adó, akkor az nagyon nagyot kiharapna a mostani tortából hallgatói szinten.
 #74764  Szerző: PooLee
 
Ja, de tegyük hozzá, hogy akkoriban, sőt még előtte a Gong is elég "menő" rádió volt, amennyire emlékszem. Mármint tényleg jól összerakták, ütős, up-to-date hangzással. Akkoriban indult látványos (hallható) hanyatlásnak, amikor elkezdte a hálózatosodást. Elindultak ilyen kutyaszelídítő meg receptfelolvasós meg kitudjamilyen műsorok. Noha a telefonjuk állandóan csörög ezek alatt is, szóval fintorogva kell kijelentenem: lehet, hogy erre van igény...
 #74762  Szerző: PooLee
 
Kár, hogy anno elszúrta a Partner Rádió... valami kavarás volt, indulás előtt kiszállt a kitalálója, vagy nem tudom. De a lényeg, hogy nem úgy alakult, ahogy tervezték. Ennek ellenére egy kifejezetten egyedi és színvonalas rádió lett belőle (több neves színész vezetett ott műsort, de pl. Veres Dóri is, aki a rádiócafé egyik legjellegzetesebb hangja volt). Sajnos nem tudtam mindig figyelemmel követni, de egyszercsak megszűnt minden műsor (így az okát nem tudom), és ugyanaz a zenei lista szólt újra és újra sok-sok héten át. Nem akartam elhinni, hogy ilyen létezhet. Aztán egyszercsak újraindult. Lecserélődött a zenei lista, ám továbbra is ugyanaz ment újra és újra és újra. Ugyanabban a sorrendben. Még a szignálok is. Azóta sem értem. De ez már nem is volt az igazi. Aztán egyik napról a másikra a Juventus szólalt meg a frekin. A további történetét pedig már ismerjük. A lényeg: ha a Partner kicsit összeszedettebb lett volna, és nyomtak volna egy erős marketinget, lehetett volna belőle valami. Meg talán sosem előzi a Gongot, de akkora részt legalább szakíthatott volna mint a Plusz a 88-cal szemben Szegeden. Az egyik kedvenc rádiós jelenségem volt Magyarországon a Partner. Bár - mint írtam - a legelképesztőbb dolgokat is ők produkálták egyúttal.
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 51