RADIOSITE Fórum

  • 89.5 Music Fm

 #94767  Szerző: krisz83
 
mlaszlo írta: A 10-15 évvel ezelőtti helyzetet ne hasonlítsuk a maihoz. akkor teljesen más volt a rádiós piac. Most a Music FM előtt számos példa lenne, ami jól működött, nem kísérletezgetniük kellene, hanem valamelyikhez hasonló arculatot kialakítani. Teljesen felesleges a reggeli műsorból is állandóan részleteket adni, még a két nagy kereskedelmi is csak max. félperces részleteket ad be nagy ritkán, pedig nekik aztán tényleg a húzóműsoruk a Morning show, illetve a Bumeráng.
Ok, akkor hasonlítsuk a 2 évvel ezelőtti helyzetet a maihoz. A Class és a Neo mára szinte alig játszik azokból a számokból, amikkel kezdtek. Főleg a Neo. Itt arra céloztam, hogy a végleges zenei kínálat, válogatás nem fog az első hónapban kialakulni.
Az arculat kialakítás meg jó úton halad. A Rádió 1-nek is inkább a brandje erős és nem a zenei kínálata.
 #94766  Szerző: mlaszlo
 
krisz83 írta: Most már igen, de amikor elindultak, még a 100.3-on, akkor ott is ment az össze-visszaság.
1 hónap alatt semmi nem lesz tökéletes. Egyes rádióknak ez több mint két év alatt nem sikerült.
A Szilárd szerintem jó hétvégén, a Mák Katás konzerv Let's Go valóban felesleges, a Petrás extra 12-től viszont szerintem jó. A top 50 olyan amilyen. Kevés rádiónak élvezhető a sláger listája. Pl sztem a Rádió 1-é sem jobb, anno a Roxy-é is ugyan ilyen volt.
A 10-15 évvel ezelőtti helyzetet ne hasonlítsuk a maihoz. akkor teljesen más volt a rádiós piac. Most a Music FM előtt számos példa lenne, ami jól működött, nem kísérletezgetniük kellene, hanem valamelyikhez hasonló arculatot kialakítani. Teljesen felesleges a reggeli műsorból is állandóan részleteket adni, még a két nagy kereskedelmi is csak max. félperces részleteket ad be nagy ritkán, pedig nekik aztán tényleg a húzóműsoruk a Morning show, illetve a Bumeráng.
 #94765  Szerző: krisz83
 
mlaszlo írta: A Rádió1 kiszámíthatóbb, ha odakapcsolok, akkor tudom mit várhatok. Jobb a zenei szerkesztés is, hiába a sok ismétlés. A Music FM-en sokszor megy össze-vissza minden, mintha véletlenszerűen menne a lejátszó.
A hétvégén nem javítani kellene, hanem úgy ahogy van teljesen átalakítani. Fölösleges bent a műsorvezető, ha best of-ra épül a reggeli műsor. A konzerv programajánló értelmetlen, valamelyik nap egymás után ment le két külön megszólalás. A Top50-et nem tudom mi alapján állítják össze, de nem is ez a baj, hanem az egésznek semmi hangulata, megszólal néha a műsorvezető, de csak azért hogy mondjon valamit.
Most már igen, de amikor elindultak, még a 100.3-on, akkor ott is ment az össze-visszaság.
1 hónap alatt semmi nem lesz tökéletes. Egyes rádióknak ez több mint két év alatt nem sikerült.
A Szilárd szerintem jó hétvégén, a Mák Katás konzerv Let's Go valóban felesleges, a Petrás extra 12-től viszont szerintem jó. A top 50 olyan amilyen. Kevés rádiónak élvezhető a sláger listája. Pl sztem a Rádió 1-é sem jobb, anno a Roxy-é is ugyan ilyen volt.
 #94764  Szerző: mlaszlo
 
krisz83 írta: Azért az hogy nincsenek friss számok durva kijelentés. Az új Madonna dalt (Girl Gone Wild) előbb játszották mint bárki.
Játsszák a MIB 3 betét dalát, ami szintén friss, ott az új Jennifer Lopez, Pitbull - Dance Again az új Rihanna és az új Nicki Minaj.
Az egy hónap ünneplése főképp promóció. Adnak ajándék csomagot, és luxus szállodás kikapcsolódást is lehet nyerni, ami hallgatókat vonz.
Az agyon ismétlés a Rádió 1-nek is bejött. És itt azért kevesebb az ismétlés napi szinten mint a Rádió 1-en.
Amin még javítani kellene az a hétvégi sok, sok konzerv rendes összerakása, mert abban valóban sűrű az ismétlés.
A Rádió1 kiszámíthatóbb, ha odakapcsolok, akkor tudom mit várhatok. Jobb a zenei szerkesztés is, hiába a sok ismétlés. A Music FM-en sokszor megy össze-vissza minden, mintha véletlenszerűen menne a lejátszó.
A hétvégén nem javítani kellene, hanem úgy ahogy van teljesen átalakítani. Fölösleges bent a műsorvezető, ha best of-ra épül a reggeli műsor. A konzerv programajánló értelmetlen, valamelyik nap egymás után ment le két külön megszólalás. A Top50-et nem tudom mi alapján állítják össze, de nem is ez a baj, hanem az egésznek semmi hangulata, megszólal néha a műsorvezető, de csak azért hogy mondjon valamit.
 #94763  Szerző: Andrew5
 
Ezen olyan felesleges rágódni, hogy bejön vagy nem jön. Majd az idő megmutatja, kell legalább fél év 1 év hogy bármit is lehessen érdemben mondani arról, hogy kell e a népnek vagy sem. 8-)
 #94762  Szerző: krisz83
 
mlaszlo írta: Nem hiszem, inkább azért hallgathatják, mert nincs más. Ez a félig R1, félig Rise FM-Face irány teljesen zavaros, előszedtek 3-4 éves számokat, amiket agyonismételnek (pl. Holdviola), friss számokat nem is nagyon hallani rajta.
Most ünneplik az 1 hónapos fennállásukat, ezen mit kell ünnepelni? Majd esetleg az 1 éveset lehetne.
Azért az hogy nincsenek friss számok durva kijelentés. Az új Madonna dalt (Girl Gone Wild) előbb játszották mint bárki.
Játsszák a MIB 3 betét dalát, ami szintén friss, ott az új Jennifer Lopez, Pitbull - Dance Again az új Rihanna és az új Nicki Minaj.
Az egy hónap ünneplése főképp promóció. Adnak ajándék csomagot, és luxus szállodás kikapcsolódást is lehet nyerni, ami hallgatókat vonz.
Az agyon ismétlés a Rádió 1-nek is bejött. És itt azért kevesebb az ismétlés napi szinten mint a Rádió 1-en.
Amin még javítani kellene az a hétvégi sok, sok konzerv rendes összerakása, mert abban valóban sűrű az ismétlés.
 #94757  Szerző: mlaszlo
 
Sokol404 írta: ON: Legalább ÉLŐ-ben is hallhattam a Music FM zenei stílusát, hát nekem nem jön be; de az már az első fél percben kiderült, hogy a Rádyo Rász :lol: hallgatóira építenek. Nekik viszont biztos tetszik! :yeah:
Nem hiszem, inkább azért hallgathatják, mert nincs más. Ez a félig R1, félig Rise FM-Face irány teljesen zavaros, előszedtek 3-4 éves számokat, amiket agyonismételnek (pl. Holdviola), friss számokat nem is nagyon hallani rajta.
Most ünneplik az 1 hónapos fennállásukat, ezen mit kell ünnepelni? Majd esetleg az 1 éveset lehetne.
 #94745  Szerző: Sokol404
 
csokie írta:M6-os 125-ik km eddig oké volt, csak most veri a petőfi a 89.4ről...
A 2000-es évek 2. felében az ezen a frekvencián sugárzó Juvé pl. a Bács-Kiskun megyei Kiskunhalason és Kisszálláson -saját tapasztalataim szerint, így, átutazóban- már nem volt mindig fogható, azaz a Széchenyi-hegyi adó már nem biztosított állandó lefedettséget.

Viszont: nagyjából 2006-ig még egy 2000 Ft-os (piaci) autórádióval is lehetett fogni Kisszállás belterületén, arról nem is beszélve, hogy Kiskunhalason a legtöbb háztartásban is megtalálható szokásos kínai rádiós órával -annak rövidke huzalantennájával- szintén bejött a Juvé. És mindezt úgy, hogy Csávolyról a 89,4-en zavarta 6,3 kW-tal a Petőfi, míg "felülről" a 89,6-ról a Szabadkai Rádió szólt erőteljesen.
Persze, amikor még nem volt utóbbi frekin adás (~1998-ig), akkor még itt -a csávolyi adó közelsége ellenére is- ki lehetett forgatni, hogy legalább este szóljon. ;) De ez még a 810 kHz-es időszak idején volt. Nos: meg kell mondanom, akkoriban hihetetlen jó élmény volt, és igazi minőségnek számított áttekerni az FM-adásra, itt, Budapesttől 180 km-re!

Évek óta először, amióta a Music FM sugároz ezen a frekvencián, ismét -viszonylag jól- lehet fogni Kiskunhalason!

Most, nem akarok OFF-folni, de a Class FM megjelenése óta viszont a pécsi 105,5 sokkal "bátortalanabbul" szól... :csukottszem:

ON: Legalább ÉLŐ-ben is hallhattam a Music FM zenei stílusát, hát nekem nem jön be; de az már az első fél percben kiderült, hogy a Rádyo Rász :lol: hallgatóira építenek. Nekik viszont biztos tetszik! :yeah:
 #94712  Szerző: tomee
 
Azért akik korábban már hallgatták Harsányiékat és mondjuk Fittékémet, azoknak lehetett némi sejtése arról, hogy mégis mire számíthatnak. Zeneileg szintén, nem meglepő a R1 koppintás; ha az működött, akkor ez miért ne működhetne... Akiknek egyéni, személyre szabott igényeik vannak, azoknak ott a Youtube meg az MP3. Kár elvárni, hogy egy rádió majd valaha egyszer pont 100%-osan azt fogja nyújtani, amit az ember a nap 24 órájában elvárna tőle.
 #94706  Szerző: viktorio
 
Pasa írta:
viktorio írta:szerintem a Cool FM is veri ezt a rádiót...
Kár, hogy már az sem sugároz három hónapja.
már csak neten hallgatható.
  • 1
  • 483
  • 484
  • 485
  • 486
  • 487
  • 565