RADIOSITE Fórum

  • Spirit FM

 #196853  Szerző: p0tyi
 
https://444.hu/tldr/2022/07/06/sajat-me ... d-radiojat

Meglehetősen alapos cikk a 444 ellenére. Súlyos állítások vannak benne, amik történetesen igazak (2x15 nap kalózkodás, pl.). Ettől függetlenül én nem sírom vissza a Klubrádiót, meg egyébként szerintem mindenki így csinálta volna.

VISZONT kínzó kérdés: a mindig minden apróságba néha már-már nevetséges módon belekötő, végletekig kukacoskodó Media1-nek ezek vajon miért is nem szúrtak szemet? :)
 #196779  Szerző: p0tyi
 
Gratula, sok sikert!

Akkor most, hogy éles a szitu, már csak fel kéne építeni ezt a rádiót. Amit a helyükben tennék:
- Reggeli műsor nemcsak 7-9 közt, hanem 6-10 közt
- A Beszólónak így nem sok értelme van, viszont az ATV Fórummal karöltve (ahogy a konkurencia), lehetne belőle egy épkézláb phone-in show-t faragni. Én nem tartanám hülyeségnek Bolgár Úr leigazolását sem, nem azért, mert szőröstalpú komcsi vagyok, hanem azért, mert nála jobb nincs a szakmában. És az az ember lepipál mindenkit intelligenciában, a magyar nyelvet gyönyörűen műveli, és 0,1 mp-es reakcióidővel vág az esze. Mondjuk 3-6-ig délután, aminek az első részében menne képernyőn is.
- A napközi sávot (és az éjszakát) én zenei sávnak tartanám meg, ami kaphatna egy karaktert, mondjuk a Soft AC-t kellemes popzenével, az úgysincs még a budapesti rádiós piacon. Ilyenkor 4-5 órán át semmi magazin, csak hírek, esetleg egy műsorvezető. És ez a zenei karakter maradna a többi napszakban is, amikor zene szól a rádióban.*
- Puzsérék műsora jó úgy, ahogy van, kicsit korán kezdődik, 6-8 közé tenném.
- Este jöhetnek a magazinok, mondjuk este 8-11 közt. Bár még jobb lenne, ha a műsorsávnak állandó neve lenne, és azon belül rovatok lennének egyes tematikák szerint, nem pedig különálló műsorok, fontos a követhetőség és a kiszámíthatóság.

Továbbá:
- Fix műsorvezetőkkel lenne az igazi, nem napi cserével, kiemelt sávokban.
- Tévés műsorokat nem ismételnék, csak a Fórum menne TV-ben és rádióban egyaránt délután. A műsorajánlók, műsorarculatok nagyon bénák, a rádióarculat már sokkal jobb, mint induláskor, de még lehet azt is csiszolni.
- Kell egy normális weboldal, ez a mostani ezzel a sok reklámmal botrány.
- Egész napra ugyanaz a zenei formátum kellene, amit írtam is, mindenféle szélsőség nélkül (kortárs magyar tini rapet irtani)
- Jazlerrel nem lehet komolyan rádiózni.
- Komolyabb off air promó kell, és a "nagyváros hangját" is vagy lecserélném, vagy kiegészíteném valamivel, ami segít abban, hogy legyen hallgató is, ne csak frekvencia...


*: Nem teljesen evidens, ezt azért bátorítom, mert a napközi időszak a leginkább háttérrádiós időszak. Reggel és délután még csak-csak odafigyelnek (utazás alatt, ébredéskor) az emberek a tartalomra, de a munkahelyen garantáltan nem, ebben az idősávban max a nyugdíjasok. De ez nem a Klubrádió, 60+ célcsoporttal, és gondolom nem is akar ebbe belesodródni. Jobban járnak egy zenei rádiós műsorsávval itt, és ha olyan zenei arculat van, ami még nincs a piacon, akkor az eleve komoly selling point. Full-Service radio ennek a formátumnak a neve egyébként, ahol reggel-délután komolyabb, közéleti műsor megy, napközben csak zene, este pedig vagy zene, vagy magazinok. Talán a legközelebbi példa erre a kiváló romániai Digi FM, vagy a Radio Slovensko (SRO 1) Szlovákiában. Mindegyik hallgatottsága nagyon erős.
 #194601  Szerző: tvarculat95
 
Most Volt A Wham Last christmas kezdődik a karácsonyi szezon lassan a karácsonyi reklámok már most vannak a tévében :yes:
 #192404  Szerző: almos629
 
A "szar" szerintem még belefér, sok magyar popdalban benne van, mégsem bírságolják értük szét a rádiókat. Érdemes ezt a táblázatot tanulmányozni, valószínűleg az Nmhh is hasonló súlyozással bírálja el a káromkodásokat. ^^
 #192403  Szerző: homerhamm
 
nermalcat írta: 2021.05.17. 21:41 Ma délután belehallgattam, épp egy új halottpénz nóta indult el. Az első két sor:
"Voltam egyedül, jó szar volt."
Csak bele kéne hallgatni a zenékbe, mielőtt lejátszák őket... Egyébként az egész rádió kaotikusnak tűnik nekem, olyan átávés. :D
Most már tudom mi lesz a következő Halott Pénz zene a Petőfin. :D Meredirh Brooks, és a jöttem mint egy kbsztt hurrikán mellett elfér. :smoke:
 #192402  Szerző: djlacee
 
nermalcat írta: 2021.05.17. 21:41 Ma délután belehallgattam, épp egy új halottpénz nóta indult el. Az első két sor:
"Voltam egyedül, jó szar volt."
Csak bele kéne hallgatni a zenékbe, mielőtt lejátszák őket... Egyébként az egész rádió kaotikusnak tűnik nekem, olyan átávés. :D
De amúgy mi ezzel a baj?
 #192401  Szerző: nermalcat
 
Ma délután belehallgattam, épp egy új halottpénz nóta indult el. Az első két sor:
"Voltam egyedül, jó szar volt."
Csak bele kéne hallgatni a zenékbe, mielőtt lejátszák őket... Egyébként az egész rádió kaotikusnak tűnik nekem, olyan átávés. :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 33