RADIOSITE Fórum

  • Danubius Rádió, Youventus Rádió, BDPST Rock, Roxy Rádió

  • Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
 #199033  Szerző: tomee
 
p0tyi írta:Szerintem a tulajdonos sose hallgatta a Roxy Rádiót, csak hallomásból ismerte, és elképzelte, kb. milyen lenne ma. Hát, nem ilyen. De segítsünk: https://zoo.playtime.hu/roxyriado/index.html, itt van egy csomó felvétel a hajdani Roxyról.
Jó, de és ez 20 év után ugyanúgy működne? A mostani R1-nek sincs az égvilágon semmi köze már a 2003-as önmagához. Amúgy erre mondtam azt, hogy ehhez Karlo és Bárányék kellenének, hogy hangzásilag és zeneileg erre hasonlítson, mert már 2006-2011 között is kb. ennyi köze volt az eredetihez, mint ami most megy. Sokan szerintem még emlékeznek rá, hogy 2007 körül is már ezen ment a vita ezen a fórumon.

Mixműsorok meg stb. szempontból, ami ugye itt eleve nincs, mert nem a koncepció része: akik akkor dj-k voltak ott, már egészen más zenei stílust játszanak és tök máshol vannak. Yamina-t meg a többieket hallgatva meg nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem menne a fanyalgás...
 #199016  Szerző: tomee
 
Pár dolog ezzel kapcsolatban:

Arról volt szó, hogy mai mainstream zenék + Roxy klasszikusok lesznek, és semmi többről. Ha valaki hallgatta az eddigi Danubiust meg többi testvér rádiót, szerintem nagyjából tudta mire lehet számítani. Ez a Roxy kb. ötödik reinkarnációja, és ebből magán véleményem szerint a 2001-es Ibiza-house-os korszak volt a legjobb, de mindenki más vélekedhet erről másképp.

2023 van, felejtsük már el a Radio Deejay-t meg a korai Rise FM-et... A Radio Plus 7 évig ült a brand jogain, ha ők indították volna el analóg platformon, ennél ezerszer több megkötés szerint kellett volna működniük.

+ az átlag hallgatóknak fingja nincs róla, hogy milyen volt 20 évvel ezelőtt valójában az eredeti Roxy, csak arra emlékszik, hogy valami menő dolog volt. Saját tapasztalat, hogy ismerősi körben már egy ATB vagy Jakatta - American Dream i s "elvont fosnak" számít, szóval nagyjából ebből kell építkezni.
 #199012  Szerző: Milán
 
Általánosságban mondom, nem konkrétan erre a rádióra, hogy az online hallgatottsági adatokban sosem szabad hinni. Elég jó scriptek vannak már arra hogy a 0 hallgatóból 3000-et csinálj...
 #199005  Szerző: zoLee
 
Az igénytelen hallgatóknak úgy tűnik bejön.
A név varázsa.

Jelenleg 285en hallgatják az onlinestream.live-on keresztül, és az applikációt használókat még ha hozzáveszük, végülis bejött nekik.
Nulla belefektetett energiával.

Ez Magyarország, nem Németország, vagy Anglia :)
De említhetném akár Romániát is.

Zenei ízlése a hazai átlagembernek nincs.
Csak "szóljon valami" alapon hallgat rádiót.
Plusz itt a név is közrejátszik.
Mással nem tudom ezt magyarázni....

És ott van kontraként egy méltatlanul kevesek által hallgatott online rádió, a Radio Sense.
Kezdetek óta hallgatom, reggelente, esténként, plusz a live mixeket is.
Perfektül összerakott igényes (!!!) house zenei rádió.
Táncolható, pörgős, hangulatos zenék, semmi monotonitás.
És az onlinestream.live alapján hányan hallgatják?
10en, 20an.
Nagyon durva :(
Néha napján sikerül összegyűjteniük 50 hallgatót, de az a csúcs.
Sajnálom őket nagyon, pedig a live mixeken is látszik (live webcam stream), hogy mennyire lelkes, profi a csapat.
Nemtom' ennyi hallgatónak meddig éri meg fenntartani egy rádiót, még ha online formában is... Nekik drukkolok!

Ezt a "roxy"-ra keresztelt förmedvényt meg hagyjuk, mert csak felidegesítem magam rajta...
 #199002  Szerző: zenefalo
 
zoLee írta: 2023.05.01. 08:03 Csekkoltam a tracklistet.

Abból a pár órából, míg szólt :D

Lara Fabian - I will love again, 1999-ből.
Aztán valami Radics Gigi dal, majd Bagossy Brothers, és Whitney Houston.
A dalok közt pedig "Roxy - Csak mai zene" szignál.

Ez se nem mai, se nem Roxy.
Hahó, ez a Danubius!!!
(pont ezek a zenék szólnak ott is)

A "zeneszerkesztők" tudnak róla, hogy milyen dalok mennek éjfél óta?
Szóval ami a Danubiuson megy zenei választék, az megy a Roxyn is.

Hát gratulálok.
Ez eddig egy vicc.
A Roxy név sárba tiprása, megerőszakolása.

Valaki szóljon már nekik, hogy május 1 van, nem pedig április 1, bolondok napja :lool:

Hogy teljes legyen a katyvasz, kérem őket játszanak le egy pár zenét Bangó Margittól, Bódi Gusztitól, a Metallicától, a Korntól, Enyától, végül pedig Korda Gyuritól.
Attól lesz igazán "roxys" (nem)
:lool: :(
De nem adok tippeket, mert a végén még megteszik....
1 hónapja promózzák az indulást, de nem készültek fel arra, hogy már el kellett indulni :lool: Ez csak egy béta állapot, elég amatőr sajnos...
 #199001  Szerző: zoLee
 
Csekkoltam a tracklistet.

Abból a pár órából, míg szólt :D

Lara Fabian - I will love again, 1999-ből.
Aztán valami Radics Gigi dal, majd Bagossy Brothers, és Whitney Houston.
A dalok közt pedig "Roxy - Csak mai zene" szignál.

Ez se nem mai, se nem Roxy.
Hahó, ez a Danubius!!!
(pont ezek a zenék szólnak ott is)

A "zeneszerkesztők" tudnak róla, hogy milyen dalok mennek éjfél óta?
Szóval ami a Danubiuson megy zenei választék, az megy a Roxyn is.

Hát gratulálok.
Ez eddig egy vicc.
A Roxy név sárba tiprása, megerőszakolása.

Valaki szóljon már nekik, hogy május 1 van, nem pedig április 1, bolondok napja :lool:

Hogy teljes legyen a katyvasz, kérem őket játszanak le egy pár zenét Bangó Margittól, Bódi Gusztitól, a Metallicától, a Korntól, Enyától, végül pedig Korda Gyuritól.
Attól lesz igazán "roxys" (nem)
:lool: :(
De nem adok tippeket, mert a végén még megteszik....
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 24