RADIOSITE Fórum

  • Danubius Rádió, Youventus Rádió, BDPST Rock, Roxy Rádió

  • Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
Engedéllyel rendelkező online rádiók fóruma
 #190039  Szerző: Lion2005
 
A zene fasza, az on air és az off air arculat viszont lehetne sokkal markánsabb is.
 #190038  Szerző: potyi
 
A rádió nagyon jó, de a logo szerintem borzalmasan amatőr. Meg a weblapnak is egy vidám, szórakoztató rádió imázsát kéne tükröznie jó zenével, nem egy temetkezési vállalat stílusában, háttérben egy indokolatlan fetrengő p*nával. A branddel még bőven van teendő szerintem, érdemes lenne megbízni egy marketingügynökséget, de az "on air" rész közelít a kurvajóhoz.
 #190035  Szerző: ClassCredo
 
Az első nap hallgatottsági adatait látva egyelőre bejött az új név, hiszen eddig napközben amikor még nem volt meg a bejelentés, hogy Danubius Rádió néven folytatják február 1-jétől addig maximum 1000 egyidejű csatlakozás volt az OnlineStream adatai alapján, a bejelentés után ez a szám mérsékelten feljebb kúszott, de 1055 volt a legtöbb mért kapcsolódás.
Ma viszont minden eddigi csúcsukat megdöntötték és egészen 1577 egyidejű kapcsolódásig emelkedett a hallgatottságuk, ami ahhoz volt elég, hogy stabilan a tizedik leghallgatottabb rádióadó lettek az összes adó közül, az online rádiók versenyében pedig a harmadik legnépszerűbb csatorna lettek. Biztató, hogy a hallgatók stabilan és hosszú a Danubiust hallgatták, tehát nem csak pillanatokra ugrott meg a hallgatottság, hanem a nap egészében.
Ehhez a sikerhez az új néven kívül nagy valószínűséggel az is hozzájárult, hogy a legnépszerűbb, online rádiókat gyűjtő weboldalon (MyOnlineRádió) az első helyen található jelenleg a Danubius Rádió és az azonos tulajdonoshoz tartozó BDPST ROCK Rádió.
 #190030  Szerző: Béci09
 
Nonstop utolsó órája, Danubius indulása és első 20 perce: https://youtu.be/IF7rmAqrVzE

Az állomáshangok maradtak a régiek, ahogy a szlogen és a kickoff is, újdonság viszont a 9 (!) dalrészletet tartalmazó music menü. Az első óra playlistje alapján a zene elég jó, persze egy óra alapján nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.
 #189969  Szerző: Béci09
 
Örömmel látom, hogy itt is van "szóljon, hogy mi szóljon" jellegű kampány. Kétségtelenül jó dolog, ha a hallgatókat is megkérdezik, hogy mit hallgatnának szívesen. Én már küldtem is be listát. :)
 #189828  Szerző: Garfield
 
noartist írta: 2021.01.10. 14:38 Én hiszek abban, hogy a rádiózásnak (hagyományos és digitális formában is) van még jövője.
De amíg egyesek szerint az rendben van, hogy este 8-kor, egy mixműsorban arról kell beszélgetni, hogy ki mikor evett/szexelt utoljára, addig egyre több hallgató fogja azt mondani, hogy köszi, inkább előkapom a Spotify-t/Apple Musicot, stb, de erre az értelmetlen marhaságra nem vagyok kíváncsi. (Ez most nem a topik névadó rádiójára vonatkozik.)
Nincs rendben, de azt se felejtsd el, hogy ez a jelenség 21-24 óra között hatványozottan van jelen abban a bizonyos rádióban.
 #189825  Szerző: Glenn
 
noartist írta: 2021.01.10. 14:38De amíg egyesek szerint az rendben van, hogy este 8-kor, egy mixműsorban arról kell beszélgetni, hogy ki mikor evett/szexelt utoljára, addig egyre több hallgató fogja azt mondani, hogy köszi, inkább előkapom a Spotify-t/Apple Musicot, stb, de erre az értelmetlen marhaságra nem vagyok kíváncsi.
Egyetértek veled, de arra azért kíváncsi vagyok, hogy szerinted egy mixműsorban miről kéne beszélgetni?
Az én véleményem szerint semmiről, mert egy mix önmagában zenei mű, nem sok zene egymásutánja (jó esetben). Régen (2000 körül) rádióban és klubban is maximum tíz percenként volt talán egy-két mondatos szöveg a dj-től, ami egy épp megszólaló újdonsággal volt kapcsolatos és ez szerintem elég is lenne. Csak hát ugye azóta megváltozott a Médiatörvény és az előírások is, emiatt pedig el kell viselni ezt az életszerűtlen helyzetet. :(
 #189822  Szerző: noartist
 
Én hiszek abban, hogy a rádiózásnak (hagyományos és digitális formában is) van még jövője.

Lehet példálózni a streaming szolgáltatókkal, amelyek valóban tudnak sok okosságot, de nekem is van egy ezres nagyságrendű kedvelt zenei listám Spotify-on, mégis megunom néha, és inkább hallgatok valamilyen szerkesztett rádiót - a zenei ízlésemnek megfelelően.

A rádióknak sokkal több energiát kéne fektetniük abba, hogy valamivel felkeltsék a hallgatók figyelmét a szöveges tartalmaikkal. De amíg egyesek szerint az rendben van, hogy este 8-kor, egy mixműsorban arról kell beszélgetni, hogy ki mikor evett/szexelt utoljára, addig egyre több hallgató fogja azt mondani, hogy köszi, inkább előkapom a Spotify-t/Apple Musicot, stb, de erre az értelmetlen marhaságra nem vagyok kíváncsi. (Ez most nem a topik névadó rádiójára vonatkozik.)

Kellene némi kreatív energiát fektetni a rádiókba, hogy a hallgatók érdeklődjenek iránta, és várják az adott műsorszámot minden nap. Az internetes rádiókban is megvalósítható ez. Pont ez különböztetné meg leginkább a streamingtől: mert élet van benne.
 #189817  Szerző: Gyurii
 
Részben értek egyet veletek.
Az online rádióknak max. munkahelyen, vagy olyan tevékenység (pl. járművezetés) közben lenne létjogosultsága, ahol szóljon az amit szeretek, ne kelljen hozzá nyúlni, de néha legyen benne "élet".

Viszont továbbra is azt mondom aki online (mobilneten) szeret(ne) audiot hallgatni, az továbbra is Spotify/Deezer/Apple music stb. illetve podcast-eket fog hallgatni, nem pedig xy netrádiót...

Bár lehet én látom rosszul, de ahogy észreveszem azoknál az ismerősöknél, akik rendelkeznek nagyobb netcsomaggal, és ilyesmire igényük van, nem netrádióznak...
 #189803  Szerző: shadoe
 
Glenn írta: 2021.01.08. 19:43 Én a jövőről beszéltem, a Class FM meg erősen a múlt. Akkoriban lett jó a mobilnet fedettsége és ára is, tehát még nem volt elterjedt. Azóta változik a helyzet, legalább olyan jó a lefedettség, mint FM-en, egyszerűen használható telefonon, autóban, otthon, és egy 10 gigás csomag - ami netrádióra több mint elég - pár ezerért elérhető. Na és persze több tízezer netrádió létezik, magyarból is százával vannak, ezzel nem versenyezhet semmilyen más platform. Még a különböző szabályok és kvóták sem rontják az élvezhetőséget.
Ez a közeli jövő. :)
Ez így van, illetve kívánom is, hogy így legyen. Nézetem szerint ami a 70-es, 80-as években volt a rövidhullám, majd a 90-es években a parabolaantenna, azt tudja manapság az online rádió. Tudná a DAB+ is, ha lenne rá kilátás, de előbb fognak itt az emberek netrádiókat hallgatni, mint DAB+ozni.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24