RADIOSITE Fórum

• Ionoszférikus terjedések (ES)

#191728  Szerző: joe

Kovi02 írta:A 100,2-vel kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=_wj9yoJre4c
Kurt (török FMList editor) szerint se nem török,se nem azeri,szerinte grúz vagy örmény.
Szerintem ez egyáltalán nem grúz vagy örmény,sok vételem volt azokból az országokból és nekem egyikre se hasonlít.
Victor és Dmitry kizárták az ex.szovjet területeket, voltak kétségeim pl. (Radio Rossii helyi nyelven, GTRK Adygea és Vaynakh van a frekin) de a Rossii-k ellenőrzése után(van fent hanganyag) nagyon úgy tűnik,ez nem az RR,más meg nem sugároz helyi nyelven az orosz listák szerint.(amik azért általában pontosak)

Victor szerint Irán vagy Irak lehet, de ezek közül csak Irán északnyugati része esik terjedés irányba,ráadásul Afganisztán a legközelebbi adó 84°-98° ami még nincs kizárva.

Kissé zavarban vagyok :D
A nyelv nem perzsa, nem kurd és nem is arab...az tény, hogy nagyon rövid a felvétel...szerintem 65%, hogy azeri.

Egy másik megközelítés...2020.07.19. UTC 08:15:
Kép

Nálam 08:10 - 08:15 időszakban iráni adók jöttek. 94,1 RDS-sel, ez alapján Parsabad adóállomást azonosítottam. 100,3, 104,3 biztos, hogy perzsa ill. 106,3-on is jött egy zenét sugárzó adó...a 100 MHz feletti tartomány UTC 08:14 - 08:15-kor esett be, majd ezután eltűnt minden...

Ha feltételezzük, hogy azonos volt a visszaverődési pont, akkor azerbajdzsáni a vételed...kb. 2400km-ről...
(Poti, Borjomi is a jelölt terjedési irányba esik). Továbbá Oroszország európai részén UTC+3 az időzóna, úgy tudom, hogy ebben az időszakban a központi adás szól a R.Rossii hálózatán...ez egy csomó lehetőséget kizár...
Van a logodban pár orosz adó is krasznodári körzetből, akár egy dupla ugrással Türkmenisztán...másik frekvenciákon nincs értékelhető adás? - tudom 100,6 ill. 101,8-on szerbek üzemelnek...
100.200 Türkmenbaşy bal tk TR1 Watan Radio
100.700 Türkmenbaşy bal xx TR4 Owaz Radio
101.700 Türkmenbaşy bal tk TR2 Çar Tarapdan
 #191707  Szerző: Kovi02

A 100,2-vel kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=_wj9yoJre4c
Kurt (török FMList editor) szerint se nem török,se nem azeri,szerinte grúz vagy örmény.
Szerintem ez egyáltalán nem grúz vagy örmény,sok vételem volt azokból az országokból és nekem egyikre se hasonlít.
Victor és Dmitry kizárták az ex.szovjet területeket, voltak kétségeim pl. (Radio Rossii helyi nyelven, GTRK Adygea és Vaynakh van a frekin) de a Rossii-k ellenőrzése után(van fent hanganyag) nagyon úgy tűnik,ez nem az RR,más meg nem sugároz helyi nyelven az orosz listák szerint.(amik azért általában pontosak)

Victor szerint Irán vagy Irak lehet, de ezek közül csak Irán északnyugati része esik terjedés irányba,ráadásul Afganisztán a legközelebbi adó 84°-98° ami még nincs kizárva.

Kissé zavarban vagyok :D
 #191457  Szerző: joe

LuciFerko írta:Milyen frekin vetted?
97,7 MHz-en...egy orosz DX-er bejegyzéséből azonosítottam...ő a 104,3-on vette és ezt írta a logba:
2020-05-23 0700 104.3 61e38/54n02 RUS-457100 Troitsk Radio Pace
PI logged: C080 PS logged: PaceFM_SMS_1057_[DATA]_[TIME]_Welcome_PaceFM_104.3Mhz_106.9Mhz_97.7Mhz
 #191453  Szerző: LuciFerko

joe írta: 2021.04.18. 10:37 ...erről a napról, egy nem listázott adó...

Kép

"Arcah Köztársaság" (Hegyi-Karabah) területén üzemel(ő/t) ? örmény nyelvű Radio Pace egyik adója...feltételezem a tavaly őszi összecsapások után a győztes azeri csapatok a rádiót elhallgattatták, mert a weboldala sem érhető el...
http://www.pace.nk.am – Pace TV & radio
Milyen frekin vetted?
 #191452  Szerző: LuciFerko

Van még egy ötletem a 100.2-re! A "Kunel Radiosy"-nak is van adója a frekin, és a tatár nyelv is a török nyelvcsaládból való.
 #191444  Szerző: joe

...erről a napról, egy nem listázott adó...

Kép

"Arcah Köztársaság" (Hegyi-Karabah) területén üzemel(ő/t) ? örmény nyelvű Radio Pace egyik adója...feltételezem a tavaly őszi összecsapások után a győztes azeri csapatok a rádiót elhallgattatták, mert a weboldala sem érhető el...
http://www.pace.nk.am – Pace TV & radio
 #191443  Szerző: Kovi02

joe írta: 2021.04.18. 10:06
Kovi02 írta:105,1-en " RDS " "FFFF" RDS adatok jöttek le
Bármi lehet...nem ezen a frekvencián (nálam ezen a helyi Bartók szól), de PI: FFFF kóddal vettem UR1-et, Radio Rossii-t, ill. Radio MIR-t is...feltételezem, hogy egyes adóberendezéseknél ez egy gyári érték, adót beüzemelték, de az RDS beállítással nem foglalkoztak...bármi lehet...
Kovi02 írta:Neked vannak felvételeid arról a napról?
07.19...vasárnap volt, de 10 óra utáni időszakból alig vannak felvételeim, azok is csak a sáv "aljáról"...vagy engem már átugrott a terjedés, vagy más programom volt...
Ez a terjedés volt olyan rövid vételtávot nézve,hogy még ez is elképzelhető. :D

Amúgy találtam még egy nem listázott ukránt, a 88,6 Armiya FM (ID //89) Lysychanskból.
 #191442  Szerző: joe

Kovi02 írta:105,1-en " RDS " "FFFF" RDS adatok jöttek le
Bármi lehet...nem ezen a frekvencián (nálam ezen a helyi Bartók szól), de PI: FFFF kóddal vettem UR1-et, Radio Rossii-t, ill. Radio MIR-t is...feltételezem, hogy egyes adóberendezéseknél ez egy gyári érték, adót beüzemelték, de az RDS beállítással nem foglalkoztak...bármi lehet...
Kovi02 írta:Neked vannak felvételeid arról a napról?
07.19...vasárnap volt, de 10 óra utáni időszakból alig vannak felvételeim, azok is csak a sáv "aljáról"...vagy engem már átugrott a terjedés, vagy más programom volt...
 #191438  Szerző: Kovi02

joe írta: 2021.04.17. 19:36 Igen, török szót ezért tettem idézőjelbe...sajnos a felvétel nagyon rövid, így nehéz összehasonlítani különböző nyelvekkel. Van még egy ötletem, csecsen nyelvű...GTRK Vainakh-nak van egy adója a frekvencián...ez a nyelv nem tartozik a török nyelvek közé...érdemes meghallgatni: https://youtu.be/sdVqI-JR2Gk - ez a videó is érdekes, igazi kultúra keveredés - mecset mellett "karácsonyi" vásár, fenyő szimbólummal...a poszt szovjet, de muzulmán vallású területeken ezt újévi fának nevezik... :D

A többi orosz/ukrán vételre nem igazán tudok mit mondani...tudok találgatni, hogy orosz vagy ukrán lehet, de néha ez sem egyértelmű...
Talán ez az eddigi legjobb ötlet amit erre hallottam,köszönöm :D Nem ismersz véletlenül egy csecsen DX-ert akinek elküldhetném a felvételt? :lool: :lool: :lool:

Ezen az orosz/ukrán válogatáson átmentem még egyszer,és megpróbáltam a korábbi felvételekkel összehasonlítani,jutottam is némi eredményre néhány adóval, pl. 104,8 = 105,4 Radio Rossii ID-t hallottam, pár perccel később ugyanott már az ukrán Russkoje Radio szólt, a 105,9 = 101,9 pedig Radio Format a 102,3 UR1.

Eközben beesett a 105,1-en talán az eddigi kedvenc nem líbiai UNID vételem RDS-sel: 105,1-en " RDS " "FFFF" RDS adatok jöttek le,sajnos a zenei tartalomból nem tudtam megállapítani,melyik adót veszem.

Volt pár más FMListen nem listázott is, 88,0 Golos Donbasu , 92,4 UR1 95,8 UR2 Bakhmutivka telephelyről, 104,3 Radio Roks Kryvyh Rivből, 103,1 Radio Romantika az általad is említett 100,2 Svoe Radio mellett.

Neked vannak felvételeid arról a napról?
 #191437  Szerző: joe

Igen, török szót ezért tettem idézőjelbe...sajnos a felvétel nagyon rövid, így nehéz összehasonlítani különböző nyelvekkel. Van még egy ötletem, csecsen nyelvű...GTRK Vainakh-nak van egy adója a frekvencián...ez a nyelv nem tartozik a török nyelvek közé...érdemes meghallgatni: https://youtu.be/sdVqI-JR2Gk - ez a videó is érdekes, igazi kultúra keveredés - mecset mellett "karácsonyi" vásár, fenyő szimbólummal...a poszt szovjet, de muzulmán vallású területeken ezt újévi fának nevezik... :D

A többi orosz/ukrán vételre nem igazán tudok mit mondani...tudok találgatni, hogy orosz vagy ukrán lehet, de néha ez sem egyértelmű...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 536