RADIOSITE Fórum

  • Ionoszférikus terjedések (ES)

 #196755  Szerző: rulek
 
Ma 18 órakor Békés megyében sok Francia, Spanyol, Olasz adó jött , de rövid ideig voltak hallgathatók, RDS nélkül.
 #196665  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2022.05.24. 21:43 Pár napja egy rövid ugrást sikerült megfigyelni...mindössze 901 km volt a vételi távolság - Istanbul K.Camlica adóállomás volt vehető magas jelszinttel (tőlem 9km-re lévő helyi adók jelszintjével voltak vehetők a török állomások). Mit a spektrum képen is látszik, ott 0,2 MHz-enként ki van osztva a sáv...
Kép
Szép vételek :D
Amúgy a rövidebb ugrások jellemzője általában az,hogy rövid ideig de akkor nagyon erősen esnek be az adók,ezt tavaly többször megfigyeltem olasz adóknál
 #196652  Szerző: shadoe
 
joe írta: 2022.05.24. 21:43 Pár napja egy rövid ugrást sikerült megfigyelni...mindössze 901 km volt a vételi távolság - Istanbul K.Camlica adóállomás volt vehető magas jelszinttel (tőlem 9km-re lévő helyi adók jelszintjével voltak vehetők a török állomások). Mit a spektrum képen is látszik, ott 0,2 MHz-enként ki van osztva a sáv...
Kép
Ha ez szombat délután 16-17 óra között volt, akkor jelzem, hasonlót én is vehettem, mert kb. egy órán át jöttek itt vagy török, vagy arab, de fogjuk rá, közel-keleti adók, tehát onnan biztos, hogy volt egy erősebb terjedés (nálam szerintem az első komolyabb idei).
 #196650  Szerző: joe
 
Pár napja egy rövid ugrást sikerült megfigyelni...mindössze 901 km volt a vételi távolság - Istanbul K.Camlica adóállomás volt vehető magas jelszinttel (tőlem 9km-re lévő helyi adók jelszintjével voltak vehetők a török állomások). Mit a spektrum képen is látszik, ott 0,2 MHz-enként ki van osztva a sáv...
Kép
 #196628  Szerző: Kovi02
 
joe írta: 2022.05.22. 20:23 Itt keleten "gyenge" volt...jelszint nem volt alacsony, de egyszerre jött a teljes Nyugat-Európa...minden mindent zavart... ;)
Itt meg nyugatról olyan zavarom lett az elmúlt hetekben hogy abból az irányból alig szólt valami. :(

Mondjuk 2022-ben nem lesz olyan sok újdonság az eddigi terjedéseket elnézve. Ha van valami,akkor az is gyengén a sáv alján,1-2 alkalommal volt hosszabb ideig tartó terjedés a sáv tetejéig,de ezek is alig tartanak ki egy óránál tovább.
 #196622  Szerző: joe
 
Itt keleten "gyenge" volt...jelszint nem volt alacsony, de egyszerre jött a teljes Nyugat-Európa...minden mindent zavart... ;)
 #196620  Szerző: Sszilu
 
Ma megfogtam az első kínai FM adómat. China FM 92,9 Madrid. :chinese: ^^
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 552