RADIOSITE Fórum

  • DAB-DX

 #185037  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: 2019.09.15. 22:00
Kovi02 írta: 2019.09.15. 20:09 Az újvidéki DAB+ hirtelen nagyon erős lett itt,a kültéri vétel V polárban a 100%-os jelszint környékén mozog,valószínű polaritásváltás és teljesítményemelés volt. Beltéren is sokkal erősebb lett,sokkal könnyebb behozni,bár itt nem tökéletes a vétel.(olyan erős kb. mint a Crveni Cot-ról adó Play)
H-ban mit mutat? Elvileg Újvidék V-ben ad, Ovcar pedig H-ban, de vajon Kikinda és más adók bekapcsolhattak? Öttevényen csak H-ban fogom a 12B-n az ETV-t. Jó lenne tudni, mi a helyzet.
Köszi a választ előre is!
A szerb fórumon azt írják,Szabadka kapcsolt be,de szerintem nem,Kiskunhalason már alig jön a 11B. Itthon csak a kültéri vétel jó,de beltéren már sokkal gyengébb. Ha Szabadka menne,még antenna nélkül is 100%-os jelerősség lenne.
Szerintem Újvidék teljesítményét megemelték,mert így kb. olyan erős mint az ottani FM adók,és bekapcsoltak még valahol a Vajdaságban egy másik,kisebb teljesítményű adót(Zombor,vagy Kikinda,?) H-ban. A szerb fórumon is csak a Vajdaság északi részét írják.
 #185032  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2019.09.15. 20:09 Az újvidéki DAB+ hirtelen nagyon erős lett itt,a kültéri vétel V polárban a 100%-os jelszint környékén mozog,valószínű polaritásváltás és teljesítményemelés volt. Beltéren is sokkal erősebb lett,sokkal könnyebb behozni,bár itt nem tökéletes a vétel.(olyan erős kb. mint a Crveni Cot-ról adó Play)
H-ban mit mutat? Elvileg Újvidék V-ben ad, Ovcar pedig H-ban, de vajon Kikinda és más adók bekapcsolhattak? Öttevényen csak H-ban fogom a 12B-n az ETV-t. Jó lenne tudni, mi a helyzet.
Köszi a választ előre is!
 #185025  Szerző: Kovi02
 
Az újvidéki DAB+ hirtelen nagyon erős lett itt,a kültéri vétel V polárban a 100%-os jelszint környékén mozog,valószínű polaritásváltás és teljesítményemelés volt. Beltéren is sokkal erősebb lett,sokkal könnyebb behozni,bár itt nem tökéletes a vétel.(olyan erős kb. mint a Crveni Cot-ról adó Play)
 #184542  Szerző: Kovi02
 
A horvát DAB+-ról lekerült a Soft AC formatú Laganini.
 #184349  Szerző: Kovi02
 
zsofi75 írta: 2019.07.26. 15:19 Sziasztok!Reggel megtréfált a DAB mert azt hittem Belgrádot sikerült megfogni,de aztán megnéztem 11B Újvidék, H polár elég nagy tererovel szólt,de aztán szép lassan elment a jel.Remelem nemsokára nem csak három adó fog a multiplexben helyet kapni.
A szerb fórumon régebben olvastam,hogy idénre szeretnék lefedni az egész észak-déli autópályát,és nemsokára lesz pályázat a 16 helyre a MUX-ban. Most lemegy a TV majd a rádiós országos pályázat,utána szerintem rögtön jön a DAB is. (pl. TDI-nek vagy a Signal-nak örülnék)
 #184347  Szerző: zsofi75
 
Sziasztok!Reggel megtréfált a DAB mert azt hittem Belgrádot sikerült megfogni,de aztán megnéztem 11B Újvidék, H polár elég nagy tererovel szólt,de aztán szép lassan elment a jel.Remelem nemsokára nem csak három adó fog a multiplexben helyet kapni.
 #184340  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta: 2019.07.25. 21:43
Kovi02 írta: 2019.07.25. 18:14 Újraindult az újvidéki DAB a 11B-n,itthon kültéri stabil vétel sincs az adóról,állandóan ingadozik a jelszint. Az újvidéki FM adókhoz képest lényegesen gyengébb,szerintem vagy nem a Crveni Cotról szól,vagy csak nagyon kicsi a teljesítmény. Ugyanúgy a Radio Beograd 1,Radio Beograd 2,és a Radio 202 programok mennek,mint a belgrádi 11A-n.
Öttevényen gyengén most is jön, nagyon ingadozik, de időről időre pár percre meg is szólal.

11B-H, Crveni Cot, 10 kW, kb. 335 km:
Kép
Ránéztem megint az újvidéki adóra,most már itt is egész jól szól,kb. 40-60 közötti signal level értékkel,beltéren is jön foltokban.
 #184337  Szerző: Sszilu
 
Kovi02 írta: 2019.07.25. 18:14 Újraindult az újvidéki DAB a 11B-n,itthon kültéri stabil vétel sincs az adóról,állandóan ingadozik a jelszint. Az újvidéki FM adókhoz képest lényegesen gyengébb,szerintem vagy nem a Crveni Cotról szól,vagy csak nagyon kicsi a teljesítmény. Ugyanúgy a Radio Beograd 1,Radio Beograd 2,és a Radio 202 programok mennek,mint a belgrádi 11A-n.
Öttevényen gyengén most is jön, nagyon ingadozik, de időről időre pár percre meg is szólal.
11B-H, Crveni Cot, 10 kW, kb. 335 km:
Kép
 #184335  Szerző: Kovi02
 
Újraindult az újvidéki DAB a 11B-n,itthon kültéri stabil vétel sincs az adóról,állandóan ingadozik a jelszint. Az újvidéki FM adókhoz képest lényegesen gyengébb,szerintem vagy nem a Crveni Cotról szól,vagy csak nagyon kicsi a teljesítmény. Ugyanúgy a Radio Beograd 1,Radio Beograd 2,és a Radio 202 programok mennek,mint a belgrádi 11A-n.
 #183785  Szerző: Sszilu
 
zsofi75 írta: 2019.06.15. 15:14 Sziasztok! Ma a reggeli óráktól kezdve,nagyon jó volt a terjedés. Sikerült megfognom az Osztrák DAB adast a következő frekvenciákon:
11C Wien ,5D Wien,8A Graz. Ezek az adók nagy tererovel voltak jelen,kivétel a 11C ,az nem sok ideig volt itt.Sikerult meg Szlovénia 10D adoit venni ,ezek is nagyon nagy tererovel jöttek.Itt volt még a Szlovák DAB , 10B,12A, a Horvát adók is gyönyörűen jöttek Zágráb,és Belje .Szép kis terjedés volt,meg is lepődtem azon,hogy kb 10:30ig jottek is szépen.Ami számomra még érdekes volt sikerült a Cseh DAB vétele is a 12D-n.Ezt azonban éppen sikerült letarolni ,nem sokkal utánna sajnos elment a jel,de azért bele bírtam fulelni a programcsomagba.
Szia!
Gratulálok az osztrák, szlovén, horvát vételekhez, és külön a cseh 12D-hez is, mert azt még itt, a Kisalföldön is gyötrelmes elérni!
Üdv.: Szilárd
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19