RADIOSITE Fórum

  • TV-DX

 #6140  Szerző: joe
 
Zsolt írta:Nem nagyon találtam megfelelő témát, így itt kérnék segítséget.
Adott egy bejövő kábeltv jel és egy Antenna Digital rendszer, ezeket szeretném közösíteni.
Az AM fej sonder sávra kever le (kb. 340-410 MHz között), ám a kábeltv-n szintén találhatóak csatornák ezen a sávon, ezért egy-két csatornán interferencia keletkezik. Hogy tudnám megoldani, hogy a kábeltv jele ne zavarja az AD-t, de a a kábelen lévő többi UHF és VHF csatornák rajta (tehát a sonder-eket leszűrőm) legyenek a rendszeren? A neten nem találtam semmilyen használható közösítő-szűrőt és lyukszűrőt sem, ha valaki tudna mutatni egy kapcsolást lyukszűrőre azt megköszönném.
Kapcsolás létezik, mivel a kábelTVsek is hasonlókat használnak a különböző programcsomagok előállítására, de a szűrő pontos behangolást igényel (12 db LC rezgőkör együttes hangolása), ezért megfelelő műszerezettség (sávban működő wobler) nélkül házilag nem építhető meg...talán ezért sem találtál a neten ilyen kapcsirajzot. Joe
http://www.ereltronik.hu/termekek/szurok/BSF/BSF.htm
 #5581  Szerző: Zsolt
 
Nem nagyon találtam megfelelő témát, így itt kérnék segítséget.
Adott egy bejövő kábeltv jel és egy Antenna Digital rendszer, ezeket szeretném közösíteni.
Az AM fej sonder sávra kever le (kb. 340-410 MHz között), ám a kábeltv-n szintén találhatóak csatornák ezen a sávon, ezért egy-két csatornán interferencia keletkezik. Hogy tudnám megoldani, hogy a kábeltv jele ne zavarja az AD-t, de a a kábelen lévő többi UHF és VHF csatornák rajta (tehát a sonder-eket leszűrőm) legyenek a rendszeren? A neten nem találtam semmilyen használható közösítő-szűrőt és lyukszűrőt sem, ha valaki tudna mutatni egy kapcsolást lyukszűrőre azt megköszönném.
 #2319  Szerző: szael
 
akkor van remény... de már meg vége a szezonnak...
 #2318  Szerző: LuciFerko
 
Olaszoknál, spanyoloknál, ruszkiknál, araboknál, mongólia, kazahsztán, türkmenisztán... :)
 #2314  Szerző: szael
 
Olyanra gondolok, amit az ionoszféra ide le tud tükrözni, olyan 1200-tól 3000 km-ig terjedő gyűrűben.
Tehát van-e svéd, norvég, spanyol, arabok, mert gondolom, a fejlődéssel megszűntek a sugárzások ebben a sávban (csak az OIRT 1-5 és CCIR 2-4-re gondolok).
 #2313  Szerző: LuciFerko
 
van még! Csehország, Ukrajna, Moldávia meg románoknál is van!
 #2310  Szerző: szael
 
Sziasztok, most 35 vagyok és kb. 6-7 évesen már felfedeztem a TV-DX-et, még azt sem tudtam, mi az a "Sverige" csak hogy elég gyakran, de azért nem mindig ott van a sáv elején... Aztán nagymamámtól kérdeztem meg, mit jelent és így lassan leesett a tantusz. Csodának tartottam sokáig az egészet, mignem rátaláltam Hajdu Mihály könyvére.

Nálam is a mőholdazás vetett véget a DX-nek, no meg, hogy apám fóliasátrat csinált a szép nagy DX-antennámból, amit én csináltam. :)

Mit gondoltok, van még egy pár adó, ami sugároz VHF I-en, vagy nem érdemes újabb antennát csinálnom?
 #492  Szerző: Pasa
 
Szomorú voltam most pár napig. Zamárdiban nyoma sem volt az ORF adóinak, pedig régen nyaraláskor mindig eredményesen vadásztam rájuk főleg az UHF-en. Fene vigye a DVB-T-t! Jövőre kell vennem egy hordozható vevőt. :cry:
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79