RADIOSITE Fórum

  • Magyar adások vétele külföldön

 #149834  Szerző: djlacee
 
Pasa írta:
Kovi02 írta:Amúgy számomra -Bp után- nagyon meglepő volt,hogy kb. ugyanannyi frekvencián sokkal több olyan adó volt ami elnyerte a tetszésemet(KRONEHIT, OE24 , OE3, 88,6 BGL, ENERGY),míg Bp. n van 5 zenei adó (Jazzy,Juventus,Class FM, Music FM,MR2) ,és számomra mindegyik egy hallgathatatlan :vomit: (de legalább a 105,9 megüresedésével van ott Europa2.
Hát igen, ezt hívják egyéni ízlésnek. Ha Bécsben nincs Jazzy, Juventus és Petőfi jellegű adás, akkor az úgy számomra :vomit: ...
LoungeFM, Arabella, FM4. Szívesen.
 #149831  Szerző: Glenn
 
Kovi02 írta:Amúgy számomra -Bp után- nagyon meglepő volt,hogy kb. ugyanannyi frekvencián sokkal több olyan adó volt ami elnyerte a tetszésemet(KRONEHIT, OE24 , OE3, 88,6 BGL, ENERGY),míg Bp. n van 5 zenei adó (Jazzy,Juventus,Class FM, Music FM,MR2) ,és számomra mindegyik egy hallgathatatlan :vomit: (de legalább a 105,9 megüresedésével van ott Europa2.
Hát igen, ezt hívják egyéni ízlésnek. Ha Bécsben nincs Jazzy, Juventus és Petőfi jellegű adás, akkor az úgy számomra :vomit: ...
 #149814  Szerző: djlacee
 
Közben a LoungeFM átköltözött a 102.1-re
 #149813  Szerző: Kovi02
 
Nemrég (vagy 1 hónapja :) ) Bécsben jártam,így tudtam tesztelni a magyar adások vételét kint(azért írom ilyen "későn",mivel csak most lett meg a papír,amire jegyzeteltem)

MR2:
osztrák határt átlépve: 99,5: tökéletes,karcmentes RDS
93,1: gyenge
93,9: sehogy

Nap: 94,1 tökéletes,RDS

KDR: 99,7 stereo,RDS nélkül

Bécs fele,kb a határ után félúton:

MKR: 104,6 tökéletes,RDS

MR 2: 99,5 mono
93,1 sehogy
93,9 gyenge

Nap: gyenge

Class 102,0 stabil stereo,RDS nélkül

Bécsben:

MR2: 93,9 RDS :shock: (az -ORANGE- nak a belvárosban se volt stabil vétele)
99,5 RDS (LoungeFM is mintha jött volna ott)

MR1: 96,8 RDS

Class FM: 102,0 stabil mono

Amúgy számomra -Bp után- nagyon meglepő volt,hogy kb. ugyanannyi frekvencián sokkal több olyan adó volt ami elnyerte a tetszésemet(KRONEHIT, OE24 , OE3, 88,6 BGL, ENERGY),míg Bp. n van 5 zenei adó (Jazzy,Juventus,Class FM, Music FM,MR2) ,és számomra mindegyik egy hallgathatatlan :vomit: (de legalább a 105,9 megüresedésével van ott Europa2 :) )
 #64020  Szerző: Jani
 
FM 89.2-n? Mert az nekem is megvolt nyáron.


Nekem volt több frekin is. :)
 #63882  Szerző: csokie
 
csabyke írta:
Jani írta:
djlacee írta:ES ?
Igen az.
A finn úriember tudta már fogni a Roxyt és a Hajó rádiót is.A vételeket rögzitette. :) Menj rá az általa linkelt oldalra.A"recordings" feliratra klikkelj,ott megtalálod a gyűjteményét. :yes:
Magyarországon már én is fogtam a Finn állami rádió 1-es csatornáját (YLE YKSI) :)
FM 89.2-n? Mert az nekem is megvolt nyáron. :)
 #63852  Szerző: csabyke
 
Jani írta:
djlacee írta:ES ?
Igen az.
A finn úriember tudta már fogni a Roxyt és a Hajó rádiót is.A vételeket rögzitette. :) Menj rá az általa linkelt oldalra.A"recordings" feliratra klikkelj,ott megtalálod a gyűjteményét. :yes:
Magyarországon már én is fogtam a Finn állami rádió 1-es csatornáját (YLE YKSI) :)
 #61729  Szerző: Ati7
 
WoW!
Kossuth Cipruson?!
Szép.
:yes:
 #61653  Szerző: chab7
 
Így már off ebben a témában és sajnos feljegyzéseket nem készítettem egyéb vételekről így részletesebben nem tudok beszámolni de pár alkalommal esténként a Kossuth befogásán kívül FM DX-eltem.
A szigeten levő görög rádiókon kívül be lehetett fogni török adásokat elég jól mivel északi részén voltunk a szigetnek, és sikerült pár héber illetve arab adást is fogni a közel-kelet irányából (sajnos már nem emlékszem melyek voltak.)
 #61648  Szerző: LuciFerko
 
chab7 írta:Március folyamán volt szerencsém a testvéremet meglátogatni Cipruson.
Esténkénti elfoglaltságom a frekik vadászata volt a Sangeannal.
540-en jött is minden este tisztán a Kossuth ;) Sötétedés közeledtével kint a teraszon,majd később már bent a lakásban is. Így tudtam hallgatni híreket itthonról.
picit részletesebb beszámolót írhatnál az ottani viszonyokról :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9