RADIOSITE Fórum

  • SAT-DX

 #171733  Szerző: altermanus
 
más:
Előfordulhat az, hogy egy műholdról, ugyan azzal az antennával, LBN fejjel, vevőegységgel, 5 dB-vel jobban jön a jel a szomszédban, mint nálam? 10 méter a különbség.
Máshogyan feltéve a kérdést:
Előfordulhat műholdas vételnél térbeli reflexáció, mint ami a földi vételnél, lehet tapasztalni?
 #171732  Szerző: altermanus
 
djlacee írta:Halihó! Van valakinek tányéra, ami a Hotbird-re néz? Az egyik TP egy ideje gyengébben jön, amin két csatorna is van, amit nézni szoktam... Ez a 11642, meg tudná nézni valaki? Azt hittem, az a gond, hogy a szél elfújta a parabolámat, de nem, mert mozgattam, és minden más (ami le van tárolva) jól jön, ezt a TP-t kivéve, ahol gyengébb a jelszint.
nálam egy 60-as tányérral csak tiszta időben jön, de akkor is érzékeny vevőegységgel
 #169937  Szerző: djlacee
 
Halihó! Van valakinek tányéra, ami a Hotbird-re néz? Az egyik TP egy ideje gyengébben jön, amin két csatorna is van, amit nézni szoktam... Ez a 11642, meg tudná nézni valaki? Azt hittem, az a gond, hogy a szél elfújta a parabolámat, de nem, mert mozgattam, és minden más (ami le van tárolva) jól jön, ezt a TP-t kivéve, ahol gyengébb a jelszint.
 #162162  Szerző: rulek
 
Eleken Békés megye/ 120 cm " kecskeméti" antennával nagyon jól jön a 16 fok. A román tv magyar nyelvű adásait szoktam nézni, néha a horvát és szlovén tv-t. Nagyon ritkán kinyitjék a kódolt Pink tv adásait pár napig. Hála Isten itt kevés arab van, nem úgy mint a 13 fokon, ott csak a magyar nyelvű Euronews- t nézem mert csak ott van magyarul.
 #162111  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:
csadam írta:
Kovi02 írta:Milyen tányér kellene a vételéhez? Itthon van a vételéhez minden,csak épp egy tányér nincs hozzá(EUTELSAT 16A)
Nálam, a Nyugat-Dunántúlon egy 68-as ellipszis alakú tükörrel simán jött.
Valaki egy kb. ekkora tányérról tudna adni egy linket?
Digi ill. T-ré Home antennák ekkorák. Ha valaki lemondja a szolgáltatást, az antennát nem kérik vissza -> tele van a net velük.
http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=parabola
Esetleg fel tudok ajánlani egy 110 cm-es Bozsér antennát - ezzel már bőven lesz időjárási tartalék is + vadászni is lehet vele "látóhatár szélén" lévő műholdakra... Joe
 #162110  Szerző: Kovi02
 
csadam írta:
Kovi02 írta:Milyen tányér kellene a vételéhez? Itthon van a vételéhez minden,csak épp egy tányér nincs hozzá(EUTELSAT 16A)
Nálam, a Nyugat-Dunántúlon egy 68-as ellipszis alakú tükörrel simán jött.
Valaki egy kb. ekkora tányérról tudna adni egy linket?
 #162093  Szerző: csadam
 
Kovi02 írta:Milyen tányér kellene a vételéhez? Itthon van a vételéhez minden,csak épp egy tányér nincs hozzá(EUTELSAT 16A)
Nálam, a Nyugat-Dunántúlon egy 68-as ellipszis alakú tükörrel simán jött.
 #162089  Szerző: Kovi02
 
Milyen tányér kellene a vételéhez? Itthon van a vételéhez minden,csak épp egy tányér nincs hozzá(EUTELSAT 16A)
 #162025  Szerző: Kovi02
 
joe írta:
Kovi02 írta:Eutelsat 16A műholdnak van valakitől vételi tapasztalata? Az 538 AM-es megszűnése után innen hallgatnám tovább.
Túl jó lesz a minősége...semmi DX élvezet nem lesz a vételben :D - http://www.eutelsat.com/en/satellites/t ... erage.html
Sajnos. :( De legalább lesz min hallgatni. (vagy beindítani egy helyi KH adóállomást 538 relével,-ha már ők nem tudják megoldani :( - )
 #162024  Szerző: joe
 
Kovi02 írta:Eutelsat 16A műholdnak van valakitől vételi tapasztalata? Az 538 AM-es megszűnése után innen hallgatnám tovább.
Túl jó lesz a minősége...semmi DX élvezet nem lesz a vételben :D - http://www.eutelsat.com/en/satellites/t ... erage.html