RADIOSITE Fórum

• AM-DX

#189472  Szerző: LuciFerko

A macedón 810 khz-el valami gond lehet. Sokkal gyengébb mint volt és tegnap este sem ment.
 #189452  Szerző: altermanus

Akkor nem érdeklődöm :)
A technikai részre majd még visszatérünk, de szerintem van itt annyi info, hogy összetudom hozni. :)
Köszönöm :)
 #189450  Szerző: frekivadasz

Nos, így már nem annyira egyértelmű a válasz, de nem tűnik életszerűnek egy ilyen rendszer üzemeltetésének engedélyhez kötése.
Persze ha nekiállnál hivatalos szervezeteknél érdeklődni, biztosan kitalálnának rá valami 'előnyös' konstrukciót :)
 #189449  Szerző: altermanus

frekivadasz írta: 2020.12.06. 21:54 1: Semmiféle engedély nem kell vételhez.

2: Más frekvenciatartományban működő eszközök antennái nem okoznak semmilyen zavart. Maguk a digitális eszközök (főként az olcsó kategória), valamint ezek árnyékolatlan kábelei már annál inkább.
De ha ezt kiteszem az internetre, ahhoz sem kell? (ez lett volna igazából a kérdésem)
 #189448  Szerző: frekivadasz

1: Semmiféle engedély nem kell vételhez.

2: Más frekvenciatartományban működő eszközök antennái nem okoznak semmilyen zavart. Maguk a digitális eszközök (főként az olcsó kategória), valamint ezek árnyékolatlan kábelei, kapcsolóüzemű tápjai már annál inkább.
 #189447  Szerző: altermanus

Sziasztok! Érdeklődöm.
Akarok beüzemelni egy SDR állomást, egyenlőre technikám nincs hozzá, nem is az lenne a kérdésem - az majd utána :D -, hanem inkább azt, hogy ezeket az interneten fellelhető SDR Hosszú-, közép- és rövidhullámú vevőket, valahol valamilyen állami szervtől nem kell engedélyt kérni?
Azért kérdezem, hogy erre nincs valami szabályozás, mert hátha kell hozzá valami engedély.
További kérdésem, hogy az működő UHF sávot vevő antennák és a és az itthoni wifi jel (három access point van a családi házban), mennyire zavarják be ezeket az eszközöket?
30kHz-30MHz-ig szeretném használni.
Egyenlőre ennyi kérdésem van.
 #189338  Szerző: LuciFerko

Glenn írta: 2020.12.02. 16:47
joe írta: 2020.12.01. 20:14 Jól hallom, hogy nem hallom...810kHz-en a macedón adó nem üzemel - a iráni és a skót adás keveredik a frekvencián. :)
Valami új dolog lehet, mert tegnapelőtt pont hallgattam picit és akkor még üzemelt. :shock:
Tavasszal is állt kb 1 hétig, gondolom karbantartás van. Nekem most Skót és szaúdi adás keveredik. :shock:
 #189333  Szerző: Glenn

joe írta: 2020.12.01. 20:14 Jól hallom, hogy nem hallom...810kHz-en a macedón adó nem üzemel - a iráni és a skót adás keveredik a frekvencián. :)
Valami új dolog lehet, mert tegnapelőtt pont hallgattam picit és akkor még üzemelt. :shock:
 #189317  Szerző: joe

Jól hallom, hogy nem hallom...810kHz-en a macedón adó nem üzemel - a iráni és a skót adás keveredik a frekvencián. :)
 #188825  Szerző: joe

benko5009 írta:
joe írta: 2020.10.19. 19:31 Ma úgy jön az 1242 kHz-en "Japán", hogy sztereó dekódert bekapcsolja... :D
Milyen antennát használsz középhullámra ?
https://pa0fri.home.xs4all.nl/Ant/Activ ... %20eng.htm - ebből vettem az ötletet, de saját erősítőt terveztem hozzá a fiókomban lévő alkatrészekből...

1242 kHz JOLF - Nippon Hōsō - Tokió
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 395