RADIOSITE Fórum

  • AM-DX

 #2863  Szerző: LuciFerko
 
Kép

itt a macedón adó, szerbül van hozzá leírás:
Srednite branovi poradi odbivanjeto od poniskite sloevi od jonosverata (po mal agol) ima pomalo pokrivanje no pomali se mrtvite zoni i se koristi za pokrivanje na eden kontinent kako na primer radio Skopje so svojot 1200KW predavatel koj se navoga na Ovce pole ima stolb visok 185,4 metri i e tocno pola od branovata dolzina i zasiluvanje na antenata od 1,6 pati efektivnost 94,5 pati i emituva na vo site pravci so efektivna sila od 1510 kW vo zavisnost od vertikalniot agol pod odredena propagacija noke signalot ja pokriva cela Evropa bliskiot istok i severna Afrika taka sto ima luge koi od centarot na London - 1900km go slusale Makedonskoto radio a pak drugi od Finska - 2300 km a jas od Burgas - Bugarija - 450 km vo 4:30 AM (sabajle) so 100% kvalitet na signal a pak vo vecernite casovi so dosta dobar kvalitet a vo ohrid ne se slusa poradi mrtvite zoni , zatoa tamo ima drug predavatel na druga frekfencija za radio Skopje koj e so jacina samo za eden grad
aki tudja fordítsa le 8-)
 #2857  Szerző: furijanos
 
Nekem is belepofáz az 1251-be valami arab,nem lehet kiforgatni.
 #2847  Szerző: Sokol404
 
Ezentúl készítek felvételeket is. Így olyan lesz a fórum, mint régen. ;)
 #2846  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:az 1251-et este full lenyomja az arab, kiforgatni se nagyon lehet :roll: az 1116-ba meg valamelyik olyasz RAI 1 ugat bele

amúgy most hallgatom a 252 khz-en az algériait, modern afrikai népzene megy :P
Barátom, meg vagyok rökönyödve. :o Nálam egész jól hallgatható mindkettő! 8-)

Azt próbáltad már, hogy csak a készülék ferritantennája fogja az adókat? Én úgy szoktam.
(A külső antenna által még több adó belezavar minden vételbe.)

A modern afrikai pop-ot szeretem, de a modern népzenét még nem ismerem. :D
 #2844  Szerző: LuciFerko
 
az 1251-et este full lenyomja az arab, kiforgatni se nagyon lehet :roll: az 1116-ba meg valamelyik olyasz RAI 1 ugat bele

amúgy most hallgatom a 252 khz-en az algériait, modern afrikai népzene megy :P
 #2842  Szerző: Sokol404
 
Néha kedvtelésből este nem az 540-en hallgatom a Kossuth-ot... ekkor vagy az 1116-ra tekerek, vagy az 1251-re.
Mindkettőn remekül szól (=nem brummos), de az 1116-on habár halkabb, mégse zavar bele "semmi" (halk arab muzsika azért van, de nem fédelget vele). Az 1251 az ellenkezője: hangosabb, erőteljesen visszhangzik, és néha tökéletesen elnyomják más adók (arab is).

Nálad?
 #2841  Szerző: LuciFerko
 
2003ban még Görögországba is szólt nappal
 #2840  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:Anno ki hallgatta az RRactual-t a 153 khz-en? Ahol most megy az Antena Satelor. Mert nekem úgy rémlik hogy régen annyira erős volt hogy kb teljesen tiszta volt, most meg ahhoz képest eléggé erőtlen.
Csak 200 kW Brassóból. Messze is van, hegyek...stb., meg a jel is ahhoz képest gyenge.
 #2839  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:mikor üres volt a 810 akkor NÉHA halványan nappal is jött a macedón. Végülis nincs annyira messze és 1,2 MW...
Hozzám meg még közelebb van, így titokban ezt a lehetőséget sem zártam ki amikor az alábbiakat megfogalmaztam; jól mondod, lehet hogy a háttérben az hallatszott.
Ha érteni lehetett volna, akkor most tudnám, h. magyar volt-e a beszéd vagy macedón. Ez mindent eldöntene.

Egyébként máskor épp akartam írni, hogy ha nem lenne Lakihegyről a 810 kHz, akkor errefelé jobb vevőkkel biztos a Radio Makedonia szólna.
  • 1
  • 392
  • 393
  • 394
  • 395
  • 396
  • 401