RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #5142  Szerző: LuciFerko
 
azt kizárnám mert kb 40 m-en szólt hol fulltisztán hol gyorsan vagy hosszan fédelve, el-el tűnve. ez szerintem Es volt így belegondolva.
 #5135  Szerző: Pasa
 
LuciFerko írta:Hazafele Cecénél elég durva dolgot tapasztaltam: a mobil seekere negállt a 88.9-en és MANELE szól!!!
Bevándorló román kalóz? 8-)
 #5107  Szerző: LuciFerko
 
Na ma voltam Kecskeméten. Picit elegem lett az itthoni zűrzavarokból és gondoltam kimozdulok egyet. Van közvetlen busz. a SE W910i telefonommal végig DXeltem és meglepve tapasztaltam, hogy Enyingről kiérve egész élvezhetően szólt az RTS1 88.9 és az RTS 3 101.1 majd mikor a siófoki juventus nem ugatott, jött már az újvidéki adás a 92.5 megán. Elég furcsa ez a rádió, kb mint a 10-20 évvel ezelőtti Kossuth! Azonban bemondtak egy új frekvenciát: 100.3 MHz. Ez honnan megy?

Kecskeméten aztán nézelődtem, fura módon egyik nagyadó sem jön valami jól. MR2-nél a 98.8 a legjobb, Danubiusnál meg a 104.7 MHz. MR1nél meg értelemszerűen a 104.9:D

a 97.7 Klub valami BORZALMASAN szól! Torz, túl van lökve NAGYON! itt a városban is jöttek a szerbek szépen, csak az újvidékibe vert bele a Rádió88 kicsit.

Hazafele Cecénél elég durva dolgot tapasztaltam: a mobil seekere negállt a 88.9-en és MANELE szól!!! Full tisztán! Majd olyan furcsa hosszú majd rövid fédekkel jött-ment majd Mezőszilasnál újra fulltiszta volt! RDS nem jött le. Tisztára olyan, mint az Es. Mire hazaértem csak a szerb jön itt gyengén.
 #4684  Szerző: joe
 
jeek írta:104,3-an ma fogtam valamit, tropo volt. RDS nem volt, de elég stabilan jött. Érdekessége, hogy az adás akadt folyamatosan (mint netes átviteli problémánál). Egy állomásazonosítót hallottam "Dísszá rágyió (rádió)" ez volt benne szó szerint, ill egy vokális hang énekelte, hogy Dísszáááááá. Fogalmam sincs mi lehet. 104,3-on Radio FM szokott néha jönni, de ez nem az volt.
Van egy ukrán adó a magyar határ közelében Nagyszőlősön, ami a 104,3 MHz-en az ungvári "Radio Tisa" adását sugározza 100W-tal. forrás: http://www.proradio.org.ua/ Joe
 #4531  Szerző: Jani
 
A szöveg amit mondott abból gondoltam,hogy ukrán.Lehet tévedek.
 #4529  Szerző: tomee87
 
Jani írta:
jeek írta:104,3-an ma fogtam valamit, tropo volt. RDS nem volt, de elég stabilan jött. Érdekessége, hogy az adás akadt folyamatosan (mint netes átviteli problémánál). Egy állomásazonosítót hallottam "Dísszá rágyió (rádió)" ez volt benne szó szerint, ill egy vokális hang énekelte, hogy Dísszáááááá. Fogalmam sincs mi lehet. 104,3-on Radio FM szokott néha jönni, de ez nem az volt.
Nem valami ukrán volt?
Fogalmam sincs, csak ennyi duma volt benne mint leírtam. Zeneileg meg elég elvont volt, még a Radio FM meg MR2-nél is elvontabb.
 #4528  Szerző: Pasa
 
:roll:
 #4527  Szerző: Jani
 
jeek írta:104,3-an ma fogtam valamit, tropo volt. RDS nem volt, de elég stabilan jött. Érdekessége, hogy az adás akadt folyamatosan (mint netes átviteli problémánál). Egy állomásazonosítót hallottam "Dísszá rágyió (rádió)" ez volt benne szó szerint, ill egy vokális hang énekelte, hogy Dísszáááááá. Fogalmam sincs mi lehet. 104,3-on Radio FM szokott néha jönni, de ez nem az volt.
Nem valami ukrán volt?
 #4522  Szerző: tomee87
 
104,3-an ma fogtam valamit, tropo volt. RDS nem volt, de elég stabilan jött. Érdekessége, hogy az adás akadt folyamatosan (mint netes átviteli problémánál). Egy állomásazonosítót hallottam "Dísszá rágyió (rádió)" ez volt benne szó szerint, ill egy vokális hang énekelte, hogy Dísszáááááá. Fogalmam sincs mi lehet. 104,3-on Radio FM szokott néha jönni, de ez nem az volt.
 #4518  Szerző: Jani
 
Köszönöm! ;)
  • 1
  • 531
  • 532
  • 533
  • 534
  • 535
  • 536