RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #7019  Szerző: csabyke
 
Az OIRT -s Pécsi RTL-t, korábban MTV2 -t én is hallgattam régen rádióval...

Ami viszont érdekes, Kiskőrösön a CCIR sávban is jött - valami nagyon fura módon - TV adó, pl a C25 -ös MTV1 olyan 93,2 környékén...

Aki ismeri pl. a VIDEOTON RM 5642 S rádiót, azon a következő érdekességet produkálta

RIF FM LOCAL: Ez amolyan elgyengítette a rádiókat, de a TV hangra nem volt hatással...

Antenna összetol: Ekkor is ugyanúgy jött
Mintha nem is az FM antenna venné a jelet

Amúgy ennek a RIF FM LOCAL gombnak mi volt a tényleges szerepe????
 #7012  Szerző: VFO
 
meteoros írta:
VFO írta:Ez igy szép és jó, :D csak mi van akkor ha a szomszéd néni hivja a hatóságot, hogy nem tud este a TV-ni, mert a 10 éves fadobozos TV-n a kép időnként összeugrik és csak duruzsolást hallani a TV műsor helyett? :D
A szomszéd néni cserélje le a TV-t! :twisted:
Na igen, jó lenne ha ez igy müködne. ;) A szomszéd néni vegyen új TV-t, és mindenki boldog :)

Elmesélek egy megtörtént esetet:

A Rácalmási Józsibácsi kihivta a hatóságot, hogy mérjék be azokat a freki huligánokat, akik egész nap nyomkodnak és nem hagyják érvényesülni Józsibácsit a 15-ös csatornán. A hatóság jött is a bemérő kocsikkal, és egész nap várták a nyomkodó huligánokat. :D És mivel hogy azok nem jelentek meg a 15-ös csatornán, cserében le ellenőrizték a Józsibácsi Stalker IX rádióját. Mivel hogy a Stalker nem nevezhető postatiszta CEPT normás készüléknek, megbirságolták a kis öreget.;)
Mondani valóm lényege az, hogy a hatóság szivesen jön méregetni, ha valaki panaszt tesz az asztalra. És igyekszik azon fáradozni, hogy haszonnal térjen haza......
Én nem szeretem az FM-et, és nem is használom. És tudom hogy hozzám is bármikor bekopoghatnak a hatóságtól. ;) :)
 #7011  Szerző: meteoros
 
VFO írta:Ez igy szép és jó, :D csak mi van akkor ha a szomszéd néni hivja a hatóságot, hogy nem tud este a TV-ni, mert a 10 éves fadobozos TV-n a kép időnként összeugrik és csak duruzsolást hallani a TV műsor helyett? :D
A szomszéd néni cserélje le a TV-t! :twisted:
 #7010  Szerző: VFO
 
Ez igy szép és jó, :D csak mi van akkor ha a szomszéd néni hivja a hatóságot, hogy nem tud este a TV-ni, mert a 10 éves fadobozos TV-n a kép időnként összeugrik és csak duruzsolást hallani a TV műsor helyett? :D
 #7008  Szerző: meteoros
 
VFO írta:
Pasa írta:
Sokol404 írta:Mi meg teljesen leépítettük. :cry:
Mert muszáj volt, EU-s direktíva...
Sajnos az EU-s direktíva sok minden jót eltörölt. Többek között a CB rádiósok zömét, a CEPT normás FM rádiók kötelezésével.
És ezt mindenki tudja hogy az FM, sem minőségben sem hatótávolságban meg sem közeliti az SSB üzemmódot. Mégis ránk tokmálják, és kötelezik a 4W-os recsegő készülékek beszerzését, a jól bevállt SSB készülékek helyett.
És szerinted kit érdekelnek a direktívák? FM-en a kutya sincs. Mindenki maradt a régi megszokott helyén. ;) :)
Vagy aki átment FM-re az megérdemli. :D
 #7007  Szerző: VFO
 
Pasa írta:
Sokol404 írta:Mi meg teljesen leépítettük. :cry:
Mert muszáj volt, EU-s direktíva...
Sajnos az EU-s direktíva sok minden jót eltörölt. Többek között a CB rádiósok zömét, a CEPT normás FM rádiók kötelezésével.
És ezt mindenki tudja hogy az FM, sem minőségben sem hatótávolságban meg sem közeliti az SSB üzemmódot. Mégis ránk tokmálják, és kötelezik a 4W-os recsegő készülékek beszerzését, a jól bevállt SSB készülékek helyett.
 #6994  Szerző: Pasa
 
Sokol404 írta:Mi meg teljesen leépítettük. :cry:
Mert muszáj volt, EU-s direktíva...
 #6990  Szerző: Sokol404
 
LuciFerko írta:a ruszkiknál meg az ukránoknál a mai napig használják ezeket 8-)
Mi meg teljesen leépítettük. :cry:

Pedig úgy néztem, az Antenna Hungária által 1998-ban "átállásról" kiadott közleményében, hogy ezekkel az OIRT-adókkal a CCIR-nél -vagyis az átlagosnál- nagyobb területet lehet lefedni.
Nekem erre alkalmas -természetesen régi- vevővel a Kossuth-ot sikerült fognom egyszerre több helyről is: Szécsenyi-hegy, Kabhegy, Szentes, Pécs, talán Tokaj is, az lehetett az ötödik.

Ma meg FM-en külön DX-ernek kell lenni ahhoz, hogy vidéken, a legközelebbi várostól 20 km-re vegye az ember az MR1 adását! ...és még akkor is sistereg, FM-zaj hallható a hiábavaló stereo-adás miatt. A kábeltévé hálózatán is ez a helyzet (TVNyetwork).
 #6923  Szerző: LuciFerko
 
a ruszkiknál meg az ukránoknál a mai napig használják ezeket 8-)
 #6915  Szerző: Pasa
 
A CCIR-FM rádiókon meg Szabolcsban, Borsodban és Hajdú-Biharban a 70-es és 80-as években (mivel sem itthon, sem a szomszédos országokban nem volt még adás CCIR-en) a 91,75 MHz-en a tokaji MTV 1-et, 99,75-ön meg a poprádi CST 1-et lehetett hallani. Utóbbit itt Bp-n is jól fogtam még kocsiban is.
  • 1
  • 524
  • 525
  • 526
  • 527
  • 528
  • 536