RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #6617  Szerző: Pasa
 
mg írta:irányított antenna?
Hát szerintem ez mindegy, mert ezek az adók egy helyről adnak. Itt inkább vagy a vevőnél lévő kábelhiba lesz, vagy (és nem véletlenül ezt hagytam a végére) a sógorok szúrtak el valamit.
 #6615  Szerző: mg
 
irányított antenna?
 #6599  Szerző: djlacee
 
Érdekes dolog, hogy itthon a bécsi adók közül a
103.8 FM4 (100kW)
105.8 KRONEHIT (100kW)
(enyhe túlzással) szinte ordítanak, viszont a
92.0 Ö1 (100kW) -ból alig hallatszik valami,
99.9 Ö3 (100kW) -ból nem hallatszik semmi

Ez mitől lehet? Ugyan arról a toronyról adnak (Wien 1 Kahlenberg)
 #6548  Szerző: mg
 
Zolee(ractive) írta:A legerősebb külföldi, amivel eddig még nem találkoztam, az a 106,3 MHz-en egy bizonyos RS FM. (ez olvasható az RDS-ben)
AS FM, Újvidék, szabadkai átjátszó.
 #6543  Szerző: LewyDee
 
Pasa írta:Létezik, hogy nálam dönget az Info Pro 88,5-ön? :o Mivelhogy még sose fogtam, és mást most sem fogok. Függőleges 3 elemes yagi délkelet felé, 36 méter RG6-ossal...
Igen, nálam szokott jönni legtöbbször terjedéskor hatalmas térerővel
Még itt szoktam románt venni: 102.5, 106.8, 96.1
 #6413  Szerző: pébégáz
 
(Megvan a probléma, a koax kábel csatlakozója szarakodik.)
 #6347  Szerző: Zolee(ractive)
 
Kíváncsiságból kimentem az erkélyre, és a 103,9-en tökéletesen jön a B92. De tele a sáv szerbekkel... szóval nem tudom, hogy terjedésről van-e szó, vagy itt ennyire jók a vételi viszonyok?! Nemrégóta lakom ugyanis ebben a lakásban, amúgy meg neten szoktam rádiózni... :oops: Mindenesetre RDS+sztereóban jönnek a pécsi toronyról az adók, de fogtam pl. az MR2-t a 93,9-en is, a Slágert pedig a 100,8-on. A legerősebb külföldi, amivel eddig még nem találkoztam, az a 106,3 MHz-en egy bizonyos RS FM. (ez olvasható az RDS-ben)
 #6343  Szerző: mg
 
joe írta:Itt jelenleg a B92 legjobban a 102,3 MHz-en jön, de 92,5-ön is gyakran szoktam venni. A 92,5 MHz érdekessége, hogy jelenleg azonos irányból V poláros antennával a B92 szól, H polárban viszont az NS2 (Újvidéki Rádió 2) vehető a frekin. Joe
92.5 reménytelen, nagyon szépen jön az Újvidéki.

102.3 pedig azért baromi messze van: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=hu&g ... 865723&z=7
szerintem majd Szabadka 103.9-el próbálkozok.
 #6342  Szerző: pébégáz
 
Nem találtam jobb topikot a problémámnak,ezért ide írom. Tulajdonképpen nálam most "troposzférikus nemterjedés" van, azaz az egyébként jól fogható adók sem igazán jönnek be. 5 elemes yagival próbálva:

Pont FM: monó, pedig sztereó szokott lenni
Juventus: OK
MR2: OK
Klubrádió: nincs RDS
Info Rádió: nincs RDS
Roxy: alig fogható
Radio Cafe: monó
Radio Q: monó
Lánchíd Rádió: alig fogható
Sláger: OK
Rádió 6: OK
Sztár FM: OK
Danubius:OK
Rádió 1: monó, kicsit sistereg
MR3:OK
Lakihegy Rádió:monó, de ez így szokott jönni általában
MR1:OK

Most nincs idő antennát szerelgetni, ha ez lenne a probléma, mert mindjárt dolgozni megyek, de ha ráérek, megnézem a koax kábel csatlakozását, hátha meglazult.
 #6335  Szerző: joe
 
mg írta:
joe írta:
LuciFerko írta:21 óra körül ez jött a 103.2 MHZ-en V. polrában:
http://www.zshare.net/audio/508987858126920c/
Ez itt a déli országrészben szinte állandóan jön. "Radio B92" Újvidék mellöl Fruska Gora/Crveni Cot adóállomásról sok-sok kW-tal nyomják...Joe
Nekem még Csongrád megyében nem sikerült, pedig érdekelne meg hallgatnám...
Itt jelenleg a B92 legjobban a 102,3 MHz-en jön, de 92,5-ön is gyakran szoktam venni. A 92,5 MHz érdekessége, hogy jelenleg azonos irányból V poláros antennával a B92 szól, H polárban viszont az NS2 (Újvidéki Rádió 2) vehető a frekin. Joe
  • 1
  • 526
  • 527
  • 528
  • 529
  • 530
  • 536