RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #7564  Szerző: pébégáz
 
A Komádi MR1 is jön most a maga 5 kW-ával, és az a furcsa, hogy terjedéskor nálam a 89,9-en a Radio Wien szokott bejönni, nem ez.
 #7561  Szerző: pébégáz
 
Jó terjedés van. A 106,8-on jön az RRACTUAL. Még soha nem fogtam román adót FM-en.
A 106,4-en jött a HR2 egy darabig.
Befogtam a győri Slágert (87,6).
90,7 MR3 sztereó+RDS
 #7471  Szerző: mg
 
szabadkai adóról... :) szép nagy állat teljesítménnyel jönnek onnan a dolgok (88.9, 92.5, 99.3, 101.1), jobban fogom majdnem otthon, mint szentest :)
 #7040  Szerző: mg
 
LuciFerko írta:amúgy 87.75 milyen képvivő?
sem az OIRT, sem a CCIR kiosztásban nincs benne...
 #7034  Szerző: LuciFerko
 
nyáron ha van Es Kelet felől akkor lehet ukrán és orosz TV adókat hallani ott. amúgy 87.75 milyen képvivő? még 3 éve egy Es alkalmával fogtam ott, de erősen fédelt! Tv nem volt kéznél akkor sajnos.
 #7033  Szerző: mg
 
akárhogy is számolom, az O2-es csatorna hangvivője 65,75 MHz-re jön ki, CCIR URH-ba csak az O4-es és az O5-ös csatorna hangvivője mászik be 90,75-ön meg 99,75-ön, de azon nem is sugároznak... esetleg tükörfrekiként nemtom kijöhet-e valahogy :)
 #7028  Szerző: Pasa
 
csabyke írta:Az OIRT -s Pécsi RTL-t, korábban MTV2 -t én is hallgattam régen rádióval...
Nem-nem, te az MTV 1-et hallgattad, mert annak a hangvivője volt 65,75 MHz-en (Pécs, OIRT 2-es csatorna).
csabyke írta:Amúgy ennek a RIF FM LOCAL gombnak mi volt a tényleges szerepe????
AM-en a rádió áramköre által keltett interferenciát szűrte (RIF), FM-en meg lerontotta az érzékenységét, hogy a nagyadók ne ültessék le (FM LOCAL).
 #7025  Szerző: LuciFerko
 
VFO írta:
meteoros írta:
VFO írta:Ez igy szép és jó, :D csak mi van akkor ha a szomszéd néni hivja a hatóságot, hogy nem tud este a TV-ni, mert a 10 éves fadobozos TV-n a kép időnként összeugrik és csak duruzsolást hallani a TV műsor helyett? :D
A szomszéd néni cserélje le a TV-t! :twisted:
Na igen, jó lenne ha ez igy müködne. ;) A szomszéd néni vegyen új TV-t, és mindenki boldog :)

Elmesélek egy megtörtént esetet:

A Rácalmási Józsibácsi kihivta a hatóságot, hogy mérjék be azokat a freki huligánokat, akik egész nap nyomkodnak és nem hagyják érvényesülni Józsibácsit a 15-ös csatornán. A hatóság jött is a bemérő kocsikkal, és egész nap várták a nyomkodó huligánokat. :D És mivel hogy azok nem jelentek meg a 15-ös csatornán, cserében le ellenőrizték a Józsibácsi Stalker IX rádióját. Mivel hogy a Stalker nem nevezhető postatiszta CEPT normás készüléknek, megbirságolták a kis öreget.;)
Mondani valóm lényege az, hogy a hatóság szivesen jön méregetni, ha valaki panaszt tesz az asztalra. És igyekszik azon fáradozni, hogy haszonnal térjen haza......
Én nem szeretem az FM-et, és nem is használom. És tudom hogy hozzám is bármikor bekopoghatnak a hatóságtól. ;) :)
jah ez picit durva, jobban haragszanak a CBsekre mint az FM kalózokra... mennyire bírságolták meg a bácsit?
 #7020  Szerző: csabyke
 
Sokol404:

Szerintem a Tokaj az Kékes lesz...
  • 1
  • 523
  • 524
  • 525
  • 526
  • 527
  • 536