RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #199096  Szerző: weiszmatyi
 
Ahogy megfigyeltem, majdnem minden szerb rádió komolyzenét ad az elrendelt országos gyász miatt. Az AS FM-en vagy a Naxi-n nem túl hétköznapi ilyet hallani..
 #198750  Szerző: knoskamatee
 
shadoe írta: 2023.04.03. 23:02 Egy kis szösszenet a magyar rádió szerkesztők felelősségéről, Amerika Elveszett Hangjai, IV.3-i adás első órája, 23:48-tól érdemes hallgatni (minden szavával egyetértek!!!): https://karcfm.hu/podcastok/
ez a link rögtön odavezet: https://www.mixcloud.com/karcfm/amerika ... 00-2100-1/
 #198738  Szerző: shadoe
 
Egy kis szösszenet a magyar rádió szerkesztők felelősségéről, Amerika Elveszett Hangjai, IV.3-i adás első órája, 23:48-tól érdemes hallgatni (minden szavával egyetértek!!!): https://karcfm.hu/podcastok/
 #198522  Szerző: david72
 
csongorprodukcio írta: 2023.02.23. 11:40 Sziasztok!
Esetleg valaki tudja, hogy a rádiók veszteségmentes formátumban dolgoznak-e? (Pl. Retro, Petőfi. A Rádió 1 hangzása miatt mindegy.) Valahova azt olvastam, hogy szerverről kapják wav-ban a dalokat, de az egy több éves hozzászólás volt. :)
Az igényesebbek igen, általában kiadói wav. De sokan dolgoznak mp3-mal, ami nagyon hallatszik az adáson. Bár az FM ~96kbps mp3-nak megfelelő minőségéhez szinte mindegy. A lényege a tömörítetlennek,hogy az adásprocesszor szebben dolgozik belőle.
 #198440  Szerző: csongorprodukcio
 
Sziasztok!
Esetleg valaki tudja, hogy a rádiók veszteségmentes formátumban dolgoznak-e? (Pl. Retro, Petőfi. A Rádió 1 hangzása miatt mindegy.) Valahova azt olvastam, hogy szerverről kapják wav-ban a dalokat, de az egy több éves hozzászólás volt. :)
 #198195  Szerző: p0tyi
 
Szerintem még nem adtak ki közleményt, de ezért vannak a médiás szakoldalak. Majd utánajárnak.
 #198194  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2023.02.02. 20:39
mihalylovics írta: 2023.02.02. 15:13 és van erről valami hivatalos is, vagy mindez pusztán spekuláció?
Természetesen hivatalos infó hiányában ez pusztán a tényeken alapuló spekuláció.
Számomra eddig is hihetőnek tűnt (pl. a hasonló nevű tévécsatornán párhuzamosan futó Paláver miatt), csak azt hittem, van már valami hivatalos forrás is (illetve pl. adásban elhangzó utalás)...
 #198192  Szerző: Glenn
 
mihalylovics írta: 2023.02.02. 15:13 és van erről valami hivatalos is, vagy mindez pusztán spekuláció?
Természetesen hivatalos infó hiányában ez pusztán a tényeken alapuló spekuláció.
 #198187  Szerző: mihalylovics
 
Glenn írta: 2023.02.01. 17:00
noartist írta: 2023.01.31. 21:27Ez mi, honnan? Nagyon lemaradtam.
Hát, valóban... ;)
és van erről valami hivatalos is, vagy mindez pusztán spekuláció?
 #198185  Szerző: Fakocka
 
Kovi02 írta: 2023.01.27. 20:21
Fakocka írta: 2023.01.24. 02:24 Nekem is nagyon jónak tűnnek a szerb adók, talán a szomszédos országok között a legjobbak, de hazai viszonyokhoz képest mindenképpen profibbnak tűnnek, nagyon sok olyan zenét ismertem meg amit itthon életemben nem hallottam, simán el lehet hallgatni egész nap pl az AS t és nincs náluk ez az elmebeteg kötelező hazai zenei kvóta, szovegarany is pont elviselhető.

Szombaton Mórahalomra utaztunk, odafelé szépen jöttek a szerb DAB adások, visszafelé viszont semmi az égvilágon, pedig az útvonal ugyanaz volt, este lekapcsolják vagy vmi leállás volt vajon?
Én egész sokat hallgattam a szerb rádiókat innen a határ mellől,a szomszédos országok közül messze a legrosszabb rádióik vannak. Az arculatok évek óta lényegében ugyanazok(a Play szignálhangot cserélt indulás óta,kb. ennyi,az AS FM kb. 10 éve(!) ugyanezt az arculatot hozza,talán a music menu újabb, az S2 pedig néha szlogent cserél,ennyi), a szövegarány tényleg alacsony,de a műsorvezetés nem is fontos náluk,általában a távozókat nem sietnek pótolni(a Radio S2-n egy időben csak hétköznap 06-10 és 18-22 volt műsorvezetés,most már 06-22 de hétvégén nincs műsorvezetés,az AS FM-en ha valaki szabadságon van(a reggeli műsort is ideértve) akkor nincs helyette senki,most is csak hétköznap 06-18 van műsorvezetés, az országosok közül csak a Play és a Radio S esetében vannak hétvégén a stúdióban,4-4 órát naponta), kb. ugyanez miatt az országos rádiókon nincs semmilyen program azon kívül hogy a műsorvezető bemondja a következő számcímeket. A zenei szerkesztés az egymás másolása és lehető legkevesebb szám játszása már évek óta.

Az általad említett AS FM van a legnagyobb lejtmenetben az elmúlt években(nagyrészt azért,mert nekik volt miből leadniuk), a zenei szerkesztés szokásos unalma(a clock is vagy 10 éve ugyanaz - az óra első 3 zenéje a szokásos rotációs, 4. egy újdonság,5. általában egy recurrent, 6. egy classic(ami egyáltalán nem illik az arculatba),7-11. rotáció majd 12. általában egy újdonság megint, utána 13. reklámkitöltő zene(ehhez az elmúlt 15 évben nem igazán nyúlhattak) és 14. "szezonális" track),a zenei szerkesztő kedve szerinti újdonságok bemutatása(egy random pop-rock vagy dance szám,ami sehol máshol nem szól lazán lemegy az újdonságok között,hogy azután hetekig tartó játszás után kikerüljön a rotációból,emellett slágerek teljes ignorálása),vagy a recurrent zenék és a classic szinte teljes változatlansága. 2015 óta sikerült kinyírni először a toplistájukat,az esti műsorvezetést,a szombat esti mixműsort,a nemzetközi radio showkat, utolsó lépésként pedig a szinte minden nap jelentkező DJ Time című műsort,ami kb. az egyetlen még éterben lévő elektronikus zenei műsor volt Szerbiában. Az Exit rádiós partnereként pedig különösen kínosnak éreztem,hogy tavaly már a rádión keresztül történő élő közvetítést se tudták megoldani, 1 óra technikával való szenvedés után inkább be is fejezték.

A DAB szerintem inkább terjedés eredménye lehetett,én a szabadkai adótól 15km-re beltéren már nagyon nehezen veszem,kültéren is csak akkor stabil,ha vertikálisan tartom az antennát,horizontálisan kültéren se valami jó.
Biztosan így van ahogy mondod, én ezeket annyira nem figyeltem meg mikor melyik stílus jön a sorrendben. Két éve sokat jártam Öttömösre és igazi felüdülés volt a hazai borzalmak után vmi mást hallgatni, szerencsémre az AS és a Play jön itthon is műholdon, utóbbi tényleg unalmasabb és egysíkú de annyira nem vészes sztem. Vannak persze rosszabb pillantai az AS nak is, de inkább ez mint a Best FM vagy vmi más.. és piros pont még nálam hogy nem játszanak hazai zenét és kevés a szövegarány.

Ami még érdekes hogy tényleg mintha eltűntek volna a mixmusorok, a hétvégi Party mixben is sokszor rohadtul nem bulis zenék mennek, hol ilyen hol olyan a zenék szerkesztése.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 193