RADIOSITE Fórum

  • OnlineStream.live

 #167721  Szerző: kukac
 
Nem tudja valaki, hogy a livestat.hu-val, radiostat.hu-val mi van? Nem válaszolnak a megkeresésre.
 #167637  Szerző: altermanus
 
egyre gondolunk
 #167633  Szerző: ZooLa
 
altermanus írta:Találtam egy bugot (hibát)... (azért írom hátha valaki nem jelezte)
a Kossuth rádiónak 78 streamje van, és mind a 78 stream nem fér ki egy 1440x900-as képpontból álló képernyőre, és nem lehet lefelé hajtani, csak a főoldalt.
Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi böngészőknél ugyan ez a helyzet... lehet rá megoldást találni?
...
Úgy idéztem elő, hogy megnyitottam a főoldalt, és az ott lévő Kossuth rádió zöld playre rákattintottam.
Alul, a lejátszó megjelenik, és jobb oldalt a felfelé mutató nyílra kattintva nem tudtam görgetni a streameket, csak a főoldalt érzékelte görgetni a böngészők.
Ismert hiba ha egyre gondolunk.
Egyszerűen túl sok csatorna töltődik be a playerbe és elborítja az egész képernyőt. Ezzel az alatta lévő oldal nem is látszódik. Első variáció valószínű az lesz, hogy korlátozva lesznek benne a csatornák, aztán majd később kitalálunk egy okosabb megoldást.
 #167632  Szerző: altermanus
 
Találtam egy bugot (hibát)... (azért írom hátha valaki nem jelezte)
a Kossuth rádiónak 78 streamje van, és mind a 78 stream nem fér ki egy 1440x900-as képpontból álló képernyőre, és nem lehet lefelé hajtani, csak a főoldalt.
Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi böngészőknél ugyan ez a helyzet... lehet rá megoldást találni?
...
Úgy idéztem elő, hogy megnyitottam a főoldalt, és az ott lévő Kossuth rádió zöld playre rákattintottam.
Alul, a lejátszó megjelenik, és jobb oldalt a felfelé mutató nyílra kattintva nem tudtam görgetni a streameket, csak a főoldalt érzékelte görgetni a böngészők.
 #167571  Szerző: kukac
 
ZooLa írta:
kukac írta:
ZooLa írta:Bátmit csinál az ember, sosem lesz olyan, hogy mindnekinek kivétel nélkül 100%-osan jó legyen ;)
...de legalább rosszabb ne legyen.. A többcsatornás streammel rendelkező rádióknál eddig egy oldalon lehetett látni az összes stream-et és a rajtuk lógó pillanatnyi hallgatói számot. Most egy legördülő menüből kell kiválasztani és egyszerre csak egyet mutat. Szvsz az egy rádióhoz tartozó, de különböző műsorokat sugárzó streamek hallgatói számát nem kellene összeadni, hiszen nem ugyanazon műsor hallgatóiról van szó.
Még 2009 körül érkezett több olyan javaslat, hogy a többcsatornás (és tematikus) rádiók ne külön legyenek, hanem legyen egybetéve, mert többek közt úgy jóval logikusabb. A legördülő menü az elődnél és most is ugyanúgy megvan, azzal a különbséggel, hogy most már rögtön a listaoldalon van lehetőség letölteni azt a playlistet amiben benne van az össszes csatorna, így azt már le se kell nyitni.
Ezzel csak az a gond, hogy a különböző műsorok streamjei nem minősülnek egy rádiónak, így az a rádió amelyik futtat még pár eltérő stílusú streamet, nem a fő műsor alapján fog a listán szerepelni, így megtévesztő. Ha megnyitom a rádió lapját, akkor ott nem látszik az összes stream egyben, a főoldalon pedig zavaró, mert egybefolyik az egész a lista többi életével. Ezért mondtam, hogy talán áttekinthetőbb volt az előző megoldás, eleve kisebb volt a betűméret.
 #167569  Szerző: ZooLa
 
kukac írta:
ZooLa írta:Bátmit csinál az ember, sosem lesz olyan, hogy mindnekinek kivétel nélkül 100%-osan jó legyen ;)
...de legalább rosszabb ne legyen.. A többcsatornás streammel rendelkező rádióknál eddig egy oldalon lehetett látni az összes stream-et és a rajtuk lógó pillanatnyi hallgatói számot. Most egy legördülő menüből kell kiválasztani és egyszerre csak egyet mutat. Szvsz az egy rádióhoz tartozó, de különböző műsorokat sugárzó streamek hallgatói számát nem kellene összeadni, hiszen nem ugyanazon műsor hallgatóiról van szó.
Még 2009 körül érkezett több olyan javaslat, hogy a többcsatornás (és tematikus) rádiók ne külön legyenek, hanem legyen egybetéve, mert többek közt úgy jóval logikusabb. A legördülő menü az elődnél és most is ugyanúgy megvan, azzal a különbséggel, hogy most már rögtön a listaoldalon van lehetőség letölteni azt a playlistet amiben benne van az össszes csatorna, így azt már le se kell nyitni.
 #167568  Szerző: kukac
 
ZooLa írta:Bátmit csinál az ember, sosem lesz olyan, hogy mindnekinek kivétel nélkül 100%-osan jó legyen ;)
...de legalább rosszabb ne legyen.. A többcsatornás streammel rendelkező rádióknál eddig egy oldalon lehetett látni az összes stream-et és a rajtuk lógó pillanatnyi hallgatói számot. Most egy legördülő menüből kell kiválasztani és egyszerre csak egyet mutat. Szvsz az egy rádióhoz tartozó, de különböző műsorokat sugárzó streamek hallgatói számát nem kellene összeadni, hiszen nem ugyanazon műsor hallgatóiról van szó.
 #167502  Szerző: ZooLa
 
Már készül az OnlineStream.hu-hoz a KODI addon is. De addig használható a régi StreamStatos verzió amit innen lehet leszedni: https://repo.movieshark.xyz/plugins/plu ... inestream/
Jelen állás szerint úgy néz ki, hogy várható olyan addon is ehhez amivel a TV-ket lehet nézni.
 #167498  Szerző: kukac
 
altermanus írta:
szblcs írta:Szerintem meg sokkal letisztultabb, igényesebb. Megszokás kérdése.
+1
Kinek mire van igénye, ez meg ugye szubjektív...
 #167493  Szerző: ZooLa
 
dkemeny77 írta:Tudnám értékelni, ha valahogy vissza lehetne csalni a régi skint.
Rövid ideig volt erre próbálkozás, de rá kellett jönni, hogy nem érdemes hozzányúlni még bottal sem. Bármilyen javítás vagy módosítás egy újabb buggal jutalmazott, ráadásul egy teljesen új adatbázis miatt ez eleve halott ötlet volt.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13