RADIOSITE Fórum

  • A rádiós piac

 #48269  Szerző: Zoey
 
Amúgy jó, hogy az ORTT semmit nem publikál. Pl. június 14-én volt egy csomó frekire való pályázat-benyújtási határidő, ezekről miért nem közölnek valamit? A múltkoriról egyből kitették a jelentkezőket...
 #48200  Szerző: Zoey
 
No ha már a hallgatottsági felméréseknél járunk, elmondom az én saját véleményemet a legfrissebb, májusi adatokkal kapcsolatban (mert hogy a teljes grafikonok már fent vannak a helyiradiok.hu-n).

Nagyon várom már a publikálás előtt sokkal az eredményeket, és mindig úgy örülök, mikor látom, hogy fent vannak az előbb említett oldalon. Tegnap este is hasonlóan éreztem, ám amikor haladtam a városokon szépen-sorban, egyre jobban elszállt a szokásos meglepődés.
Nézzük szépen sorban a dolgokat, az értékeléseket, a számomra érdekességeket, és azt, hogy mi is nem tetszik.

A Juventus - miután novemberben elhódított egy csomó hallgatót a Sláger és Danubius megszűnése után - úgy tűnik, valamit nagyon elrontott, hiszen ezeket (vagy mégtöbbet) most szépen el is vesztett.
Ami nagyon idegesítő számomra az az, hogy ha ez egy évben háromszor esedékes felmérés, miért nem lehet kifizetni ennyiszer? Egyre kevesebb helyi rádió kerül be a mintába, alig van róluk adat. Ennyire drága lenne nekik a felmérés fizetése? Pedig sok helyen emiatt nem ők a piacvezetők, mert nem szerepelnek a listán. Egyre több ilyennel találkozok (Fehérvár, Vörösmarty, Kék Duna, Kapos, Retro, Egerszeg). Ok, ezek közül nem mindenkinek lenne szép eredménye, de azért pl. Kék Dunának igen szépen mutatna a 30,40 %, vagy a Fehérvárnak is jó adatai lennének ,a Retro számaiból pedig látszana, milyen közel is került a Sunshine-hoz. A Plusz meg ha Szegeden fizeti a felmérést, Miskolcon miért nem? És a Gazdasági a nagy terjeszkedésével miért nem került be a mintába? Biztos nem piacvezető, de nem is kíváncsiak rá, hol mennyit érnek el? Náluk pedig lenne rá pénz...
Érdekes, hogy a Gold januárban még fel volt Tatabányán tüntetve, most meg üres az oszlop.
Class, Neo, R1 javítgatott, MR1 is elég sok helyen. Az N-Joyok viszont estek (kiv. Enjoy Kaposvár... ja, a nevüket még nem javították itt ki).
Mondjuk a Class békéscsabai 4 %-a és általános gyenge eredménye mindig meglep. Ott nem jön be normálisan, hogy csak ennyien hallgatják?
Jah, és látszik, hogy a felmérés a hirdetőknek szól: Kaposváron a K1 már fel sincs tüntetve, pedig májusban még működtek, és érdekelne, hogy hoztak. Na de ugye a hirdetőket nem érdekli egy már nem is létező (vagy legalábbis éterben nem létező) rádió...

Szóval teljeseb kép lenne, ha minden rádióról lenne adat, persze ha nincs rá pénz, ez csak álom marad...
Mindenesetre a nagyok profitálhatnak belőle, elsősorban a Neo, talán az javított a legtöbb helyen. Persze ez 18-49, és lehet, pl. 18-29/39-ben más a helyzet...

Bocs a litániáért, én ezeket gondolom.
 #48078  Szerző: padi007
 
Gyurii91 írta:
padi007 írta:Gazdasági Rádió? Azt nem tudom milyen rádió lehet! Olyan Kossuth rádióhoz hasonló nem? Beszéd egy kis zenével.
Amúgy olvastam, hogy ez a rádió nemrég kiütötte a 97,5 K1-t (Kaposvár)!
Ez a rádió a kaposváriak leghallgatottabb rádióját vásárolta fel (ezt néhány kommentből tudom)
De ugyanez a helyzet Debrecenben is ott a Radio Fun helyén jön!

Gyuri91: ha te boldog lennél hogy azon a békéscsabai frekvencián ez a rádió jöjjön hát egészségedre! Amúgy miért is lennél boldog?

Én továbbra is várom, hogy Hatvanban valami zenei rádió jöjjön a 97,4-n! :D
Én lassan már örülnék bármi újnak, bár ha lenne beleszólásom Rise FM-re adnám a voksom! :chinese: :roll:
Néhány órája az interneten belehallgattam a Rise FM műsorába nagyon tetszett lehet én is erre a rádióra adnám a voksom ha lenne beleszólásom!
De majd meglátjuk mi lesz a 97,4-n! Csak ne legyen Gazdasági Rádió!
 #47933  Szerző: Gyurii91
 
padi007 írta:Gazdasági Rádió? Azt nem tudom milyen rádió lehet! Olyan Kossuth rádióhoz hasonló nem? Beszéd egy kis zenével.
Amúgy olvastam, hogy ez a rádió nemrég kiütötte a 97,5 K1-t (Kaposvár)!
Ez a rádió a kaposváriak leghallgatottabb rádióját vásárolta fel (ezt néhány kommentből tudom)
De ugyanez a helyzet Debrecenben is ott a Radio Fun helyén jön!

Gyuri91: ha te boldog lennél hogy azon a békéscsabai frekvencián ez a rádió jöjjön hát egészségedre! Amúgy miért is lennél boldog?

Én továbbra is várom, hogy Hatvanban valami zenei rádió jöjjön a 97,4-n! :D
Én lassan már örülnék bármi újnak, bár ha lenne beleszólásom Rise FM-re adnám a voksom! :chinese: :roll:
 #47887  Szerző: Pasa
 
Szerintem koncentrálódik tovább a rádiós piac. Az eddigi hálózatosok (Rádió 1, Juventus, Mária, Klub, Gong, Kék Duna, N-Joy) mellett újabbak kaszálnak, mint pl. a Gazdasági.
 #47880  Szerző: padi007
 
Gazdasági Rádió? Azt nem tudom milyen rádió lehet! Olyan Kossuth rádióhoz hasonló nem? Beszéd egy kis zenével.
Amúgy olvastam, hogy ez a rádió nemrég kiütötte a 97,5 K1-t (Kaposvár)!
Ez a rádió a kaposváriak leghallgatottabb rádióját vásárolta fel (ezt néhány kommentből tudom)
De ugyanez a helyzet Debrecenben is ott a Radio Fun helyén jön!

Gyuri91: ha te boldog lennél hogy azon a békéscsabai frekvencián ez a rádió jöjjön hát egészségedre! Amúgy miért is lennél boldog?

Én továbbra is várom, hogy Hatvanban valami zenei rádió jöjjön a 97,4-n! :D
 #47822  Szerző: Gyurii91
 
Mipi írta:
Gyurii91 írta:Én is remélem Békéscsaba 98.4 nem Klub, vagy Mária rádió lesz.
Csak ne valami gagyi helyi rádió!
Gazdasági, vagy Lánchíd! :D
 #47726  Szerző: Mipi
 
Gyurii91 írta:Én is remélem Békéscsaba 98.4 nem Klub, vagy Mária rádió lesz.
Csak ne valami gagyi helyi rádió!
 #47701  Szerző: Gyurii91
 
Én is remélem Békéscsaba 98.4 nem Klub, vagy Mária rádió lesz.
 #47634  Szerző: padi007
 
drkotasz írta:a Hellomedia-nak meg a Rádió 6-hoz van köze a cégjegyzékes nyomozás szerint :)
Én már hallgattam a Rádió 6-t az interneten és igen jó rádiónak tűnik!
Remélem Hatvanban a 97,4 Mhz-n valami zenei rádió fog szólni! :)
  • 1
  • 180
  • 181
  • 182
  • 183
  • 184
  • 193